#
#

İbo

Bir Amigo Nurullah vardı Fener tribünlerinde//2030.

İbo, foruma yazdı.
Khishnev: Belliki karekterin daha oturmamış, sana cevap versem kendime acırım sana değil. İnancım gereği ettiğin küfürleri Allah'a havale ediyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İbo, foruma yazdı.

"BursasporArmy" dedi ki;

FenerbahcePark ve İbo
 
Yıllarca yüz verdiniz kadıkoyde gezdik falan diyosun doğru siz bursada kültürde rahat rahat takılmadınız mı? Maç içinde hertürlü küfür oluyordu ne yapalım sizinle sarı lacivert,yesil beyaz mı cekelim. Bjk maçına yıllarca bilendiğimiz maça bilenerek gitmeyenlerle yola çıkmak en büyük hatamız oldu haklısın.Bursaya giremezsiniz demiyorum yıllarca geldiniz gittiniz gs de sizde ama gs-fb finalini bursada OYNANMAZ varmısın iddaasına ? Metrobus metro yapar olimpiyata gidersiniz.

Bizler deplasmana gittiğimiz vakitte deplasmana gidilmesi gerektiği gibi hareket ettik. Bursa şehrine gittiğimizde stad çevresinde takıldık Kültür Park ile Kadıköyü bir mi tutuyorsun ? Bana bir tane maç söyle Kadıköyde taşlandığınız ? (Revivonun 2-0'lık maçından bu yana) Sizler ise her maç taşladınız. Küfür konusunda kimse size dost olun yeşil-beyaz sarı-lacivert çekin demiyor. Basit olarak söylüyoruz bu muhabbetin boku çıktı, artık herkes yerini yurdunu bilsin deplasmana giden deplasmana gittiğini bilsin..
Yaşı büyük olan herkes benim dediğimi bilir, o gün tribününüz 2500 kişi gidecğine 500 kişi kemik kadro gitse inanın hiç bir sıkıntı yaşamazdınız. Videodan yola çıkarak o yaş ortalaması kadro ile böyle bir maça gidilmesi bildiğin harakiri değil mi ?
Bu ülkede her kes her yere gider bunu bilir bunu söylerim.
Okul Açıkın attığı tweetide kendi adıma beğenmedim.Her şeyi sanal ortamda yazmamak gerek.
 
Khishev..Yazdığın yazıyı siktirtme amk götü adam gibi yaz
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İbo, foruma yazdı.
Dünkü maç ile alakalı bir tane video yok, resim yok; lanet olası taşlama kültürünüde ülkenin geneli yapıyor, yapanlarda kaypak şerefsiz kareltereiszler ordusu hangi takım taraftarı olursa olsun.
Rize olayını ise Fenerbahçe genelinden çok ülkenin emniyet teşkilatının ne kadar yetersiz olduğunun belgesi..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İbo, foruma yazdı.
Büyük Ankaragüçlüler Derneği vardı Maltepede orası kapandı mı ya da buranın ora ile alakası var mı?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İbo, foruma yazdı.
Artık konu kapansa daha iyi olacak, milletin birbirini germesine gerek yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İbo, foruma yazdı.
Burada efendi efendi yazdıkça bazı insanlar ortamı geriyor.Neymiş Bursa'da final oynanmaz mış.? Senelerce adamlar sizi hiç takmadıkça siz hep ortamı gerdiniz.Sonuç adamlar sustu icraatını yaptı sizin gibi goygoyunu bile yapmadılar.Ya siz..? O zaman bile tribün ortamını bilen adam öyle gergin maça o düzenle gidilmeyeceğini bilirken siz uçtunuz sonuç ortada.Sizin ahmaklığınız yüzünüzden olan kendi renktaşınıza oldu
Bursada maç oynanmaz diyen zat bilmez ama bundan 7-8 sene önce biletler Bursa'da çıktığında bilet almaya gelen Bursaspor tribün büyükelrine edilen lafları biz biliyoruz.Adamların gözünün önünde edilmedik küfürlere cevap dahi veremediler.Tabi siz anca yalanlarsınız.
Her sene İstanbula geldiğinizde dost ayağı yapıp, Bursada farklı davranan karekterdeki bir tribün inşallah hak ettiğini görür.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İbo, foruma yazdı.
Bursa tribünün bu yaptıkları iyi oldu aslında , belki ağır olacak ama bu denli kahpeliklerin iki yüzlülüklerinin yaşandığı bir ortamda insanlar araya mesafe koyar inşallah
Insanın fikri neyse zikrinde o olsun
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İbo, foruma yazdı.

"greyfurt" dedi ki;

"FenerbahcePark" dedi ki;

mecbur, yazdığını düzelteceksin o zaman, yalan yanlış yazmayacaksın.
Kimse kimseye farklı renk diye saldırmamış Hollanda'da, biz de haber alıyoruz.
 
Sizinkiler Emre ve Fenerbahçe'ye küfür edince, bizimkiler müdahale ediyor, olay bu.
Sonrası malum.

sizinkilerin müdahale hakkı var ise, bizimkilerinde cevap hakkı oluyor,
ancak keşke gurbette iş kan davasına dönmese de, elin gavuruna karşı birleşilse,
 
Berlin kendine fazla güveniyor, demek ki teşkilatları sağlam..

Orada herkes milli takımın başarısı için yer alıyor, sen gidip klup taraftarlığını ön plana çıkarırsan cevabını alırsın.Git klup faşizanlığını başka mecralarda yap.
 
Beşiktaşlılar bu fitilleme olayından zarr çıkar, en son Maltepeli arkadaş organize olmuştunuz 50-60 kişi ama emanetleri çekip galerilere saklanmıştınız ne çabuk unutuyorsunuz geçmişi.Bu işten kimseye fayda çıkmaz
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İbo, foruma yazdı.
Göztepeye tebrikler asıl şimdi onlar için lig başlıyor, genç başarıya aç fazla transfer yapmadan takımı taşırlarsa PTT 1.lige daha iyi sonuç alırlar.Hak ettikleri yere gelirler inşallah.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İbo, foruma yazdı.
Olayın ilk gününden beri yazıp yazmama arasında gidip geldim ama Mustafanın yazdıklarından sonra benimde bir şeyler karalamam lazım.
Ankaragücü tribününe Ankara'da bırakın Türkiye'de kafa tutacak bir tribün yok. Buna şu anki bizim tribünde dahil.Hani Fenerbahçeli arkadaşlarım eskilerden örnek vermişler ya adı üstünde bizim tribünün o mevzu gücü eskilerde kaldı. Ankaragücü ise tam tersi hem sayı olarak artılar hemde anlatılanlara göre mevzu gücü olarakta eskilerden çok daha iyi konumdalar.
Şu an iki tribünün tribüne gelen kitleleri arasında zaten uçurum var.Bizim tribüne takılabilmek hatırı sayılır bir maddi güç gerekiyor bu sebeple artık semtlerden insanlar tribüne gelemiyor, zaten yaşanan onca sıkıntıdan sonra millet tribünü bırakıyor. Ankaragücü tribününde ise halen Ankara'da ne kadar mahalle varsa insan tribüne geliyor. Ne kadar gayri meşru insan varsa da bir şekilde tribüne çıkıyor.Kısaca iki tribünün profili çok farklı.Eğitim seviyeside keza öyle.
Tribün mevzusu ayrıca denk gelme işidir, az olabilirsin ama rakibini denk getirirsen götürürsün.
***
Bu olay olduğunda direk bu olayın kimin yapabileceğini bir arkadaşa söyledim, tamamen ön görüden ibaret.Bu gün beni aradı nerden biliyorsun gibisine.Tamamen tahminden ibaret.İlker abi ile Aydın abinin çiçekçi dükkanından beri tanırım, sağ olsun bizi misafir etmişliğide var, çok büyük tribüncü son zamanlarında yaptıklarıda ortada, inşallah bu olaydan ceza almaz.Ancak daha önceki cezalardan ve başka dosyası varsa sıkıntı yaşar.Allah yardımcısı olsun.
***
Bir tribün grubu yeni kurulduğunda mecburen büyümesi için sağa-sola haber gönderilir.Bu hemen hemen her tribünde olur, Anadoluda olursa (Konyada da Ankarada da şahit oldum) başka takım taraftarı olsa da bizim maçlara gelin çağrısı yapılır, İstanbulda da semtlerden toplama adam getirilir. Şimdi kabul edilmesede Trabzonlularda bu şekilde Ankaragücü tribününe gidiyor.Senin yaptığın Trabzonlulara her hareket ne yazık ki Ankaragüclüler cevap verecek, düzen böyle...Bu işin şeklide video çekene kaldı, video olmasa da başka bir şekilde yürüyecekti.
***
Mustafa Ankarada gfb06dan hiç kimse bu güne kadar Ankaragücüne o tarz bir laf etmemiştir, edemezde. Bu şehrin sahibinin Ankaragücü olduğunu idrak edecek insanlar.Kaldı ki bu zamana kadar seviyesini bilip ona göre hareket eden gruptur. Böyle bir olay yaşansa herkesten çok bu grubun büyükleri uyarır.
****
Ali İmdat mevzusuna gelince, Ali İmdat tribünlerde gördüğüm en güzel iki liderden biridir.(Diğeride KSK Taner abi) Ancak Ankaragücü tribünleri bilen biri olarak Ali İmdat tribünün tamamı üzerinde yaptırım gücü yok. Bu işi çözebilecek merci varsa oda Levent abi.
***
İnşallah bu olay bir şekilde tatlıya bağlanır, yoksa kan dökmenin kimseye faydası yok.Sonra kimse yalandan göz yaşı dökmesin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER