#
#

network

Biz Ankaragüçlüyüz!

network, foruma yazdı.

"seyfi" dedi ki;

İzlemediğim bir maçtı önce bunu belirteyim ama maçtan sonra Ankaragücü'nün penaltı kazandığı pozisyona baktım. Hem alttan baktım hem üstten, sağa çevirdim sola çevirdim acaba bende mi bir sorun var diye de hacı cidden bu nasıl penaltı? Top havadan geliyor, Trabzonlu oyuncu rakibini marke etmeye çalışıyor ve bir ikili mücadele halinde. O havadan gelen top, sırtı dönük durumda topla hiçbir alakası olmayan Trabzonlunun koluna düşüyor ve penaltı. Benim mantığım bu penaltıyı almıyor kimse kusura bakmasın.

Valla kardeş, bize böyle, sadece bu sezon en az 3 tane penaltı çalındı. Geçen sene ve ptt1de çalınmıştı.
 
Size çalinmadigi için garip gelebilir ama kollar açıksa bu net penaltıdır. Kural bunu söyler. Yok top havadan geldi , ordan geldi falan yok. Sadece rakip oyuncudan sekip kola gelirse , Bi ihtimal verilmeyebilir. Onda da bize vermiyorlar ama aleyhimize veriyorlar. Mesela 3 sene önceki Samsun maçında erdemin eline çarpan top.
 
Maca gelirsek , Trabzon çok kotu oynadı.
Kazanabilirdik ama olmadı.
 
Ilk yarı hakem resmen bizi doğradı. Hele kulusic e çaldığı bir faul ve akabinde sarı kart olayı vardı ki , resmen ana avrat bacı sülale.... ordan girdik , burdan çıktık hakeme. Faule maruz kalan kulusic ama malatyadan gelen ve ayağı cime takılıp bağıran kişiye faul verildi. Çok garip bir mac yönetti, 2. Yarı ortaladı maçı bu seferde Takdir hakları bize dönmüş olmuş.
 
Her Ankaragucluye sorulsa , %99 Trabzon şampiyon olsun denir bizde ama istanbul klupleri taktikleriyle şampiyon olacaksanız, sizde olmayın. Başakşehir gibi 3 kuruşluk camialar olsun , çünkü size bu tür şampiyonluk yakışmaz. Benim kendi görüşüm tabiki.
 
Trabzon her zaman bizim sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz bir camia olarak kalacaktır
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
network, foruma yazdı.

"cozker" dedi ki;

"Jaba06" dedi ki;

Bence bizim ofsayt olan pozisyon doğruydu fakat dünkü pozisyon çok daha net ofsayttı. Birini vermediler,birini verdiler...

bence ofsayt yoktu antep'in 2. golünde.. ofsayttaki oyuncu okan'ın görüş alanını engellemediği gibi topa doğru bir hamleside yoktu. hafif koşu temposuyla devam ediyordu. o yüzden ofsayt değildi bence. a.gücü-ibfk maçındaki pozisyonda ofsayttaki oyuncu topa hamle yapıyor. dün akşam adnan januzaj sayılmayan golündede oyuncu courtois'in tam önünde görüşünü açıkça engelliyordu.. yani bizim maçtaki pozisyon bu maçlardakiyle aynı değildi..
maçtan sonra hakem diye ağlıyoruz ama kendi sahamızda ankaragücü maçında da 2 farkı yakaladıktan sonra benzer şekilde puan kaybetmiştik, üstelik o maçta a.gücü 10 kişiydi ve transfer yasağı olduğu için kısıtlı bir kadroyla mücadele ediyorlardı..
bizde istisnasız herkes suçu farklı yerlerde arıyor. ağlama kültürü hepimize bulaşmış vaziyette ne yazık ki. o yüzden kendi hatalarımızı görmeyip suçu sürekli dış unsurlarda arıyoruz.. hakemler bazı haftalar lehimize hatalar yapıyorlar, bazende aleyhimize.. bu yıllardır böyle.. beşiktaşlılar tutturmuşlar şerefli 3.lük şerefli 5.lik vs... fenerliler herşeyde federasyonu suçlarlar, şike yaparlar yok fetö bilmemne.. bizimkilerinde pek farkı yok ne yazık ki, daha başarılı olduğumuz için daha az ağlıyoruz ama 3 sene şampiyon olmayalım belki diğerlerinden bile beter oluruz bu konuda.. kötüyüz işte yahu, kaç yıldır muslera sayesinde paçayı kurtarıyorduk, o olmayınca iyice dağılıyoruz, dünkü maç gibi.. hakemlerle, federasyonla uğraşacağımıza kalan haftaları en iyi şekilde değerlendirip en kötü uefa kupasına katılmaya çalışmalıyız.. diğer yandan şampiyonlar ligine katılamazsak ki bu mucize artık, kadro bütçesini mutlaka azaltmamız gerekiyor. yoksa bizde ekonomik olarak çöküş yaşayabiliriz ileriki yıllarda..

Bizim maçta topa hamle yapıyor dediğin oyuncu , topa dokunmuyor. Eğer kaleciye 4 5 mt olupta, görüş acısını kapatıyor olsa , pozisyon net ofsaytti ancak herkesin de söylediği gibi, hem topa dokunamayan futbolcunun mesafesi uzak , hemde görüş alanıyla alakası yok. Top direk kaleye gidiyor ve gol oluyor.
 
Dünkü maçta ise , yandaki çekimde kalecinizin kenan tarafından şaşırtıldigi gözüküyor. Ayak hareketlerinden de çok rahat anlaşılabilir. Kaleyi karşıdan gören kamera acısına göre gol kararı doğru gibi gorunsede , kalecinin etkilendiği çok açık. Zaten top kenani geçtikten sonra okan topa hakeret ediyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
network, foruma yazdı.
Yıllardır senaryo hiç değişmiyor. Biraz cani yananin gözleri ağlamaktan kan çanağına dönüyor.
 
Yıllardır Anadoluyu her türlü komployla ezdiniz , gıkınız çıkmadı. Alın size siyasi baron göksel gümüşdağ. Tarihsiz, camiasiz, taraftarsiz, Kültürsüz başakşehir. Yıllardır şampiyon olmalarını hiç istemedim ama bu sene heralde olacaklar. Olsalar da üzülmeyiz artık.
 
Bizim cuma günü oynanan maçta 2 0 öne geçtiğimiz pozisyona ofsayt verildi , %100 goldü. Dün Galatasarayin yediği.2. Çok ise , %100 ofsayt. Çünkü kaleciyi şaşırtıyor kenan. Bizim golde ise , kaleciyle topa vurmaya çalışan lukasik'in hem arasinda 12 13 mt var , hemde zaten oyunun içinde olan bir pozisyon. Topa dokunmuyor ve o top gidiyor gol oluyor. Kalecinin görüş alanı gibi bir durum yok , top ortalandigi andan itibaren hakimiyeti var pozisyona.
 
Tiyatro yıllardır vardı , konjuktur değişti , hala da devam ediyor.
Bu ulkede tiyatrolar bitmez , geçmişte tiyatro oynayanlar , şimdi mağduru oynuyor. Lig başında Fenerbahçe, Ortasında Beşiktaş, Şimdide Galatasaray. E birazda siz uğraşın şu işlerle, bakin bakalım ne oluyormuş, nasıl oluyormuş..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
network, foruma yazdı.
Snowpiercer 'in filmi, dünya düzenini anlatan bir filmdi. 12 13 senesi vardır muhtemelen yapımının. Filmin sonunda , aslında arkada ve önde ölen kişi sayılarının, zaten planlandığı gibi olduğunu anlatan , güzel kurgulanmış bir filmdi.
 
Dizi bölümlerini izlemedim , konu aynıysa, büyüsü kalmayabilir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
network, foruma yazdı.
Kardes ya yazdigimi anlamasın yada lafı çevirmişsin.
Yabancı sınırlaması , falanı, filanı kimsenin zerre umrunda da değil, haberi de yok.
 
Yabancı sınırlamasını da kim istiyor onuda bilmiyorum. En azından bizim camiada boyle bir tartışma konusu yok , çoğu kişinin olaydan haberi bile yok.
 
Bide laf gelince hemen saçmalamaya başlamışsın, yok çoluk çocuğa saldiriyorsunuz falan , istersen senin tribününün yaptığı saçmalıkları açmayalım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
network, foruma yazdı.
Valla normalde bu ulkede eskiden beri Fenerbahçe sevilmezdi , Ali şeninde bunda etkisi büyüktü tabi. Ne olduysa son senelerde Galatasaray klubu ve taraftarında bi kibir hakim oldu. Farkında olmayadabilirsiniz kendiniz.
 
Sırf bu sene , 2 kere Ultraslan Twitter hesabı , 1 Kere de Galatasaray resmi twitter hesabı, Tribünler arası ve Klupler Arası dayanismalarin olduğu, birbirini etiketleme organizasyonlarında , Kendilerinde bitirip , diğer takımları yok saymıştı.
 
Diğer 17 takımda Galatasarayı yok saymış. Büyütecek bisey yok aslında.
 
Yoksa insanlarin Galatasaray ile bir derdinin olduğunu düşünmüyorum , zaten bunu dert edecek Fenerbahçe ve Beşiktaş dışında 3. Bir takımda zor olur. Bi ihtimal Trabzon. Bence hem tribün, hemde camia kendini sorgulamalı ama muhtemelen bu yazıya bile , ne alakası var vs tarzı şeyler yazacaksınız. En azından anadoluda boyle yada buna yakın göründüğünüzü yazmak istedim. Kimsenin sizinle başka bir derdi yoktur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
network, foruma yazdı.
Umud kardeş, senin anlattıklarım hayatın gerçekleri, şu anki günümüzle çok alakalı şeyler değil. Sen ben biz çalışmak zorundayız, bizim çalışma zorunlulugumuz bizi bağlar. Adamlar bizdwn çok daha fazla para kazanıyorlar diye, adamlara ölme hakkı mi verilmeli? Ki şu an oynanacak futbolun , bahis şirketleri ve bein sport hariç kimseye bi faydası yok.
 
Sen ise giderken onlemini alırsın, maskeni eldivenini takar , sosyal mesafeye uyarsın, keza polis , asker, berber , market.. bunların çalışma şartlarına bi düzen getirilmiş, maskesiz polis nöbet tutamıyor mesela ama futbolcu öyle degil. Sahadaki düzene sosyal mesafe de gelmez, maske takma zorunluluğu da.
 
Birde işin farklı bir boyutu var; bugün sırasıyla Hedefsiz takımlar (isim vermeyelim) küme düşme hattındaki takımlarla, arka arkaya maçlar yapacaklar. 8 hafta kala hicbir futbolcu , takımları da rahatken , kendini zorlayıp, riske atmaz. Mümkün mertebe , kaçınır. Nerde şimdi bunda ki adalet?
 
Galatasaraylılar ister kızsın, ister konuşsun, beşiktaş maçı öncesi sorun yok , mac 0 0 bitti , fatih terim cıktı ağladı, kızı kalktı Allah belanızı versin' tweete attı, iyilesildi em güzel şartlarda, şimdi sesleri çıkmıyor. Belçika Hollanda gibi twscillenirse, CL ye gidemeyecekler çünkü. Yani şu samimiyetsizlik bırakılırsa iyi olur.
 
Biz küme hattindayiz diye çok yazmamıştık ama bugün y.vsak cıkmış, 11 12 takım istiyor , istemeyenler küme düşme hattindakiler diyo. Lan biz düşsek neolur , düşmesek ne olur? 1 tane insan az vefat edecekse, yemin ediyorum ki düşelim. Zerre umrumda değil.
 
Maçları ortam tamamen izole olana kadar oynatmazsin, ortam düzelir yine kaldığı yerden başlarsın. Kimse futbol oynanmıyor diye ölmez merak etmeyin.
 
Ayrıca nihat özdemir diyor ki , 1 tane pozitif vaka olursa , o kişi ayrılır, diğerleri devam eder. O zaman bu filyasyon sisteminin başarısıyla biz Niye övünüyoruz?
 
Maçlar oynanınca, nihat özdemir denen şahıs gelip en güzel locada tek başına bile izlesin , laf etmeyecem. Yalılarda yaşayıp, para babaları parasına para katsın diye sistemi açıyorsan, orada dur denmeli..
 
Nihat ozdemirin asıl amacı furbol falan da değil bana gore , normallesilmedigi her gün milyonlar kaybediyor kendi şirketleri. Keza limanları iş yapamıyor eskisi gibi , çünkü tamamen ihracata yönelik işletmeler (iskenderun limanı kendisinin) , limak otelleri büyük zararlara gebe. Amacı öyle veya böyle sistemi çalıştırıp, kendi işlerinin devamını sağlamak. Tabi ki bunu sadece kendi insiyatifiyle yapmıyor ama etkisi büyük...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
network, foruma yazdı.

"raymonda54" dedi ki;

Into The Night
 
Dün çıkan bu diziyi bir çırpıda bitirdim. Farklı bir konu. Karanlıkta kalarak yaşamda kalma mücadelesi.
 
Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş da dizi kadrosunda yer alıyor ve çok başarılı iş çıkarmış.
 
Düşünmeden başlayın.

Bende bunu yazacaktim.
Güzel iş çıkarmışlar. Karanlik temalı film ve diziler hep çok izlenilebilir gelmiştir bana , kurgusu da güzel. Mehmet Kurtulusta gayet güzel oynamış. Umarım devamı gelir , başka bi havaya sokuyor insanı dizi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
network, foruma yazdı.
Belgeseli bende izledim , ilk 1 saatini çok izlemedim ama ara ara sonuna kadar bitirdim.
 
Kabataş Hakan Abi ile Cengiz Abinin üslubu, konuşmaları falan çok oturakli, çok düzgün geldi. Ekin abiyi zaten normalde de tanırım ve severim , çok duzgun bir adam. Keza Devrim Abi , iyi insanlar , güzel adamlar.
 
Ara sıra canlı yayin yapıyorlar, denk gelirsem izliyorum kesin.
 
Tribün olunca , eski yeni illaki izliyorum. Güzel oluyor.
 
Teksasin röportajlarını da izledim , onlarda güzel iş çıkarmışlar.
 
Olayları abartmadan anlatan insanları dinlemek güzel oluyor her tribünden.
 
Keşke Bizimkiler, Fener , Galatasaray , Sakarya , Kocaeli Göztepe Ksk Ads Adana Altay Antalya falan hepsi , özelliklede bu günlerde böyle röportajlar yapsa.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
network, foruma yazdı.
Dizinin ilk 8 bolumu bence çok çok iyi , çekimler, ortam insani bambaska bir moda sokuyor ama son 2 bolumde bence batırmışlar. Finalin boyle bitmesi bende büyük hayal kırıklığı yarattı. Ilk 8 bolum çevremdekilere bunu nasıl izlememişim diyordum, dizi bitince kimseye konusunu bile etmedim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER