#
#
cannksk, foruma yazdı.
Hocanın adını bile ilk kez geçen hafta duydum ama bu kadar doğru ve düzgün açıklamaları son 5-10 yılda ilk kez duydum. Sürpriz oldu herkese ismi ama umarım doğru kişidir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cannksk, foruma yazdı.
Basketbol sponsorluğu büyüyerek devam eder. Ama biz bir yerde parasal anlamda patlarız çünkü holdingin verdiğinden fazlasını harcıyoruz, + gelirler TL , maaşlar dolar ; her sene planlanandan fazla açık da veriyoruz.
 
Diğeride demişki '' al transfer yasağını kaldırdık gördün mü ne oldu? o halde basketbola kimse ses etmesin ''. İyi o zaman ana branşı salalım basketboldan devam.
Komplo teorisi olacak , bu fikrimi daha önce özelden birkaç arkadaşla da paylaştım ama ben yukarıda alıntılanan cümleyi artık rahat rahat söylemek için Cüneyt Biçer gibi en azından son senesinde rezil olmuş bir hocanın getirilmesinin, gelen isimlerden çok daha kaliteli olan eski futbolcularımız çok cüzi rakamlar talep ederken aynı paralara vasat transferler yapılmasının bilinçli olduğunu düşünüyorum.
 
Ben kongrede ibra etmeyen ve bunu tutanağa yazdıran 5 kişiden biriyim. Orada yönetimdeki tecrübeli bir arkadaşa söz verildi yasak kalkarsa çok başarılı olacağız çok iyi isimler gelecek lütfen dava açmayın diye rica edince. Tamam dedik ancak yasak kalksa da olmayacağını kendisini nasıl bir yönetim şekli beklediğini vs anlattık. Bugün kendisi zehir gibi bir istifa mektubu ile istifa etmiş. Hayırlısı olsun herkes yavaş yavaş bazı şeyleri geç de olsa anlayacak.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cannksk, foruma yazdı.
Zaten direk favori bir takım beklemiyordum ama , rahat play - off yaparız diyordum. Diğer takımlari bilmemekle beraber inşallah rahat play off yaparız . Geçen senelere göre çok daha iyiyiz tartişilacak bişey yok ama transferler de öyle alıp takımı çıkaracak isimler gibi gelmedi ilk etapta.
 
Takım birbirine alışır, oyuncular form tutar da biz 1500 kişiyle bu ligden çıkamayız. sebebi 40 lira mı aşı mı küskünlük mü bilemem ama neyse o sebebin bir an önce ortadan kalkması lazım
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cannksk, foruma yazdı.
Beyler yoldaydık izleyemedik biri yazsın nasıldı takım cidden 3-5-2 mi oynuyoruz vs..
 
8 transfer deniliyordu 3'ü oynamış sanırım sakatlık vs mi var
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cannksk, foruma yazdı.
Pazartesi açılacak yasak bir aksilik olmazsa
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cannksk, foruma yazdı.

"muratksk79" dedi ki;


Can merhaba, TB zor zamanda başkan oldu, ateşten gömlek giydi, eyvallah.
Ama 15 milyon alacak yazmasını aklım almıyor, kimden onay aldı bu para için? Bu parayı nereye harcadı? Belgesi faturası var mı vs.
 
MA göz göre göre parayı çar çur etti, oynamayan yabancıya para ödemek zorunda kaldık. Üstüne bir bardak su içtik. Bana öyle geliyor ki her başkan değişimi sonrası borç katlanarak artıyor.
 
Kimse Selçuk Yaşar gibi kulübe verdiği parayı hibe etmesin eyvallah ama hesabını da versin abi kimden onay aldın da ekstra harcama yapabiliyosun.
Bu konuda tüzükte sadece yüzde 3 borçlanma maddesi var. Mesela bir diğer sıkıntı X kişi çıktı ben bütün borcunuzu ödedim bundan sonra 100 milyon tl bana borçlusunuz dese bunu engelleyecek hiç bir madde yok. Bir türlü adam gibi kulüp tüzüğümüz olamadı. Üyelikler saçma sapan, denetim mekanizması berbat. 5-6 sene altyapılarda, 4-5 sene de üstyapılarda yöneticilik yaptım, istesem bir araba parası çalabilirdim kulüpten ya da vermediğim parayı vermiş gibi gösterip temlik koyabilirdim. Bu işin başkanla da alakası yok, bir sürü branş var hepsinin altyapıları var , bir sürü maç var kombineleri biletleri sponsorluklar inanılmaz bir para trafiği var. Saçma sapan yönetildiğimiz için her şey yöneticinin iyi niyetine kalmış durumda. 10 yılda 200 tane yönetici geçmiştir kulüpten en az hiçbiri 1 kuruş çalmamıştır diyebilecek adam var mı ? Şirket olmayı istememdeki en büyük sebep bu 51 miş 49 muş bunlar teknik detaylar , dernek statüsünde bu tarz kaçakları engelleme imkanınız yok. Ya yönetime geldik hesapları inceliyoruz, 5000 şişe su alınmış kulübe aylık X bir kişi göreve başladıktan sonra, öncesine bakıyorsunuz 1000 şişe. Denetim kurulu ne yapıyor aa evet su alınmış faturası var fiyat normal parası da ödenmiş tamam problem yok. Niye 4000 şişe fazladan suya 2000 lira para ödüyoruz diye soran yok. Bu sadece bir örneği, mesela yıllardır kombine alıyorsunuz; kaç kişi ben aldığım her kombinenin bağış makbuzunu aldım diyebilir ? Bu paraların yüzde kaçı cebe atılıyor veya diyelim 100 tane kombine sattı yönetici 10,000 TL'ye, bu 10,000 TL'yi kulübe verip de kendine borç yazdırmadığına emin misiniz ? Yıllardır olan şeyler bunlar kol kırıldı yen içinde kaldı çoğu zaman. Denetim kurulu ne yapıyor , kaç kart basıldığını , elde kaç kart kaldığını , satılanlara tek tek makbuz kesildiğine bakıyor mu ? Bakamaz çünkü öyle bir yetkisi yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cannksk, foruma yazdı.

"Karşıyakalım" dedi ki;

Benim tutulduğum nokta bugünkü açıklama.
Abi yıl 2021 salgın var dışarısı alev atıyor. Ben neden aidatımı ters bölgede olan tesislere gidip yatırıyorum?Bana bunu açıklar mısınız lütfen
1,5 yıldır tüzüğe göre divana hesap vermeyen başkan tüzükçü oldu herşeyimizi tüzüğe uygun yapıyor onun için en son kongreyi biz yapıyoruz , hesap no vermeyip 40 derece sıcakta en yakın toplu taşımaya yürüyerek 10 dk olan tesise gidin diyoruz
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cannksk, foruma yazdı.
TB'nin temliğinin eleştirilecek bir tarafı yok, Can Erdem'i tutabilseydik en azından bir yıl geç küme düşerdik . Küme düştiğümüz sezon Can gittikten sonra sadece 1-2 deplasman firem var gol kaçırma rekorları kırdık. Olay da çok komik, Can'ın serbest kaldığı gün basketbol maçı var, MA hasılat ile para yatırıp serbest kalmasını engelleyecek. Cebinde 60 bin TL olsa kendi havale yapar nakit parayı alır ama o kadar 10'luk 20'lik banknotu bankamatikten yatırmaya çalışırken gece 12 'yi geçiyor, adam serbest kalıyor bi de üstüne üstlük parayı da yatırmış oluyoruz.
 
Temliği 2 şekilde eleştirebilirsiniz, birincisi bu adam 1 verdi 2 temlik koydu dersiniz. Yani hırsız dersiniz bunu da belgelemeniz lazım, belgeniz yoksa ama inanmıyorsanız ibra etmezsiniz veya oy vermezsiniz.
 
2.si ve benim eleştirdiğim kısım ise basketbola borç yapıp para verip temlik koyması.
https://basketfaul.com/haber?haber=94852
 
Bakın böyle bir hesap var 100 bin dolarlık yabancının maliyeti 180 diye hadi biz araba falan kiralamıyoruz desek 170 olsun
 
İki senede oyuncu + koçlara verdiğimiz maaş 50 milyon üzerinde. Bunun sadece vergisi sgk'sı 17 milyon yapar. Önümüzdeki sene 35 milyondan bahsediliyor. 12-13 milyon yapar bunların hiçbirini hesaplamıyor. Basketboldan yönetici temliklerine vs 5-6 milyon para geliyor ama bu paradan çok daha fazlasını kulübün borç hanesine yazılıyor.
 
Basketbola denk bütçe yapıp futbola yıllık 10 milyon para verip temlik koysun hele ki 1 dönemlik de olsa yasak kaldırsın , 3 sene sonunda bırakırsa kongreden ayrılırken alkışlarla uğurlarım. Ancak bir kaç arkadaşa da özelden söylediğim gibi ben yasak olayının sinema olduğuna inanıyorum kongreden sonra yan yattı çamura battı diye olmayacak. İnşallah yanılırım o zaman dalga geçmek de serbest.
 
Birbirimizi kırmayalım. Kulübe üye olalım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cannksk, foruma yazdı.
Açıkçası ben olumsuz bakıyorum artık süreçlere. Ne başkanın kaldırabileceğine inanıyorum ne de kısa sürede şirketleşme olacağına. Umarım ikisinden biri bu işi kurtarır da ayakta alkışlarım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cannksk, foruma yazdı.

"Spanksk" dedi ki;

@canksk
Turgay başkan kongre günü yasağın 1 haftalıkta olsa kalkacağının müjdesini verecekmiş.Nasıl oluyor bu formül?
2 futbolcu alacağınıda daha ödemiş..
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
teknik olarak mümkün bir sürü takim bu şekilde transfer yapıyor zaten. Alacağının bir kısmını veriyorsun bi haftalığına feragatname alıyorsun. Tabi o kadar kolay bir konu değil mesela mutlu altugun son kazığı halim okta var adam 1 lira asagiya olmaz diyor bırakın bir kısmını.
 
daha detaylı bilen arkadaşlar var bir kısmını onlardan duydum onlar varken yazmam doğru olmaz , ayrıca bu tarz şeylerin gizli kapaklı olması da kulübün yararınadır aslında onların da yazması doğru olmaz :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER