#
#

Sedat Şahin

Alsancakta ; deplasmanda ..

kst_suc, foruma yazdı.
Bursa 1-0 geride olmasına rağmen ben Bursa takımını çok beğendim.
Ama 1.ligde kazanmaktan çok kaybetmemeyi öğrenmeliler özellikle deplasmanda , daha diri gözüktü ilk 25 dakka ama Erkan Zengin kalitesi ile gol geldi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kst_suc, foruma yazdı.
Şimdiden düşecek takımları yazmak saçma bence,defalarca yaşanmış örnekleri mevcut.
En yakını geçtiğimiz sezon , devreye girerken Rize , Kayseri, Ankaragücü düşer deniyordu devre arası 3-4 transferle hepsi taş gibi takı oldu.
 
Ama zirve için sene başı az çok görüntü şekilleniyor gibi , ekstre işler olmazsa Gs , Fb ve TS bir adım önde gibi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kst_suc, foruma yazdı.
Türkiye'de yasalar her takıma her şehire eşit işlese zaten konuşacak bir durum olmayacak da , bazı arkadaşların şark kurnazlığına bizden bazı arkadaşların gereksiz laf yetiştirme çabası eklenince topic bir acayip olmuş.
 
Öncelikle Göztepe , A.Ş olduğunda , ortada tribun dergi yoktu - cep telefonları oldukça lüks tüketim idi ve internet neredeyse kullanım oranı %5 felandır heralde ülkede.
O dönemki camianın aldığı bir karar ile Göztepe A.Ş oldu ve Sabah grubuna devir oldu.
 
1- ) Şimdi Göztepe takımı , 80 lerde 90 larda taraftarı olmayan bir takım olsa yıllarca alt liglerde sürünürken tribünleri boş olsa ve bir anda Sabah grubunun almasıyla Takım süper lige o zaman ki adı 1.Lige çıkınca tribünleri dolsa taraftarı ortaya çıksa , bu söylenenlere katılalım.
 
2-) Dinç Bilgin'in borçlarından dolayı o zamanki Göztepe A.ş ye transfer yasağı gelmiş ve bir çok şehir takımı , 3 İstanbul takımı elini kolunu sallaya sallaya transfer yapar iken neredeyse 1 futbolcu parası borcu yüzünden her sene 18 yaşında çocuklar ile mücadele ederek Amatör kümeye kadar düşmüştür.
Bu süre zarfında Göztepe taraftarında bir eksilme olmuş mu ; HAYIR.
Deplasmana giden taraftar sayısında azalma olmuş mu kemik sayı bakımından ; HAYIR
Şu anda anlı şanlı şerefli Karşıyaka taraftarı ; ortalama Anadolu şehrine kaç otobüs gittiyse - satılmış Göztepe taraftarı daha fazla gitmiştir...
İddia eden arşivlere , eski topiclere bakar.
 
3-) Kulübe atanan kayyum sonrası , TMSF bir şirket olan Göztepe A.ş yi ihale süreci ile elden çıkarmıştır.
Taraftarın üstüne vazife olmamasına rağmen , alamayacağını bilerek ihaleye girmiştir.Yine o zamanki CAMİA denen kişilerin yeterli maddi kaynağı sağlamamasından dolayı ihaleyi Altınbaş kazanmıştır.
İzmir'den sadece ihale için 4-5 otobüs gelmiştir ki ; bu kadar kişi bir araya gelince İstanbul'un göbeğinde hele ki eski samiyene yakın bir bölgede o zaman ki gençler tabi ki tezahurat meşale olayı yapmıştır, buna yine bazı şark kurnazı arkadaşlar ihalede Göztepe'liler meşale yaktı diye algı yapmaktalar ; sallamıyoruz bile.
 
4-) Altınbaş dönemi , amatör finallerinde malum sonuç ve akabinde Aliağa olayı...
 
* * *
 
Ali cengiz olayı denen olay , 2.maddede bahsettiğim yıllarca bizim hakkımız yendi ne İzmir ne Türkiye ses çıkarmadı şimdi de gücü olan Göztepe bir oyun yaptı ve 3.lige çıktık olayıdır.
Kalkıp da hiç bir taraftar , zil takıp oynamadı bu olay için , hatta Türkiye'de eşi benzeri olmayacak sertklikte kendini eleştiren beste bile yapmıştır.
 
* * *
Topic amacına bakılırsa , biz zaten bu statüye girmiyoruz , takımın adı Göztepe..!
Siz bir tarafınızı yırtsanız da , 24 saat nöbetleşe bu konuyu canlandırsanız da takımın adı Göztepe.!!!
 
taraftar en kötü günüde bırakmamış , amatörde seyircisiz maçta 5000 kişi gitmiş , amatör takımın oynamaması gereken Alcansak stadına sığmamış , taraftarın görevi budur.
 
Sen şu anda son 5 senede aldığı gaz ile , doğal olarak taraftar sayısı artan bir Göztepe takımında , şu anda yaşı 20-25 olan adamlara bu olayları anlatırsan güler geçer...
O zamanki taraftar olarak da biz zaten üstümüze düşeni yaptık , Gönlümüz vicdanımız rahat , Başta Karşıyakalısı olmak üzere herkese hayırlı işler , önce bir kapınızı süpürün.
 
* * *
 
Gelelim ana meseleye ,
Türkiye'de şirketleşme şehir takımlarında fazla tutmaz , zaten çoğu belediye , yada millet vekili yada bakanlar bir şekilde 2-3 senede değişimli olarak takımlara destek oluyor...
 
3 İstanbul takımı ise , zaten taraftar sayısı lobi gücü ile hem sponsor konusunda hem banka kredi destekleri ile borç içinde sürünse de asla yabancı veya yerli şirketin gelip alma olayına girmesi imkansız ...
 
Geriye Türkiye'de taraftar potansiyel bakımından 1 elin parmakları kadar takım kalıyor.
Göztepe , Karşıyaka , Ankaragücü , Gençlerbirliği , Altay
 
Altaylı gençler cengaverliği fazla severler , ölürler ama izin vermez böyle bir şeye :)
şaka şaka , Altay'ı zaten kimse almaz dolayısı ile bu sınavı kimse görmeyecek bu ülkede.
 
Şimdi daha geçen sene , Şirketlerle ufak bir pazarlık aşamasında burada yazılanlar aklımızda , bir tepki görmedik Karşıyakalılar'da hatta baya hevesliydiler.
Elbet yakındır , 1 gün bir grup alacağı vakit bakalım Karşıyaka'dan başlayıp İzmir'i yakacaklar mı ?
Küme düşerse İzmir'in Neron'u olacak adamlar bakalım ne tepki verecekler , ?
 
* * *
Bekara karı boşaması kolay , Türkiye'de hiç bir tribün daha 6222 ye karşı koyamıyor , kulüp başkanına laf geçiremiyor.
Millet bizden A.Ş olan bir kulüpte , kulüp sahibini öldürelim gasp edelim vs. bekliyor sanırım , ne yapacak kardeşim taraftar.
Bjk tribünü ne yapmış bu zaman kadar Fikret Ormana karşı ?
Fb tribünü ne yapabildi Aziz Yıldırım'a ?
Ankaragücü tribünü , en sert tribün denir dışarıda. Gökçeklere karşı ne yapabildi ; silahlı çatışmaya girdiler de bizim mi haberimiz yok.
 
Onun için bu boş rüzgardan uyanın , yarın bir gün daha büyük rezil olursunuz.
Hiç bir takım taraftarı , kulübün kendi camiası karşı çıkmadıkça engel olamaz bu işlere.
Karşıyaka camia bakımından daha şanslı bize göre , bugün camia birleşsin bir gruba hisse vermeye kalksın taraftar mı engelleyecek ? Güldürmeyin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kst_suc, foruma yazdı.

"nacnacnac" dedi ki;

Daha önce de söyledim yine söylüyorum bu takım oldum olası transfer yapma özürlüsü.Özellikle yabancı transferi konusunda bizim yaptığımız karavanayı hiç bir kulup yapmamıştır yapanda ligte değildir zaten.Bakıyorum Alanyaspor'un,Kasımpaşa'nın yabancı transferlerine neredeyse karavana yok.Alanyaspor Fernandes,Gassama gibi adamlar buluyor biz Ngando,Borges.Rekabet edebilmemiz bile mucize.Taraftar olmasa bu takımdan bi yol olmaz.Başkan belli ki kumar oynuyor ve seviyorda.Bu iş böyle gitmez deyip genç transfer işine girdi.Boğulacaksak büyük denizde boğulalım hesabı.Bu düşünce tutarsa yürür gideriz.Tutmazsa önümüzde iki yol olacak.Ya başkan etrafındaki kişileri değiştirecek ya da etrafındakilerle birlikte gidecek.Bu takım bence ya 16.olur ya da 6. olur.Bizim bir hedefe oynamamız gerek her yıl.Yoksa birbirimizi yeriz.Ben varım.
Göztepe taraftarı olarak her zaman kimi görmezden geldiysek hep başarılı oldu.Yeni transferlerin tutmasındaki tek etken bu olacak bence :) Ben yeni yapılan transferlerde %30 başarı bekliyorum.

Ghillas ta , Goufran da ,Scarione de , Borges te ilk transfer edildiğinde herkes göbek atıyordu.
Kaldı ki oldukça iyi transferler.
Yönetime kızalım edelim ama bu işin de bokunu çıkartmayalım kardeşim.
Beto ya şu anda herkes tapıyor ama ilk geldiği sene 2 hatalı gol yiyip sakatlanmış olsa şu an sövüyorduk.
 
Yönetimin 3 senedir aldığı oyuncular ilk başta kağıt üzerinde oldukça iyi , kimya uyuşmadı hoca oynatamadı vs. bunlar işin öteki tarafı.
 
Bu sene de, gençler tutarsa buradaki herkes diyecek ki yıllardır dilimizde tüy bitti , aferin , gençlere önem verelim gerekirse düşeriz...
ama ilk 6 hafta işler kötü giderse başlar herkes sıvamaya , paraya kıymazsan isimsiz gençlerle oynarsan olacağı budur diye.
 
Yönetimin tek büyük hatası , geçen sene devre arası 1 forvet almayıp Ghilas a güvenmesidir. Yoksa diğerleri alındıklarında oldukça iyi transferlerdir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kst_suc, foruma yazdı.
Ligde Fenerbahçe harici ciddi transfer yapan takım yok neredeyse , her ne kadar düşmekten son anda kurtulmuş olsak da aslında fena olmayan 4-5 takviye ile iyi bir ivme yakalayacak takıma sahibiz.
Ciddi paralar harcamaya gerek yok , 1 tane 10 numara ile güçlü bir orta sahaya sahip oluruz.
Sağ bek halloldu gibi , Sol beke iyi bir adam , defansın göbeğe transfer ile devreye kadar gideriz .
Uçmaya gerek yok fazla .
Yasin-Serdar-Halil 3 lüsünü iyi kullanmamız lazım.
Birde Poko-Castro. doğru ve faydalı kullanırsak bu isimleri takımın Betoyu da ekleyince %60 ı hazır oluyor zaten.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kst_suc, foruma yazdı.
Kardeşim şakamısınız siz gerçekten ya :)
Bırak bizi , Türkiyeyi filan , girsen incelesen kesin Barcelona , Madrid, City , Juve başkanları felan da küfür yiyip eleştiriliyordur.
Twitter da, Face de küfür yedi diye küsecekese ciddi diyorum bıraksın gitsin Başkan..
Anaokulu çocuğumu bu adam , neyin kafasındasınız siz.
Siyasetçisinden Tv yılıdızına , küfür eleştiri yemeyen adam var mı ki Sepil yemesin.
Birgün , tribünde ciddi protesto olur , küfür olur , bu dediklerinde haklı olur başkan yada dedikleriniz ciddi bahane olur , yoksa başkanın derdi belli.
Bozulan ekonomi , artan maliyet , Göztepe'nin kendisine getirdiği yük.
Bu işi çözmenin yolu , transfer politikasını gözden geçir.
Takıma başarılı bir performans çizdir ve sponsorluk geliri artsın.
sen katıl 2-3 sene üst üste avrupa kupalarına , adın duyulsun ligde ciddi yukarılara oyna , stadın açılsın , O izmir firmaları sıraya girer sponsor olmak için.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kst_suc, foruma yazdı.
Beyler rahat olun,
o tesisi öyle yada böyle geri alırız..!
yeter ki yönetim almak istesin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kst_suc, foruma yazdı.
Arkadaşlar ,
Barcelona ve Real Madrid başkanları da eleştiriliyor , sadece Futbolda spor da değil tabiatın gereği bu... Yeri geliyor inançlı adamsan Allaha bile kızıyorsun.
Burada Sepil eleştiriliyor diye , adam haklı, bıktı felan gibi yazılar bence aşırı duygusal , Mehmet Sepil Göztepe'liyim diyen biri ise geldiği kulübün taraftar potansiyelini biliyordur , bilecek...
sosyal medyada insanlar küfür de eder , kızar da söver de. Her lafa kızıp tribe gireceksen bırak zaten uğraşma , paran var pulun var git tatilini yap kardeşim.
Sepil'e bu zaman kadar tribünlerde ciddi bir protesto olmadı , son 2-3 hafta ıslıklama vs hariç. E bu neyin karın ağrısı. Sana da sürekli bir sevgi gösteriri oldu tribünden , ısrarla yanlışlarına rağmen...
Yapacağın şey basit , biz İstanbul kulübü değiliz .
taraftar ile arana mesafe koyamazsın ama her edilen küfüre her eleştiriye de tribe girme kardeşim. Kur adam gibi takımını , düşerse düşer takım zaten.
Maddi imkanlar ülkede kötü , seni zorluyorsa da senin finansal olaylarını biz bilemeyiz , mantıklı bir yol bulur açıklarsın. ayıp değil günah değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kst_suc, foruma yazdı.
Önümüzdeki 3 maçtan 9 puan alacağımız için ; izlanda - Fransa maçında Fransa hata yapma lüksü yok.
Fransayı İzlanda yenemez , biz saçma sapan puan kaybetmeyelim yeter.
İçerideki İzlanda maçı formalite maçına döner.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kst_suc, foruma yazdı.
Bir dahaki maça Arda , Burak , Emre , Ozan , Hakan ile başla Şenol Hoca tam olsun.
Adamlar hiç bir şey oynamadan kazandı , fizik gücü yüksek takıma karşı orta saha da çıt kırıldım Hakan ile başlamak gereksizdi.
 
Neyse fazla birşey kaybetmedik ; önümüzdeki 3 maçta normal şartlarda 9 puan alırız.
Basit bir fikstür ; İzlanda ise bu süreçte Fransa ile oynuyor.
saçma sapan puan kayıpları yaşamazsak Arnavutluk ve Moldovaya , 2.olarak çıkarız.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER