#
#

Erzurumspor

Gök Maviyi Yer Beyazı Tutar... Mavi & Beyaz

Erzurumspor, foruma yazdı.

"YoungCrew" dedi ki;

modern türkiyenin beşiği erzurum da covid 19 aşısı 3-5 güne çıkar... :lol:
bayılıyorum bu 3 gram beyniyle şark kurnazlığı yapmaya çalışan çomar zihniyete :D

Hele şu densize bak ya. Kendince şaklabanlıkla yorum yapacağım diye burada gelip kusmuş bildiğin. Tarafgir bakıp Erzurum'da çıkan vakayı inandırıcı bulmayan forumculara saygı duyuyorum olabilir ki hemen hemen her takım taraftarı aidiyet hissiyle bunu bu şekilde düşünebilir, normaldir. Ama şunun yazdığı kabul edilebilir cinsten bir şey değil.
 
Bizdeki vakalara gelince... Ligler için başlama tarihi verildikten sonra 8 Mayıs'ta 78 kişiye Covid-19 testi yapıldı ve testlerin hepsi negatif çıktı. Akabinde takıma sonradan katılan oyuncular olduğu ve protokol gereği her 5-6 günde bir test yapılması gerektiği için bu kez de 13 Mayıs'ta 83 kişiye test yapıldı ve 11 pozitif vaka çıktı. Bu 11 kişinin 4'ü futbolcu gerisi ise antrenör ve kulüp personeli. Testi pozitif çıkan oyuncular ise İbrahim Akdağ, Murat Uçar, Aykut Demir ve Rashad Muhammed (isimleri bir şekilde ilan edildiği için yazıyorum). Erzurum dışında ama Türkiye'de olan 2 yabancı oyuncumuz vardı zaten biri Sissoko diğeri de Rashad idi. Virüsün etkisini ortaya çıkarma süresinin 14 güne kadar olduğu bilimsel bir gerçek. PCR testlerinin güvenirliğine %70 olarak kabul edildiği düşünüldüğünde ilk testte bulgu gözükmeyebilir veyahut virüs sonradan test yapılan 5 kişiden kaynaklanmış olabilir, bunu bilemiyoruz. Bunun için herkese akciğer tomografisi çekilmesi şart.
 
Hemen iyileşme olayına gelince; 13 Mayıs'ta testi pozitif çıkan 11 kişinin test sonuçlarının negatife döndüğü 18 Mayıs akşamında açıklandı. Bu da ülke olarak 2 ayı aşkın süredir yaşamış olduğumuz Covid-19 tecrübesi ile örtüşür bir durum çok şaşırılacak bir durum değil. Özellikle de hastalığı asemptomatik seyreden yüz binlerce insan olduğu düşünüldüğünde. Kaldı ki benzeri bir sürede bu hastalığı Fatih Terim, Beşiktaş kulübü oyuncu ve personeli, Ankaragücünden Faty gibi pek çok futbol paydaşı atlattı. Etrafımızda da böyle pek çok böyle insan var kısa sürede çok hafif semptomlarla testi negatife dönen. Alt hastalığının olup olmadığı, yaş faktörü, vücut bağışıklığı gibi unsurlar da cabası.
 
Hastalığın yavaşlama eğilimi gözetildiğinde özellikle Süper ve 1. Lig gerekli tedbirler alınarak oynatılmalı ve puan cetveli muhakkak sahada belirlenmeli.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Erzurumspor, foruma yazdı.

"setbasi" dedi ki;


Şu cagin merkezi neresi arkadaslar en saglamini nerde yeriz bi onu soyleyiverin gardas he le

En sağlam cağ, bu işin bilinen başlangıç noktası Koç Cağ Kebap Kongre Caddesindeki veya stadyuma daha yakın yer isterseniz Muammer Usta var. İyi döner yemek isterseniz de Hacıbaba var oranın da eti çok iyidir. Hayırlı yolculuklar şimdiden.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Erzurumspor, foruma yazdı.
Şu anda Kasımpaşayı düşmenin en büyük adayı olarak görüyorum çok dağınık bir görüntüleri var.
Kayseri fena kadrosu yok maçlarını izliyorum bir ritm yakaladı gibiler. Kalacaklar sanki.
Gençlerbirliği bana göre düşme ihtimali en az olanlardan biri. Hoca ve kadroları iyi erkenden sıyrılırlar potadan.
Ankaragücü düşmez, iyi takviyeler yaptılar erkenden potadan sıyrılacaklarını düşünüyorum.
Antalyaspor hücum hattını güçlendirdi yoksa sıkıntılı durumdaydılar onlar da kurtarırlar. Malatyaspor kadroyu dağıttı sendeleme aşamasındalar ama o kadroyla düşmezler diye düşünüyorum.
Rize, kadrosu ligde kalmaya yeter.
Konyaspor'un maçlarını izliyorum bir takım ancak bu kadar düz ve kopya oyunculardan kurulu olabilir gol yollarında felaket kötüler sahada oyun namına da pek bir şey yok Kasımpaşa'dan sonra ikinci aday gibi gözüküyorlar.
Denizlispor bir türlü sinerji yakalayamadı kadroları fena değil ama böyle giderse onlar da üçüncü aday gibi duruyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Erzurumspor, foruma yazdı.
Final maçı olarak görmüyorum bu köprünün altından daha çok sular akar ama kazanan moral anlamında ciddi avantaj sağlar. Dünkü Adanaspor maçı bizde moralleri bayağı bozdu Bursa ise bize göre daha moralli. Bursa'da sakat ve cezalılar var bizde de Hasan Hatipoğlu cezalı onu Osman tolere eder bir şekilde fakat Obertan Adana maçında sakatlanıp çıktı oyundan sakatlığı ciddiyse önemli bir kayıp olur bizim için. İstatistiklere bakıldığında Bursa bizden 10 gol fazla atıp 11 gol fazla yemiş. Bursa'nın maçlarını ara ara takip ediyorum kolay gol buluyorlar ama kolay da gol yiyorlar bizde de tam tersi zor gol yiyoruz ama atana kadar da canımız çıkıyor. Geçen seneden beri kupa maçları da dahil olmak üzere Bursa'daki maçları Bursa, Erzurum'daki maçları da biz kazandık bakalım seri bozulacak mı. Hava durumuna gelince karakış bitti havalar biraz da olsa ısınmaya başladı. Zemine iyi bakıyorlar, ısıtıma da var buz vs. olacağını sanmıyorum ama maç saatinde kar yağışı gösteriyor şiddetine göre futbolu etkileyebilir. Bursa'dan geleceklere kazasız belasız yolculuklar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Erzurumspor, foruma yazdı.
Bu ligde kadro değil mücadele eden kazanıyor ve kâğıt üstündeki hesaplar da tutmuyor. 14 hafta var ve daha bu köprünün altından çok sular akacak. Üstteki takımlar üst üste 2 maç kaybeder bir anda aşağı düşer, orta sıralardaki takımlar 2-3 maç seri yapar bir anda zirve adayı olur her sene işler böyledir, bu ligde. 2 sene önce çıktığımızda 20. haftada 12.sıradaydık onun için bazı şeyler için erken.
 
Eskişehirspora da ayrı bir parantez açmak istiyorum. Gerçekten çok büyük bir onur mücadelesi veriyorlar. Türkiye'de kaç takım taraftarı bunu yapabilir! İnşallah ligde kalacaksınız. Gönülden başarılar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Erzurumspor, foruma yazdı.

"çoto zeki" dedi ki;

Yıllardır bu ligdeyiz ve bu ligi en iyi bilenlerdeniz artık, diğer ligler hakkında bu kadar bilgim yok ama söz konusu 1. lig olunca iki kelamda biz edelim, öncelikle bu ligde maçları takip etmeden puantaja, yapılan transferlere veya takım isimlerine göre yorum yapanlar hep yanılmışlardır vede yanılmaya devam edeceklerdir. Giresunspor un maçı dahil en az 4 maç izliyorum tüm takımlar hakkında bilgim var diyebilirim, dediğim gibi puantaja göre yorum yapmaktansa takımları takip etmek daha sağlıklı olur, kendi adımıza ilk 2 şansımız varken veya birçok takımın varken şu takım kesin çıkar demek tahmin değil beklentidir veya tam tersi şu takım düşer demek bknz. Eskişehirspor direniyor ve direnmeye devam edecek belki düşecek ama bu zannedilen kadar kolay olmayacak.
Takım olmayı başarabilenler hem sahada hem tribünde kenetlenen camialar mutlaka başarılı olurlar, ligde kalma konusunda kim daha çok isterse o başaracak gibi duruyor, son notum bu ligde Erzurumspor yok B.B.Erzurumspor var.

Beyefendi Erzurum takıntınızın artık psikolojik rahatsızlık boyutuna geldiğini düşünüyorum. Nerede Erzurum ifadesi geçiyorsa oraya cevap yetiştirme derdindesiniz ve gereksiz polemiklere sebep oluyorsunuz. İnsanlar neyin ne olduğunu biliyorlar ve zorla bir şeyleri kaşıma gereksizliği peşine düşmemeniz forumun selameti açısından da sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Erzurumspor, foruma yazdı.
Hatayspor: Önemli bir avantaj yakaladılar ancak sanki tökezliyor gibiler. Bunu sonuçlardan ziyade sahadaki oyun bağlamında söylüyorum. İlhan Palut'u arayacak gibiler belli ki takım üzerinde çok ciddi etkisi varmış. Bundan sonra 2 hafta üst üste içeride oynayacaklar bu maçları kayıpsız geçerseler psikolojik anlamda ciddi havaya girerler. Ancak bu maçlarda puan kaybı yaşarsalar panik yapıp düşüş yaşayabilirler.
 
Bursaspor: Formanın ağırlığı ve taraftarın iticü gücünün Bursasporu buralara kadar getirdiğini düşünüyorum. Buradan sonra da sonuna kadar ilk ikiyi kovalarlar. Yeni transferlerin lisanslarını çıkartmaları da takım kalitesini de arttıracaktır. İbrahim Üzülmez'i Bursa için önemli bir şans olarak görüyorum.
 
Akhisarspor: Kadroları iyi ama bir türlü çıkış yakalayamadılar. İlk iki için yeterli havaya girdiklerini sanmıyorum. En kötü play off oynayacaklarını düşünüyorum.
 
Ads: Çok iyi bir kadro kurdular. Balıkesir maçı ölçü değil belki ama moral anlamında önemli katkı sağlayacaktır. Seri galibiyetler almaya başlar ve Bursayı da deplasmanda yenerseler ilk ikinin önemli adaylarından olurlar. En kötü play off oynarlar zaten.
 
Menemen ve Keçiörengücünün ise ilk yarı hedeflerine ulaştıklarını ve bundan sonra ligde kalıcı olma adına rölantide devam edeceklerini düşünüyorum.
 
Ümraniye de Emircan'ı satarak hedefini az çok belli etti.
 
Giresun ve Altay'ın ise play offu zorlayacaklarını hatta Giresun'un iyi bir seri yakalayabileceğini düşünüyorum.
 
Bizim içinse Erkan Hoca Ads, Altay ve son İstanbul maçlarında beni gelecek anlamında ciddi korkuya sevk etti. Gerek oyuna müdahale gerekse oyun stili açısından. İstanbul maçında korkusundan elimizdeki iki puanı rakibe hediye etti. Şampiyonluk hedefi olan takım böyle oynamamalı. Umarım gereken dersi almıştır. Yoksa sezonu tamamlayamayız Erkan Hoca ile çünkü bu sene öyle veya böyle çıkmalıyız başka lüksümüz yok. Şu kadro ile sonu kadar ilk ikiyi kovalar, en kötü de play off yaparız diye düşünüyorum.
 
Düşme potası için de şimdiden konuşmak erken gibi. Ancak nedense Eskişehir'in sürpriz yapacağına inanıyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Erzurumspor, foruma yazdı.
Bu maç Balıkesirin son durumundan ötürü Ads için çok ölçü sayılmasa da şu bir gerçek ki şampiyonluğa oynayan takım 1-0 ın üzerine yatmaz ve rakibini ısırır. Ads de bugün bunu yaptı ve kazandı tebrikler. İnşallah bizim hoca da artık şu 1-0 a yatma mantığından vazgeçer.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Erzurumspor, foruma yazdı.
Muhtemelen eleneceğiz ama en azından şu soğuk havada maça gideceğiz bari sonunda bizim kazanacağımız iyi bir maç olsun diyordum. Neyse ki temennimiz gerçek oldu. İlk 11'den 5-6 önemli oyuncumuz olmamasına rağmen takım iyi mücadele etti. Yedek oyuncuların performansı asıl sevindirici şeydi bu maç adına. Rövanşta da artık turu geçebilirsek ne ala geçemezsek de hiç önemli değil, esas hedef Süper Lig.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Erzurumspor, foruma yazdı.
Mehmet Akyüz ADS'ye hayırlı olsun. Çok istenildi hatta Denizlispor'la da İbrahim Akdağ ( 6 aylığına kiralık) karşılığında anlaşılmış. Ancak Mehmet Akyüz ikna edilemedi bir türlü. Ads maaş konusunda daha iyi bir teklif sunmuş oraya gitti.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER