#
#

denizkent

as taves ilgivuosi

denizkent, foruma yazdı.
Turgay Başkan şu an Ege Tv'de canlı yayında.
 
Transfer yasağıyla ilgili söylediklerinden çıkardıklarım; Transfer yasağı dosyasını belirli bir süre geri çekmeye borcun %25'ini ödemede anlaşmışlar, dosyayı toptan kapatmaya da %50 veya daha azını ödeyerek o dosyayı kapatmakta bazı futbolcularla anlaşmışlar. Toptan dosyaların %80'i kadarıyla anlaştık dedi. 19-20 milyon TL transfer yasağı var deniliyor. 9-10 milyon TL'ye kapatırız demek bu. Anladığım kadarıyla 5-6 milyon TL para çıkıp, kapatabildiğimiz kadar dosyayı kapatıp, kalanını da öteleyeceğiz. Transfer yaptıktan sonra o dosyaları toplamış avukatlar TFF'ye geri çektikleri dosyaları yine verecekler ve tekrar yasağa neden olacak.
 
Kimsenin ne olduğunu anlamadığı şirketleşme işi olmazsa bu bizim için en iyi çözüm.
 
Biraz da yasak açılırsa borç çok artacak, menajerleri zengin edeceğiz diyen arkadaşlar kafa ütülesin. Şu yasağı açalım, futbol şubeyi çok fazla hem de çok fazla denetim ve akılcı yönetim şart.
 
Bu arada canlı yayın devam ediyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.

"Spanksk" dedi ki;

@canksk
Turgay başkan kongre günü yasağın 1 haftalıkta olsa kalkacağının müjdesini verecekmiş.Nasıl oluyor bu formül?
2 futbolcu alacağınıda daha ödemiş..
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bunu önceden de denedik ama hiç para vermediğimiz için kısa süre de olsa dosyalarını federasyondan çekmediler. Sonra da taraftar kandırıldı. Yok transferi açıyorduk da şu kadar isim kesinlikle dosyayı bir süreliğine çekmediler diye. Sen adamlara hiç para vermezsen onlar da güzellik yapmaz.
 
Şimdi tahminim sanırım biraz para verilecek ve dosyalar 15 gün veya 1 aylığına falan federasyondan çekilir ve sonra yine federasyona iletilir ve yasak kaldığı yerden devam eder.
 
Şirketleşme işi iç çekişmelerden dolayı bir neticeye ulaşamazsa bizim için en iyi formül yasağı bu şekilde delmek ve kadroyu ona göre şekillendirmek.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Her kulüpte olduğu gibi bizde de kolpadan üye yapılan ve oy gücü olarak kullanılan üyeler var. Adamlar kulübün yolunu bilmez ama bir şekil üye olmuşlardır. Meşhur iki adaylı (MA vs AY) seçimimizde nikah sarayı önünde nereye geldiğini bile bilmeyen, üye olduğunu bile yakın zamanda birçok kişiyle sohbet etmişliğimiz vardı.
 
Şimdi şu pandemi dolayısıyla mesela benim de aidat borcum var. Kulübe gidip ödeme yapamadım. Zaten kulüpte de çalışmalar ofis işlerinde aylarca uzaktan da gerçekleştirildi. Şehir dışında yaşayanlar için zor olan aidat ödeme işi, daha da bir zorlaşmıştı. Bu yıl toplu ödemeleri nasıl engelleriz bilmiyorum ama adil bir çözüm bulmaları lazım.
 
Okuyorum, dinliyorum, açıklamaları izliyorum ama bence net bir şey yok. Bu işi ne b.klarım ne de methiyeler düzerim çünkü bence daha çok ucu açık noktası var. Camiaya tam anlatılsın ki artık üyeler olarak bir kararımızı verelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Hepimizin kafası karışık. Çok normal bu. Bir de zaten camiada kimse kimseye güvenmiyor. O konularda da herkesin, her grubun kendince haklı nedenleri vardır. Bir tarafı dinlesen vay be dersin, diğer tarafı dinlesen onlara da hak verirsin. Bu işler aynen siyaset gibi. Herkes kendi penceresinden sadece iyi yaptığını anlatır ve istediği detaylarla şekillendirir. Çok uzun mevzu yani.
 
Gelelim şirketleşme konusuna. Dünyada bolca örneği var. Medeni Kanunu bile zamanında İsviçre'den alıp kendimize uyarladık. Hayat bu. Deneme yanılma ve kendine uyarlama ile ilerlersin. Şirketleşme konusunda ise bizim çok daha fazla dikkatli olmamız lazım. Yönetim işini beceremeyen bir ülkedeki en kötü yönetilen kulüplerden biriyiz.
 
Büyükkarcı illa iyi işler yaptı ama genel olarak gücü mü yetmedi ya da istemedi mi bilmiyorum yaptıkları yetmiyor işte. Daha güçlendirilmiş bir yapıya geçmemiz şart. Başkana birçok konuda muhalefet etsem bile Mutlu Altuğ'dan sonra ilaç gibi geldiğini düşünüyorum. Finansal açıdan çok daha kötü yerlerde olabilirdik MA kalsaydı.
 
Şirketleşme konusunda ise spor hukukçularından profesyonel destek alınması şart. Avrupada yüzde 51 örneği olan kulüplerin planları incelenmesi gerekiyor. Kimse de bu danışmanlığı tabii gazoz kapağı ile vermeyecek. Bu yararlı bilgiye ulaşıma hiçbir oluşumun ekstra para harcayıp bilgi alacağını sanmıyorum. Yani kısacası kendimizce bir tüzük ile hiçbir benzer yapıyı incelemeden bodoslama bu işe girme olasılığımız çok yüksek.
 
Mevcut yapı ya da şirket olsun bir şeylerin yapılması şart. Altar abiye kızın, diğer tarafta olun fark etmez ama kulüpteki ölü toprağını bir kere attı. Bu işler yine gündeme bile gelmeyecekti. Başkan zaten yine tek aday olarak seçilecekti. Futbola bakış açısını hepimiz biliyoruz. Kendi de inkar etmiyor zaten. Yeni sezona da futbolcularımız aslan gibiler gazlamalarıyla girip memur zihniyetindeki takımımızdan bir mucize bekleyecektik.
 
Aslında bu kadronun bile üst lige çıkması mucize değil çünkü lig çok kalitesiz bir lig ama bir motivasyonları yok. Kafaları da rahat. Tepki bile gösterilemiyordu. Neden? Çünkü bu oyuncularla devam edeceğiz. Aman çocukların morali bozulmasın. Haksız, acımasız tepki tabii olmasın ama kötüyken de kötü denilince bile aman bunlardan başka oyuncu yok diye eleştirilemeyen bir oyuncu grubundan bahsediyoruz.
 
Birçoğu Anadolunun ücra bir köşesinde top oynamak yerine bizde tüm parasını alamasa da mis gibi yerde yaşayıp topunu da oynuyorlar. Birçok oyuncunun hele de bu dönemde arayıp da bulamadığı bir ortam Karşıyaka Spor Kulübündeki ortam. Yanlış anlaşılmasın kariyer hedefi olmayan, vasat ve ortaya yakın oyunculardan bahsediyorum.
 
Bu hafta sanırım bir basın açıklaması ya da toplantısıyla artık birkaç şey açıklanacak. İki taraf holdingle görüştü diye duyuldu. Bazı şeylerin kokusu artık çıkmaya başlasa iyi olacak. Çok vakit kaybettik ve artık eylem zamanı geldi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Turgay başkana futbol konusunda çok kızsam da yeni oluşuma da hiç güvenemiyorum.
 
Eğer dedikodular doğru çıkarsa ve iki aday olursa oyumu istemeye istemeye gidip Turgay başkana atarım. Beni tanıyanlar bilir, başkanın futbolu yok sayması ve futboldaki birçok hatasına rağmen gidip oyumu Turgay başkana atarım.
 
Biraz ütopik bir hayal mevcut durumumuzda ama gönlüm bu iki oluşumu da istemiyor. Turgay başkanın futbola tutumu, diğer tarafa da kesinlikle şu an için en ufak bir güven duymamam. Herkesin olurunu alacak 3. bir aday olsa keşke ama o da hayal ötesi.
 
Herkes arkadaşlarıyla, çevresiyle konuşuyordur. O kadar çok bilgi kirliliği var ki kafalar çok karışık.
 
Camiada yüksek sesle artık bu işlerin tartışılması en azından kazancımız. Sonuca ulaşır ulaşmaz ayrı konu. Önceden kimse futbolculara laf söyletmiyordu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.

"phonix" dedi ki;

Mayıs'ın sonunda genel kurul var, yönetim çok büyük ihtimalle değişir. Bununla birlikte 280 milyon TL borç var. Fifa'da bekleyen 3 futbolcu dosyası var. Çok büyük ihtimal transfer yasağımız olmaz ve zirveye oynayacak bir takım kurulur.
Ankaragücü'nün olması gereken yer süper ligdir. Umarım en kısa sürede döneriz.

Transfer yasağınızı ilgilendiren kısmı ne kadar 280 milyonun içindeki?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Başka bir başlıkta boşa yazmadık biz bu çocuğun değerini :) Bak işte tek lafıyla dünyanın öbür ucunda millet nasıl heyecanlanmış :D
 

"kenzel" dedi ki;

Kimse bahsetmediğine göre ben yazayım. Eğer San Pablo Burgos'u yenersek, 2022 FIBA Inter-Continental Cup finalinde Brezilya temsilcisi Flamengo ile karşılaşacağız. Mevsim, fikstür ve koronadan ötürü muhtemelen Şubat ilk haftası Brezilya'da oynanacak.
 
Edit: Taraftar ağzıyla Twitter'da maçın oynanacağı yer tahminimi yazdım. Brezilya'dan bir gazeteci Türk yerel medyasına göre şöyle şöyle olacak diye paylaşmış. Flamengolular bayağı heyecanlanmış tribün şov yapacaklar diye. İlginç işler ya.
 
Edit2: Brezilyalı gazeteciyi gören ünlü bir Brezilya basketbol blog sitesi de bunu paylaşmış.
 
Edit3: Brezilyalı eski NBA oyuncusu Tiago Splitter, Twitter'da 'ne olur bu haber doğru olsun' tarzı paylaşım yapmış.
 
Demek bir daha sosyal platformlarda taraftar ağzı ile yazmamak lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Karşıyakalılar için kenzel yazan arkadaşlar olmuş.
 
Şu kulüpte söz sahibi olsam gözümü bir saniye kırpmadan çok üst düzey bir görevde olması için uğraşacağım kişidir kendisi. Hem bilgili hem donanımlı hem de arma sevdalısı. İyi ki seni tanımışım kardeşim.
 
Forum sayesinde baya da kişi tanıdım. Hatta KSK'de çapraz binada çocukken tanımadığım kişiyi bile burası sayesinde tanıdım. Tabii o Gençlerli, bizden değil ama dm'ne baksa istediği fanzinleri göndereceğim
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Bizim iç işlerimiz hiç kimseyi ilgilendirmez diyemiyoruz çünkü baya baya saçma dedikodu dolaşıyor. Ee millet de konuşacak haliyle.
 
Sadece çok yanlış bilgi dolanıyor. Bire bin katmalar falan var. Adama da sorarlar sen nerden biliyorsun bizim bu içteki mevzuları diye. Burda bir sürü yalan yanlış bilgi yazılıyor. Bari başlığı doğru yazın. Karşıyaka'da Neler Oluyor? -da ayrı olmayacak. En azından başlık düzgün olsun.
 
Kişisel fikrime gelince Battal'ın adı eskiden de sıkça geçerdi. Kavgalar, şunlar, bunlar. Arkadaş bizim Arda Turan'ımız yani. Yine onun adı geçiyor. Onun kulübe geri kazandırılması hataydı. Biz söyleyince transfer yasağımız vardan tutun, semtin çocuğu da, takımdaki gençlere de abilik yapar da, aklınıza gelebilecek binbir güzelleme ile pr'ı yapıldı. Yanlıştı. Futbol olarak bir katkısını belki bir maçta görmüşüzdür.
 
Birçok futbolcu bahis oynuyor. İddaa bayiilerinden yıllardır her takımdan futbolcu fotolarını çok gördük. Bizim maçlara oynamadılarsa sadece kendi başlarını yakarlar, işe bizi dahil ettilerse al başına belayı. Delillleri bekleyip görelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Her oyuncu transfer olur, gönderilir, kendi gitmeyi seçer ama ayrılış şekli önemli.
 
Bursanın bu çocuğa bir yıldır yaptığı sözleşme uzatma teklifleri, açık çek vermesi, ayrılma bedeline kadar sen belirle seçeneği sunması ve sonunda çocuğun ayrılış şeklinden dolayı zaten tepki üst boyutta oluştu. Yoksa Ali Akman'ın olayı x bir futbolcunun sözleşme bitiminde gitmesinden çok farklı bir hikaye olarak ayrılıyor.
 
Bursaspor çok büyük bir kenetlenme ve para toplama işi olmadığı sürece belli ki yaz döneminde de transfer yasağını açamayacak. Bu durumda kendisine ayrılma bedelini bile sen belirle diye sözleşme teklifi sunulan bir oyuncudan, Milli takım kampında gizlice gidişine de sessiz kalmasını beklemek ne bileyim çok büyük iyimserlik olur.
 
Kimse işe profesyonellik kılıfını uydurmasın ama milli takım kampında gizlice sözleşme imzalamak bildiğin ayrı bir rezillik.
 
Futbolcu bu tarz bir işe kalkışıyorsa kulüp kendini korumaya çalışacaktır.
 
Demin bahsettiğim gibi Bursaspor kulübünün transfer yasağı var. Fayda/zarar hesabını yapıp bu kararı almışlar.
 
Kendilerine yapılan böyle bir kazığı görmezden gelip ya play off'a kalırsak diye çocuğu oynatmak mı, yoksa transfer yasaklı oldukları bir dönemde yeni bir oyuncuya forma şansı verip maç tecrübesi kazanmasını arttırıp takıma monte etmek mi? Ben olsam da Frankfurt'a hazır oyuncu gönderme derdine düşmezdim ve ilk onbirime yeni oyuncu monte etmeye çalışırdım.
 
Hiçbir kulüp kendisine böyle kazık atan bir oyuncu ve karşısındaki kulüp için aman çocuk gitmeden maç eksiği olmasın, formda transfer olsun diye kendi takımını riske atmaz.
 
Bence her taraftar biraz empati yapmalı. Kimsenin kolay kolay kabul edebileceği bir durum değil. Arkadan çok iş çevrilmiş ve kulüp bu çocuğa da açık verip karşılığında böyle bir muamale görmüş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER