#
#
Sirdan1954, foruma yazdı.
21 takım kararı alındıktan sonra bu sayıya saçma diyen 1 kişi bile görmedim.
Mevzu takım sayısının saçma bulunup sayıyı 22'ye tamamlamak değil,
Murat SANCAK'ın lideri olduğu ve trilyonlarca para harcanmasına rağmen başarılı olamayan takımı siyasi güç ile üst lige taşımak. Buna da en uygun kılıf 21 sayısını saçma göstertip 22'yi zihinlere kabul ettirmek, olası aday olarak da en uygun kendilerini adapte ettirmek :D
 
Ha bize gelince düşmeyi köküne kadar hakettik, taraftar olarak da mevcut başkandan takımı devralmak için projeler yürütüyorduk, ligden düşme durumu kalkınca bu planlarımız da iptal oldu kendi payımıza kalmaya sevinen namerttir. :wink:
 
Tff adaletli olup düzeni hiç bozmamalıydı. Takım sayıları sabit kalıp düşen düşmeli, kalan kalmalıydı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sirdan1954, foruma yazdı.
Her iki tarafın da eksik olan çok yönü var karşılıklı bel altılara bence gerek yok, bunların bilincinde olarak takımlarımızı destekledik ve destekliyoruz.
Benim tek takıldığım nokta olayı edebileştirmek için yıllardır kullanılan "Demirsporu, Demiryolu işçileri kurdu" yalanı.
Devlet sporu desteklemek için genelge yayınlıyor ülkenin her yerinde yukarıdan talimatla kulüpler kuruluyor. Hatta dönemin Demiryolu işçilerinin maaşlarından Demirspora destek için para kesilirmiş. İşçilerin çoğu özellikle bu kesinti yüzünden demirsporu günahı kadar sevmez.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sirdan1954, foruma yazdı.
Demirspor ligin açık ara en güçlü kadrosuna sahip, bizim kadro vasatla kötü arasında bir yerde.
Derbinin atmosferi illaki farklı olur ama işimiz zor 2 farklı yeniliriz gibi geliyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sirdan1954, foruma yazdı.
Heyecansız, sönük bir derbiydi. Tribündeki eski atışmalar, kontratlar vs hiçbiri yoktu. Tribün olarak kötü bir performans sergiledik, misafir tribün daha iyi girişler yaptı. Bizim takım şu kadroyla ligi ortada bitirir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sirdan1954, foruma yazdı.

"mavi_simsek61" dedi ki;

 
SEN KENDİ BAŞKANININ DERDİNE DÜŞ BOŞVER BİZİM BAŞKANI .
 
TRİBÜNDE NEYE GÖRE SİZ İYİYDİNİZ NEYE GÖRE BİZ KÖTÜ İDİK?

Grubunun sadece orta kısmı zıplıyor yanları izliyor, meşale sis başarısız ve yetersizdi. Eldiven işi fiyaskoydu bunlar napıyor acaba derken fotoğrafları görünce anladık ne yapmaya çalıştığınızı. Sesiniz güneye kadar 1 defa geldi. Derbilerde deplasman tribünü her zaman daha organize ve sağlam tribün yapar, siz bunu beceremediniz. Biz en son birbirimizi geçen derbide görmüştük, hiç zorlanmadan tribünümüzü yaptık. Sizin tribünün daha oturmuş olması gerekiyordu, beklentiyi karşılamadı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sirdan1954, foruma yazdı.

"Aeq" dedi ki;

 
15-20 öncesine gidelim ozaman türbeylerin başında tevriz dura, ayı hulusi, eskici rıza varken. Dedenin bir barakadan kebapçı tablası vardı, kemal baba diye diye yalaya dilene mal mülk sahibi oldu sonra bıraktı zaten. Hulusi diğerleri napar bilmem ama kayboldu onlarda.
 
Ozamanda grubunuz taraftarınız çapsız beceriksiz Adana şakşak Adana'dan başka tezahürat bilmeyen renksiz tatsız başarı kovalayan kuru bir kalabalıktınız. Ozamandan bu zamana ne değişti dersen ? Hiçbirşey sadece daha iyi küfrediyorsunuz. Dün utanmadan sıkılmadan 2. yarı boyunca ettiğiniz küfürle tribün yaptığınızı sanıyorsunuz. Ne bir beste çeşitliliği ne maratonla paslaşma ne kendine özgü bir beste.
 
Dün kentin turuncularının acıklı halini izlerken aklıma bir zamanın ünlü deyimi geldi ''Kağıttan Kaplan''

O dönemler de tribün olarak bizimkiler üstündü, adamlar hayatlarını adamıştı ama her şeyin bir sonu vardı ama isimleri aklınıza mıhlanmış :D . Bitti gitti şimdi gönül işi yapıyoruz.
 
Allahtan kork dün maçı 6 besteyle kapattık, 4'ü kendi bestemizdi. Grubun gücü yettiği için maratona da çok ihtiyaç duymadık. Yorulduğumuz zamanlar paslaşılır fazla bi gerek olmadı.
Dün acıklı hal sizdeydi kendinizi dev aynasında görüp duruyorsunuz, beğenmediğiniz bize karşı tüm derbilerde tribünde, sahada, sokakta eziliyorsunuz. Bunun hazımsızlığıyla işte böyle ortamlarda tutturmuşsunuz bir sayı muhabbeti başka da tutar yanınız yok.
Eldivenle, çöp poşetiyle koreografi yapan bir tribün ama işte pr'niz iyi, yere düşen nohuttan prim yapabiliyorsunuz, takılın bakim böyle elbet belediyeler, ya da sancak gibi siyasiler gider o zaman görürüz çok kalabalık taraftarınızı :D
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sirdan1954, foruma yazdı.
Kitlenizin yüzde 90'ı özentilerden oluşuyor zaten önemli maçlarda bundan siz de muzdaripsiniz. Türkiye'de popülizm odaklı tribünün zirvesinde sizler varsınız.
Yatın kalkın başkanınıza dua edin, bu sezon o değil de eski ekiplerinizle gitseydiniz o özenti kitlenizin çoğu bugün istanbul takımı muhabbetleri yapıyor olacaktı. Çok övündüğünüz sayınızla statta sinek avlıyor olacaktınız.
Şurda 4-5 sezon öncesinde prestij maçlarında yüzde 90 stat doldurarak maç yapıyorduk şartlar buraya getirdi, yapacak bir şey yok. Şirket takımı olunca sizinki kadar rahat el değiştiremiyor. Çoğumuz stattan uzaklaştık ama maksat ortalık size kalmasın diye bi stada uğrayalım dedik o halimizle bile tribünde de sokakta da gereken yapıldı :wink:
 
Sizin grubunuzu 15-20 yıldır aynı adamlar koşturuyor, adamlar hayatını adamış ekmeğini de hepsi tribünden kazanıyor onların verdiği emekle, bizlerin verdiği emek mücadele illaki aynısı olamaz. Biz cebimizden, ailemizden, işimizden verip bir şeyler yapıyoruz, siz işinizi yapıyorsunuz. Buna rağmen tribündeki fark dün itibariyle ortadaydı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sirdan1954, foruma yazdı.
Tribünde koreografi olsun, beste olsun derbilerin yüzde 70'inde sizden iyi tribün yapıyoruz. Sadece siz iyi pazarlıyorsunuz, ötesi yok. :wink:
Hele şu maçtaki eldiven ve sis olayınız tam fiyaskoydu, çöp poşetli şovunuzdan bile kötüydü.
 
Sahada Adanaspor beni çok yanılttı farklı mağlubiyet bekliyordum, güzel mücadele ettiler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sirdan1954, foruma yazdı.

"Aeq" dedi ki;

Bu yapılanı savunmak cehalettir. Eskişehirsporla bir husumetin yok ama bizle dost diye yapılıyorsa ne insanlığa ne adamlığa sığar.
 
Yazmak istemiyordum ama oynanan derbiden sonra bir cafede 15 yaşında Demirsporlu çocuğa 20 tanesi saldırmış izledik görüntüleri. Tabi çol çocuğun cehaleti tüm taraftara mal edilmez ama bir taraftarında duruşu adamlığı olmalı. Aynı gün derbide Adanasporlu bir genç formasıyla Demirsporluların içinden geçirildi korunarak! anlatmak istediğim bu.
 
Eskişehirli dostlara geçmiş olsun..

Derbi bitince arabama binip gittim etrafımızda yüzlerce demirsporlu ergen dolmuşları durdurup içinde adanasporlu arıyordu, camlar filmli diye beni farketmediler. Normal hayatta karşıma çıkamayacak tipler kalabalık olunca farklı psikolojiye giriyor.
Derbide 1 saat sonra dışarı çıkarıldık, 1 saat boyunca dışarda ara sokaklarda bekleyenlerin az çok niyeti belli, o bahsedilen çocuk da bunlardan, bizden sağlam bir ekibe denk gelince kaçıyorlar o garibim de kafeye sığınıyor sonra olanlar oluyor. Yanlış var da burda bizi lince uğratmaya gerek yok.
 
Eskişehir kendi takımımdan sonra en çok saygı duyduğum anadolu takımlarındandır, olayı duyunca kendi taraftarımıza kızarak detay öğrenmeye çalıştım ama işin aslının farklı olduğunu öğrendim. Geldiklerinden beri içerde, dışarda küfürler olmuş.
Adana sokakları Demirsporluların anlattığı gibi mavilikten ibaret değil, kendilerince ağırlama işlerine de girmişler orda da rahat gezersiniz biz ağayız, paşayız gazı verince olan eskişehirlilere olmuş. Öyle 1 kişiye 10 kişi mevzusu da değil, sayı denk, yaşta üstünlükleri var ama kaçamayan 1 kişiye yazık olmuş. Şu saçma sapan dostluk, husumetlik mevzularına girilmese Türk tribünleri yol alacak ama şunu bi aşamadık.
 
Bir tane de Karabüklü gelmiş akıl vermiş, siz hayatımda gördüğüm en saçma tribün oluşumusunuz, hayatımda en çok taşı orda yedim, mersin falan diyip durduk yere camları patlatmıştınız, tahrik içerde devam edince sahaya girip çil yavrusu gibi kaçan bir tribündünüz, süperlig gördükten sonra biraz olgunlaşma var ama yine de burda akıl vermeye kalkmayın komik oluyor :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sirdan1954, foruma yazdı.
Kulüp başkanı muhabbetleri gereksiz olmuş biz derbiye odaklanalım.
 
Ortada kadro olarak bizi 5'e katlayacak bir takımla oynadık uzun sürede mağlup durumda olunca haliyle gole ve beraberliğe sevindik, maçın başında farklı kaybederiz diyordum benim için süpriz bir sonuç oldu.
 
Tribünün de rekabetin de eski tadı yok önceki yıllarda günler öncesinden memlekete gelir gecelerce pankart, koreografi yapar heyecandan uyuyamazdık bu derbide maçı akşam zannedip uyurken arkadaşın telefonuyla tesadüfen saatini öğrenip 1 saat kala maça geçtim.
 
Ortada tribün liderimiz yok, kendi kulübümüz kapalı kısmı kapatmış, aramızda organize yok, çoğu arkadaşımız tribünden elini ayağını çekmiş, ortada aktif bir derneğimiz yok, grubumuz bir gün var bir gün yok. Herkes sağlığının, geçiminin derdine düşmüş. Arada böyle maçlar vesilesiyle hadi bi toplanalım diyip gidiyoruz, karşımızda da dernekli, organize, maddi ve siyasi yönden güçlü iddalı bir tribün var buna karşılık iyi bir tribün yaptık.
 
Maçtan erken çıkıp eve doğru gidiyorken kalabalık bir demirsporlu grubunun içinde kaldık dolmuşta tek adanasporlu arayıp duruyorlardı, sivil araçlara taş atıyorlardı, bir süre sonra da bizden kalabalık bir grup çıkıp çarşıya doğru gidip benzer hareketleri yapmış. Bizim az çok aklımız yerine geldi de bu tür hareketler oldukça bu derbi daha da boktan yerlere doğru gitmeye devam eder. Aynı adamla stat kapısında karşılaşırken kafa koparma işareti yapıyor, şırdancıda denk gelirken yan tarafta oturup yemek yiyor gıkı çıkmıyor. Saçma işler bu kafa yapısıyla bizden şehir olarak bir şey olmaz zaten medyaya verdiğimiz malzemelerden, şehrimizin yönetilişinden belli balık baştan kokar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER