#
#

setbasi

Beraberiz senle geçsede yıllar....

setbasi, foruma yazdı.
:D tamam size hayırlı forumlar. Görüşmek üzere.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
setbasi, foruma yazdı.

"Manavkuyu" dedi ki;

 
Şu mevzu bize eksi yazıyorsa eğer yazsın. Biz Bursalılarla eşit şartlarda nerelerde denk geldiğimizi, neler yaşadığımızı, kimleri kimleri dağlara kaçırdığımızı biliyoruz. Zamanında silah olayını 2006'da bizim tribün yaptığında nasıl Bursa otobüsleri durmayıp devam etmekte haklılarsa, bizim otobüslerin durmaması da haktır.
 
.

Hiç bir zaman hiç bir yerde eşit şartlarda denk gelinmedi. Belki biz az belki siz az orda burda denk gelindi.Buna keza kimse on insan gücünde aslan veya kaplan değil. Biz gittiğimiz deplasmanlarda diğer liglerin fikstürlerine sizinkisi kadar detaylı bakmıyoruz.
2006 da da daha sonralarıda Susurluk'larda Afyon'larda telefonlara çıkmayanların kimler olduğunu da otobüslerini güzergahlarda saklayanları da
bizde iyi biliyoruz sizde iyi biliyorsunuz.
Lakin mevcut şartlar gereği konuşmanın uzatmanın bir anlamı yok.
Kalın sağlıcakla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
setbasi, foruma yazdı.
Allah yukarda hep Karagümrük tarafından bir şey bekliyordum. Olmadı. Efendi gibi gelip gittiler. Takımlarını destekledikler.Ufak tefek şeyler olmuşsada ki illaki olabilir önemli değil. Tebrikler.
 
Maçtan önce yazmıştım Sakaryalıların yapacağı tribünü merak ediyorum diye yazıklarını okuyunca isyan ettiklerini gördüm. Bu stad dışardan gözüktüğü gibi değil maalesef.
Karşılıklı yapılmadığı sürece uğultu şeklinde dağınık bir ses çıkıyor kale arkasından,
Maraton tribünün de alt üst senkronu sıfır. Yanlış anlaşılmasın lakin bu stadda benim diyen tribün karşılıklı hariç tribün yapamaz. Mimari olarak çok büyük kale arkalarının tek kat olması içerde ki sesin tokluğuna engel.
 
Son olarakta KSK li arkadaşlar gerçekleri öğrenmek istiyorlarsa kendi tribün liderlerine ve otobüsün içindeki arkadaşlarıyla konuşsunlar daha sağlıklı olur. ha bir de kendi whatsaap gruplarında ki konuşmaları dışarı sızdıranı bulsunlar :)
Mevcutta herhangi bir sıkıntının olmaması sevindirici.
Hayırkı forumlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
setbasi, foruma yazdı.
Stadyumun yakınında Marka Avm var üst katında bildiğiniz Fast-Food dükkanları mevcut bunlar harici yerler biraz Kabarık hesap gelebilir. Aklınızda olsun. Eğer biraz yürürüm derseniz alışveriş merkezinin arka tarafında yıldırım caddesine doğru ufak tefek dükkanlarda mevcut. Yemeği dışarda hazırlattırııp stad önünde veya içerde yemenizi tavsiye ederim. Baya yürüyeceksiniz çünkü.
 
Önceki sayfalarda yazılmış Maraton-Teksas ın giriş çıkış kapıları mahallelere açılıyor büyük ihtimalle bu tribünler güvenlik nedeniyle Sakarya'ya verilecektir. Geliş gidişlerde acemler- İstanbul yolu üstünden sağlanacaktır. Ötekileri de otoban-Mudanya yolu ile deplasman tribünü istikameti getirip götüreceklerdir,
 
Göztepe maçı öncesi bir kaç arkadaş bursayadı. Gece oturuldu Mehmet abide herhangi bir problem olmadığını söyledi.
 
Büyük ihtimalle pazar günü ligden düşmüş olacağız. O psikolojiyle birlikte eğer kendimize gelebilirsek Sakarya tribünlerini izleyebileceğim bir yerde maçı izlemek istiyorum, ve ayrıca gerçekten Maratona geçerlerse performanslarını merak ediyor, bu stad görsellik olarak çok güzel ama koordinasyon ve akustik olarak tezahürat yapmayı acayip engelliyor, bakalım Sakarya bunları aşabilecek mi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
setbasi, foruma yazdı.
@network
emin ol öyle bir olay yaşanmadı. Haberi aldığımızda Gece Alanya'da oteldeydik. Ki kaldı ki şahsi olarak mevcut belediye başkanına muhalif ender kişilerdenimdir. Olay ciddiye binince kim söyledi bunu size deyince bir anda ya öyleydi ya böyleydi o ona demiş bu buna demişe döndü. Hepsine de soruldu olm kim bunu size söyledi denildi cevap yok. Aynı günlerde başka bir Başkan adayının seçim ofisine gitmiştiler falan biraz değişik işleri var. Kaldı ki maça da geldiler, kimse kimseyi de yolda falan bırakmaz ne olursa olsun alır götürür buna 3 ana grup dahil hatta bu sezon bir çok yere gruplar karışık gidip geldi, yolda takaslar yapıldı falan, tribün hiyerarşisini bir araya gelen 30-35 kişi bozamaz.
Bu arkadaşlar teksas'ın alt grubudur. Bu kadar net. Kimse onları dışlamıyor.
Sende yanlış anlama durum dışardan bakıldığı kadar basit değil, biz daha kendi aramızda bu sene buzları erittik. Şansszılığımız takımın durumu ve internetin saçma sapan kullanımı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
setbasi, foruma yazdı.
2003 ve 2004 te de aramız limoniydi. o zamanda da son maçlara gelmişti Kızılcıklı bu maçta da bu arkadaşlarımız gelmiş. Bizim Eskişehir'le aramız bozuk olduğu hiç bir zaman kanlı bıçaklı olacak düşmanlık seviyesinde bir husumet doğmadı ve doğmazda zaten. Aramızda ne olduğu bilmediğimiz bi düşman kardeşlik sendromu var.
Uzaklaşınca yakınlaşılıyor;yakınlaşınca uzaklaşılıyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
setbasi, foruma yazdı.

"network" dedi ki;

"1963_teksaslı" dedi ki;

network : Mesut Neyişin hayatı cezaevlerinde geçiyo 3 ay 5 ay dışarda takılır yine girer cezaevine mevzu konusunda gerisi yoktur bizim tribün hakkında bildiklerin yanlış Legend Teksas konusuda

Bildiğim değilde kardeş, gördüğüm diyelim.
Yanlış anlamasın kimse , ne olursa olsun bi belediye başkanının yada emniyet amirinin direktifiyle kendi renkdasini antalya deplasmanında bursada bırakıyorsan, o kitle sorgulanır. Şu olayı bursa tribünleri içine sindirebiliyorsa diyecek bisey yok.
 
Onun harici ufak tefek şeyler 2 camia arasında halloldu gecmiste, yine hallolur.
 
Çok uzadı bu mevzu , maça odaklanalım.
 
Hayırlısı olsun

Antalya değil Alanyaydı ve öyle bir olay yaşanmadı. Seçim öncesi ortamın verdiği gazla Bursaspor ismini kullanan bir sitenin her zaman ki bok yemelerinden biriydi.
Algı oluşturdu insanları gaza getirdi. Daha öncede bahsettiğin bu grup kafası karışık bi grup. Bi ara feshettiler kendilerini bi ara başka yerde maç izlediler sonra başka bi yere geçtiler falan filen... ne yaptıklarını kendilerininde anladığını düşünmüyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
setbasi, foruma yazdı.
Abinin yazdığı bu ortamda hoş olmamış, kendisini iyi tanırım niyetini de bilirim yanlış anlaşılmış.
Burda veya başka yerde gaza gelip kendisine kelime yapanlarda biraz yavaş...
Ankaragücü-Bursaspor kardeşliği bakidir.
Bir de buraya şikayet eder gibi yazdığını atmak falan hoş işler değil.
İlla bi cenazede düğünde cemiyette denk gelinir konuşulur. Telefonla bilie halledilir. Hayırdır yani burası ?
Kendisinin yazdığı dahil bu internet işleri tribünü tribüncülüğü falan acayip bozdu.
kodumun ortamında Genelkurmay başkanına bile tivit atıp eleştiren er ve erbaşlar var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
setbasi, foruma yazdı.

"KsT_SuC" dedi ki;

Dün bizim tribünde 3000 kişiden fazla kişi vardı , Bursa Polisi dışarıda biraz bekletti biraz gerginlik oldu ancak sistem arızalıydı sanırım ya da olay çıkmasın diye mi bilmiyorum ama gelen herkes girdi , bilet kontrolü olmadı biletli biletsiz herkes girdi.
Nefes alamadık tribünde...
 
Şu maç İzmir'de olsaydı aynı şartlarda , biz bu kadar germezdik ortamı.
Hatta sapıtır tezahurat bile yapamazdık , Bursa tarafı geçen hafta Antalya maçlarından sonra başladı dostluk olabilir ama içeride dostluk yok , sert agresif olacağız vs. diye.
Gerek yoktu. Koy lu tezahurata takılmış ama , telefonlarda zaten her iki taraf da Bursa'ya koy , Göz göze koy tarzı tezahurat olacak demişlerdi birbirlerine , bizim tribün bu yüzden girdi. Ancak Göztepe'nin p.çlerine tezahuratını duymadık , duysak biz de belki daha sert tezahurat girerdik.
 
Maçtan önce karşılıklı selamlaşma çok fazla oldu ancak bir şey dikkatimi çekti.
Bursa da şehir yeteri kadar organize değil , ölüm kalım maçı havasına girememişler. yolun hemen karşısında yiyecek bir yerler ararken millet kendi arasında Galatasaray ile maçı var Bursa'nın yenerse Gs şampiyon olacakmış diyeni bile duyduk , renklerden bizi Galatasaraylı sanan bile oldu.
 
Psikolojik olarak Erzurum bu stresi kaldıramaz bence ,öyle kağıt üstünde bu işler kolay olsaydı biz 3 hafta önce kalırdık ligde.
Bizim için en iyi senaryo ,Erzurum kazanamasın ve Ankara kazansın.
Haftaya birde Ankara ile uğraşmayalım , en azından bir nebze rahat gelirler.

İlk yarıdaki maçta İzmir emniyetinin sert tutumuna rağmen Göztepe ile olan iyi ilişkiler sonucu muhataplara ricada bulunuldu. İzmir'de bizim yaşadıklarımızı siz yaşamayın diye uğraşıldı. Sağolsun Bursa emniyeti maçın gerginliğine rağmen elinden gelen her kolaylığı sağladı.
Bu hem bizim tribünler hem de sizler için geçerli.
Deplasman Bileti bulunmayan kemik tayfalara bile maçtan önce aktarım yapılmaya çalışıldı. Zaten komple maç günü de bütün iş çözüldü.
İçerde o olmuş bu olmuş çok önemli değil. Korkulan olmadı yeter. İlk sayfalarda da yazmıştım biraz yanlış anlaşıldı alkol konusu. Ama çok şükür bir sıkıntı yaşanmadı.
 
Stadın şu an bulunduğu lokasyon yeni yerleşim, mekanlar ve alış veriş Merkezinin bulunduğu yerler 7-8 sene önce boş tarlaydı. Değil ışık, toprak yol bile yoktu, Bursa ve Bursaspor'un kalbi merkez semtlerdir. Bursaspor burda yaşanır. Ve merkezde ki her üst geçitte her köprüde pankartlar bayraklar asııldı, bu maç şehir olarak tam konsantreydi ama olmadı.
Sizi Galatasaraylı sananlarda büyük ihtimal ya şehir dışından gelmiştir ya da gerçekten Bursalı olmayan asosyal tiplerdir. Her dükkanda her ortamda hemen hemen her yerde Bursaspor konuşuldu bu hafta. Bundan eminim.
 
Eğer olurda Erzurumspor kalırsa ve Göztepe ile beraber düşersek kimse yanlış anlamasın süper ligin değeri inanılmaz düşer.
 
Kurulduğumuz günden bu yana 2 sene alt ligde oynadık. Ve o 2 sene tribünümüzün en güzel yıllarıydı. Sırf arınmak için bile bu süre değerlendirilebilir.
 
Son olarakta Bursaspor küme düşebilir ekonomik olarak çok çok zor durumlar yaşayabilir lakin asla kapanma gibi bir durumla karşılaşmaz. O büyük filler hep tepişiyordu bugün daha çok tepişmeye başladılar olan bizlere yıllarımıza ve külübe oluyor gibi,
Geçmişte 1 kere birlikten oluşan başarıyı yeniden yakalamak içindi bu sene ortam oluşmaya başlayacaktır. Bu da üzerinde kimsenin tartışmadığı güçlü bir isimle oluşacaktır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
setbasi, foruma yazdı.

"erşankuneri" dedi ki;

Ben açıkçası anlamadım şimdi.
 
Bursaspor sayfasına bakıyorum Mete'yi de yenmemiz gerekiyor yazıyor.
 
Bizim sayfalarda da aynı yazılar var.
 
Tarafsız insanların yorumlarını okuyorum, onlarda neredeyse yüzde 50 yüzde 50 iki tarafa geçmiş olsun düştünüz yazıyor.
 
Bir hakem bu kadar farklı, karşıt görüş nasıl yaratıyor anlamadım. Maç başlamadan böyle yazmak çizmek iki taraf içinde problem, gereksiz gerginlik. Zaten kılcal damarlarımıza kadar gerileceğiz maçta..

Yanlış anlamayın ama bizim size göre durumumuz biraz daha farkl. özellikle süper lig şampiyonluğundan sonra camianın genleriyle ve değerleriyle dalga geçercesine sistemsel olarak çok güzel oynandı.
Bunda 5. şampiyon olmamız rahmetli başkanımızın İstanbul lobisine karşı duruşu tribünsek olarak 50 yıldır İstanbul tribünleriyle ara vermeden karşılaşılması vb bir sürü sebep ve futbol dışı etken var.
3 takım taraftarının fazla olduğunu ve futbol camiasının her kademesinde görev aldıklarını düşündüğümüzde her fırsat anında hukuksal yönden yazılı görsel medya bakımından nefretlerini her fırsatta üzerimize kusuyorlar.
Bu sene "var" sistemi yüzünden en mağdur takım olduk. Geçmişte tribün olayları bakımından en ağır bedeli bizim tribünümüz ödedi. Vb bizimle diğer takımlardan farklı olarak özellikle oynuyorlar. Muhakkak ki diğer Anadolu takımlarına ve taraftarlarına da bazı haksızlıklar yapılıyordur ama emin olunuz ki bizimkisi gibi geniş çaplı mazisi uzun sürekliolan bir şey değildir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER