#
#

Şekerbegoviç

Kardeşimsin Festus Okey

Şekerbegoviç, foruma yazdı.
İsmi geçtiği günden beri Sergen'in gelmesine sıcak bakmıyordum. Hala da başarılı olacağı konusunda soru işaretlerim var ancak şu kertede taraftarın inanılmaz derecede manevi bir açlığı ve ''özümüze dönelim'' hasreti var. Sergen 'den öncelikli beklenti başarı falan değil şu anda.
Bu saatten sonra yapmamız gereken var gücümüzle Sergen'e destek olmak. Başarısız olursa kısa vadede gider çok bir şey kaybetmeyiz ancak başarılı olursa bütün camia toparlanır. Sergen içinde hayatının en önemli şansı bu. Destek verip bekleyeceğiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şekerbegoviç, foruma yazdı.
Toprağı bol olsun. Hepimizin başı sağolsun.
 
https://www.facebook.com/BerlinCarsi/vi ... =2&theater
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şekerbegoviç, foruma yazdı.
Vay be uzun süredir maç başlıklarına bakmıyordum. Biraz okuyayım dedim; herkes dürüst, herkes cesur :) :)
 
Neyse gerçekleri yazalım; Ülkedeki garabet futbol sisteminin işleyişini hepimiz biliyoruz. Fenerbahçe maçında yapılan bariz hataları ( ki bence her türlü yenilgiyi hak ettiğimiz bir maçtı) telafi etmek için Gençlerbirliği'nin canını yakıp , Beşiktaş'a ''bakın sizin lehinizede kararlar veriliyor, fazla kurcalamayın'' diyeceklerini hepimiz biliyorduk. Bunu öngören Beşiktaşlılar Fırat Aydınus 'a yönelik malum paylaşımları 1 hafta boyunca yaptılar ve bu konuda gündem oluşturdular. Ayrıca maçta da hakemin Gençlerbirliği aleyhine verilen kararlarda tribün elinden geldiğince hakeme tepki gösterdi. Bunun ötesinde tabi ki insanlar takımının attığı gole sevinecek ne var bunda. Beşiktaş taraftarı elinden geldiği kadar sistemin bu eyyam ve dengeleme politikasını ifşa etmeye çalıştı. Burada bizi eleştiren arkadaşların tribünleri bu sisteme daha sert ve sürekli bir tepki koysun biz de alkışlayalım.
 
Bir de şu ağlama- emzik muhabbeti var; 2001-2002 senesinde rezil bir hakem yönetimi sonrası oluşan saha içi olaylardan dolayı seyircisiz oynama cezası aldık. Kapalıya ünlü 'RUHUMUZ YETER'' pankartının koyulduğu seyircisiz maçtan önce TFF binası önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklama yapılmadan Beşiktaş taraftarını dağıtmak istediler arbede çıktı , gözaltına alınanlar oldu, genede o açıklama yapıldı. Binanın giriş kapısı kırıldı bir grup taraftar tarafından. O dönem haberleri takip edenler hatırlar.
 
2008 yılında İnönü'de oynanan Trabzonspor maçında hakem Trabzon'lu Barış Memiş'i haksız yere oyundan attı bütün stad '' Eyyamcı Yıldırım '' diye bağırdı . Barış Memiş'i alkışladı.
 
2014'te Donk'un elinde topla sahada gezdiği rezalet Kasımpaşa maçının haftası Federasyon'a kaç bin kişi yürüdüğümüzü herkes biliyor. Tepkiler sonucunda maç tekrar edildi.
 
2018'de ki Kadıköy'de olaylı Türkiye Kupası maçından sonra (kimin haklı,haksız olduğuna girmiyorum) Bize göre Federasyonun basiretsiz ve aciz şekilde karar verememesine tepki gösterdik. Haklıysak hakkımızı verin , haksızsak rakibi hükmen galip sayın dedik. Yapamadılar. Bütün gelen ceza tehditlerine , yukarıdan gelen siyasi baskıya rağmen, Beşiktaş taraftarı ve Divan Kurulu tek yürek oldu maça çıkmama kararı aldık. Son ana kadar bu forumda ki diğer takım taraftarları Beşiktaş'ın böyle birşey yapabileceğine inanmıyordu. Malum başlığı açıp okuyabilirsiniz. O gün keşke Fenerbahçe 'de maça çıkmama kararı alsaydı da bu sistemi derinden sarsabilseydik.
 
Sözün özü; Biz ağlamak yerine elimizden geldiğince icraatimizi yaptık. Bu yüzdendir ki ne kadar kötü ve dağınık olursak olalım , Beşiktaş tribünü çoğu konuda bu ülkede öncüdür. Bize burada ağlama - emzik muhabbeti yapan arkadaşlar, takımlarının hakkı yenilince şu yukarıdaki icraatların onda birini yapsınlar; eyvallah diyip alkışlayalım bizde. Ha yapamıyorsanız kusura bakmayın ağlamada, emzikte size yakışır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şekerbegoviç, foruma yazdı.
En son gittiğim Kadıköy deplasmanından bu yana 6-7 sene geçmiştir. Bu liste muhabbeti çıktığından beri gerçek tribüncüler yerine yanında manitası olan, sırf instagram da foto koymak için giden tipler doluştu. Yıllarca bizim birbirimizi kollayarak; hem coşkulu , hem de tetikte gittiğimiz Kadıköy'e millet şimdi hafta sonu etkinliği diye gidiyor. Olan yine deplasman ayırmaksızın koşturan bir avuç kalmış gerçek tribüncülere oluyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şekerbegoviç, foruma yazdı.
Hiçbir idda olmasada gittiğin deplasman İngiltere ve oynattığın takım Beşiktaş. Abdullah Avcı'nın yaptığı gevşekliktir. Aynı davranışı Braga deplasamanına gitmeyerek gösterdi.
Gençleri denemesine lafım yok ama hiç değilse stoperde 1 tane as adamla başlarsın. Adamların topları direkten dönmese 6-7 fark olacaktı. Eleştiri alınca da artistlik yapıp
'' Bizim hocalığımızı kimse sorgulayamaz '' falan diyor . Kendisi ve Oğuzhan bu kulübe göre karakterde adamlar değil, en kısa zamanda gitmelerini dilerim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şekerbegoviç, foruma yazdı.
Çok geçmiş olsun Adanademirli arkadaşlara.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şekerbegoviç, foruma yazdı.
Sergen, Beşiktaş'ın dinamiklerini , reflekslerini bilen bir isim ancak kişilik ve disiplin olarak teknik direktörlüğü kaldıramayacağı aşikar bence. Anadolu takımlarında futbolcuları psikolojik olarak yönetmekle , üç İstanbul takımında yönetmek arasında çok fark var.
 
Ben Kagawa , Lljajic , Vida veya transfer edilecek biraz kariyerli Avrupa'da top koşturmuş yabancıların Sergen'i hoca olarak pek takacaklarına ihtimal vermiyorum.
 
Abdullah Avcı ise kişilik olarak zerre haz etmesemde; sistem kurma , disiplin , oyuncularla iletişim kurma açısından daha yararlı olabilir. Ancak Avrupa tecrübesi açısından onunda çok yararı olmayacağını düşünüyorum. Milli Takım'ın başındayken sergilediği tutucu oyuncu seçimleri , ukala tavırları beni bu isimden çok soğuttu.
 
Bize daha evrensel kafalı, yenilikçi, adı yıpranmamış bir hoca şart. Belirli süredir bu kulübün içinde olan, Beşiktaş taraftarını , camianın kırılganlığını ve sorunlarını az da olsa gözlemlemiş, oyuncuların saygı duyacağı yabancı biri isim olan ; GUTİ neden olmasın diyorum ?? Adamın bizim şampiyonluk sayımız kadar Şampiyonlar Ligin'de üst turlarda oynamışlığı , kupa kaldırmışlığı var. Ülke futbolunu da biliyor artık. Yanına gelecek Beşiktaşlı yerli sağlam bir yardımcı hocayla çok şey başarabilir bence.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şekerbegoviç, foruma yazdı.
Tribünün ve semtin sosyal yapısı bozuldu. En büyük sıkıntı bu. Diğerleri tali olaylar benim gözümde. Eskiden sosyete dediğimiz kesim çok azdı. Beşiktaş semti de , tribünü de genel itibari ile alt ve orta sınıf kendi yağında kavrulan bir kitleden oluşuyordu. Bilhassa tribün büyükleri. Semtin yapısı değişti yeni lüks mekanlar açıldı. Yeni binalar yapıldı, kiralar yükseldi. Gezi olaylarından sonra biten Taksim ortamının bir bölümü olduğu gibi Beşiktaş'a kaydı. Bu da beraberinde rantı getirdi. Düne kadar kendi yağında kavrulanlar bir anda mekan ve para sahibi oldu. Popülarite arttıkça özenti kitlede gelmeye başladı. Üstüne bir yandan yeni stad ve passolig, bir yandan Gezi sonrası yukarıdan gelen siyasi baskı binlerce tribüncünün sessizce köşesine çekilmesine neden oldu.
 
Sportif başarının gelmesine içim burkularak sevindiğim böyle bir dönem hatırlamıyorum. Bu tribünün büyük bir potansiyeli var hem de kimsenin tahmin edemeyeceği kadar. İstanbul ve Anadolu'da çok kalabalık münferit bir kitle var. Ancak bu toplamı karacak ve bir arada tutacak yeni bir organizasyon gerekiyor. Çarşı ismi artık miladını doldurdu. Bize yeni bir şemsiye , genç bir lider kadrosu şart. Bu dediğim yeni bir tribün grubu manasında değil illa.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şekerbegoviç, foruma yazdı.
Ne yazsak manasız kalıyor. Ailelerine ve Ankaragücü camiasına sabırlar diliyorum. Mekanları cennet olsun. Çok acı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şekerbegoviç, foruma yazdı.

"kubrick" dedi ki;

5 otobüs 2 minibüs rakamını bizzat beşiktaşlı arkadaşlardan duymak güzel oldu.
1.600 kişilik kontenjanın sadece 300'ü istanbul tayfası.
 
çok güzel sayı.

Şu başlık altında sürekli cevap yazıp ,burayı da mundar etmeyin diye kısa tutacağım; Hayatında az buçuk tribün kovalayıp, mevzuya girdinse sayının değil, niteliğin önemli olduğunu bilmen gerekir. 30-40 otobüs yapan kardeş tribününüzün düştüğü hali cümle alem gördü. Sarıldıkları stad duvarları ile merdivenlerde çıkan izleri silinemedi, mecbur yıkıp yeni stad yaptık. Şu maç kimse özel bir hazırlık yapmadı. Anadolu derneklerine verilen biletlerden arda kalanı aldı insanlar. Olay bundan ibaret.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER