#
#

Emre Celik

Stadlarda rüzgar,aklımda maç var.

DeLorean, foruma yazdı.
Karşıyaka tribünü için önemini renktaşlar yazmış ama özellikle 35 yaş üzeri tribüncüler için tam olarak efsane bir adamdı , nur içinde yatsın...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
DeLorean, foruma yazdı.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
 
Bu siteden güncel vaka sayılarına bakılabilir.Çin'de son günlerde vaka sayısında çok büyük düşüş var , sert karantina önlemleri işe yaramış gibi görünüyor. Bizde ise sağlık bakanının ve bazı uzmanların bahsettiği havalar ısınınca virüsün etkisini yitirmesi beklentisi yeni vaka açıklanan ülkelere bakınca çok mantıklı gelmiyor.Örneğin Panama bugün 13 yeni vaka açıklamış ve toplam 27 vaka olmuş ama ufacık ülkede bu hafta ortalama sıcaklık 32-33 derece.Eğer bunların hepsi ülke dışından kapıp gelmediyse virüs o sıcaklıkta yayılıyor demektir.Umarım dedikleri gibi olur ve 2 aya biter bu tantana ancak koca koca ülkelerin aldıkları aksiyonları ve fakat piyasaların durumunu görünce daha kötü günler kapıda.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
DeLorean, foruma yazdı.
Virüsle alakalı en sinir bozucu kesim mabadından komplo teorisi uydurup bilmiş bilmiş konuşanlar.Bu arkadaşlar sırasıyla şu teorilerin peşinde tuzlukla koştular;
-Virüsün Çin'de ilk çıktığı zamanlar bunlar hep ameriganın oyunu,çine biyolojik vürüs atmışlardır kesin (şu an avrupa ve amerikada vakalar katlanarak artıyor, hangi ülkede kaç kişi ölünce ikna olacaklar acaba)
-İran'da da çıkınca rejimi ambargo deviremediği için oraya da kesin virüs attılar (bir ülkenin yönetimini değiştirmek için tün dünyayı etkileyecek bir virüs yapıp o ülkeye salmak , hmm süper fikirmiş)
-Virüs tüm dünyada etkisini göstermeye başlayınca ilaç şirketleri aşıyı buldular ama daha çok satmak için bekliyorlar hemşerim (bunlarla kanserin çaresi bulundu ama söylemiyorlarcılar aynı , bi de bu kafanın çoğu aşı karşıtı olur)
-Virüsten ölenler sayısı arttıkça ve sayının çok daha fazla olacağı yönünde simulasyon/tahminler ortaya çıktıkça dünyanın kaynakları azaldığı için dünyayı yöneten zenginler nüfusu azaltmak adına yapmışlar ( afedersin zenginlerin de çok s..indeydi iranın köyündeki 70 yaşındaki adamın ölmesi)
-Türkiye'de vaka açıklanmadıkça hükümet gizliyor,turizm etkilenmesin diye abi(zorla hükümeti savunduracaklar adama :) )
 
benim bir çırpıda aklıma gelenler bunlar
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
DeLorean, foruma yazdı.
Çok büyük bir efsaneyi kaybettik onu burda uzun uzun anlatmaya gerek yok.Ama kariyerinin başından sonuna kadar tanıklık ettiğimiz gençlik idollerimdem birinin ölmesi şokunu atlatabilmiş değilim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
DeLorean, foruma yazdı.
An itibari ile turnuvanın iki büyük favorisi hem Sırbistan hem Abd çeyrek finalde elenmiş oldu.Ben açıkçası 3. çeyrekde abd skorda öne geçince bir daha vermezler diyordum ama hem Gobert hem Fournier harika oynadılar.
Bakalım bir sürpriz de Çeklerden gelecek mi?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
DeLorean, foruma yazdı.
Turnuvanın şimdiye kadarki en büyük sürprizi geldi. Çok büyük bir zafer Arjantin için.2017 avrupa şampiyonasında Gasol'ün gösterdiği etkiyi burda Scola gösterdi, yıllanmış şarap gibiydi. Campazzo manyağına da helal olsun bu arada.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
DeLorean, foruma yazdı.
Bizim açımızdan turnuvanın başında beklediğim bir durumdu fakat abd maçını kazanabilseydik çok farklı şeyler olabilirdi.Elimizde 1 ve 5 numara yokken bu takımın tek şansı vardı; maçlara çok üst düzey konsantrasyonla çıkmak, hücumda ekstra katkılar almak ve savunma disiplinini asla kaybetmemek.
Yıllardır 95-97 jenerasyonlarını takip ettik,gelecek için heyecanlandık ,umutlandık lakin o jenerasyondan Cedi ve Furkan dışında oyuncu yok elimizde. 2000'lerde zibil gibi 4-5 numaramız varken şimdi Balvin denen 3.sınıf Avrupalı pivota karşı koyamıyoruz.Egemen ve Ege'den cacık olmaz,Ömer Faruk nerelerde ne iş yapıyor bilinmiyor. En iyi uzunlarımızdan birinin fetöcü bir gerizekalı olması diğerinin de milyonda bir çıkan bir virüse yakalanması da ekstra şanssızlıklarımız tabi.1 numara zaten Orhun ve Kerem harici oldum olası sıkıntıydı(o zamanlardaki yunan sırp ispanyol litvanyalı fransız guardlara göre yine kötüydük tabi ) ama ne bileyim Ender Arslan Barış Ermiş'i falan bile mumla arar duruma geldik.Kenan,Berk,Kartal yine bahsettimiz 95-97 jenerasyonlarının hayal kırıklıkları.Devşirme 1 numaralardan da ısrarla sadece skor gücü olan savunma zaafiyetleri bolca,oyunu yönlendirmeyen kısa amerikalı guardlardan kullanıyoruz. Çeklerin 36 yaşındaki Schilbden aldığı katkıyı bile alamadık.Bu noktada değişiklik yapacağımızı sanmıyorum ama Wilbekini Buğrahan ve Doğuş alternatifiyle oynatmak bizi bir üst seviyeye çıkarmaz.
Furkan ve özellikle Cedi çok eleştirildi ama ben katılmıyorum, bu çocuklardan Bogdanovic gibi Satoranski gibi oyunu yönlendirmeleri beklenmemeli ancak iyi bir düzende işleyen takımda beklenen katkıyı verirler.
Coaching olarak Ufuk Hoca abd maçında ne kadar üst seviyeler çıktıysa da çek maçında sıçtı batırdı, canımız ciğerimiz ama kusuru bakmasın.
 
İlk tur bittikten sonra diğer takımlara bakacak olursak tabii ki Sırbistan çok iyi görünüyor fakat bence hala abd'den daha büyük favori değiller. Sırbistanı sahada izlerken basketbol zekası denen şeyi elle tutulur gözle görülür bir şey olarak tahayyül ediyorsun, Jokic Bogi Bjelica Popovich ve Kerr'in herkesin gördüğü hataları görmemeleri mümkün değil bizim maçtaki rotasyon ve ısrarla aynı hücum ve savunma oyunlarını oynamalarını bir şeyler görmek istemelerine bağlıyorum.Her ne kadar eleştirilseler de Abd kadrosundaki herhangi 3 oyunucuyu bir Avrupa takımına koy direk şampiyonluk adayı olurlar. Hücumda zorlama penetreler ve el üzeri şutlar yerine basit pick'n roller üzerinden ve ana silah olarak ısrarla Kemba Mitchell ve Middleton üzerine oynasalar yeterli.
Avustralya ve Litvanya da merak ettiğim takımlardı,maçları da gayet keyifli geçti.Yeni grupta ikisi de fransayı geçebilir. Avustralyanın kadrosu çok dengeli ben olası bir sırbistan avustralya maçını görmeyi çok isterim. Litvanya ise pota altında Sabonis ve Valanciunas'la çok sert kalıyorlar,Fransa maçında Gobert'le çatur çutur boğuşacaklardır .Ama tabi kısalar ve forvetler bakımından eski Litvanya değiller tabi.
İtalyanlar tam kadro gelebilselerdi çok keyifli maçlarını izlerdik muhtemelen ama bu kadroyla çeyrek görmeleri zor.
İspanya ve Fransa efsane jenerasyonlarını geride bırakıyorlar hatta yarısından fazlası gitti.Ben çok fazla ilerleyebileceklerini düşünmesem de sonuçta turnuva bu ve geçtiğimiz avrupa şampiyonasında gruplarda elenmek üzereyken 38 yaşındaki Gasol'ün finale kadar nasıl domine ettiğini gördük.O yüzden yarı final hatta final yapmaları bile şaşırtmaz.
Arjantin ve Brezilya ise biz daha ölmedik diyorlar.Muhtemelen çeyrek final de görecekler çünkü Arjantin çok kolay fikstüre düştü,Brezilya ise ilk gruptaki Yunanistan galibiyetinin ekmeğini yer .Ancak çeyrek finalde iki takım da elveda derler. Scola Barbosa Varejao Huertas gibi ihtiyarların da son turnuvası olur dicem ama bu gidişle olimpiyata da gelirler.
Çeyrek final eşleşmelerinin şöyle olmasını bekliyorum;
Arjantin-İspanya
Sırbistan-Polonya
Abd-Litvanya
Brezilya-Avustralya
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
DeLorean, foruma yazdı.

"Josh1912" dedi ki;

Uzun uzun yazanlara şaşırıyorum :)

Ben de iki gündür buna takıldım. Aga 2 sayfadır bildiğimiz Yunus Emre Sonsırma'yı konuşuyorsunuz dimi:)
Şaka bir yana açıkçası piyasada yerli rotasyonda kullanacağımız çok fazla opsiyonumuz da yok, geçen sezon Telekom fena bir sezon geçirmedi hatta playofflarda Fenerbahçe'den 1 maç aldı, açın bakın yerli rotasyonda Kaya Peker'ler Ender Arslan'lar, Yunus Emre'ler falan vardı.Bu işin formülü basit,1 oyun kurucu 1 forvet olmak üzere hem sayı yükünü çekecek hem dış şutu olan iki yabancı,diğer 3-4 yabancı da sahada güvenebileceğin takım kimyasına uygun olacak.Sonra rotasyon için doldur 2 altyapı 3-4 tane ligin kaşarı yerliyi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
DeLorean, foruma yazdı.
Ankara'da 10 yılı devirdik ,işyerleri de genelde Kızılay Balgat civarı olunca öğlenleri baya bir mekanda yemek yedik.Naçizane kalem kalem birkaç tavsiye verelim;
 
Döner: Bir dönem Etlikte oturdum,Özler dönerin kendi has yerinde çok döner yedim baya da beğendim. Kumrulardaki Cici piknik de iyidir.
 
Ciğer : Balgatta o kadar ciğerci var fakat bence en iyisi kızılaydaki ciğerim ahmet usta.Yaprak ciğer sevenlere ise Ayrancıda Yolluk diye bir mekan var, eski tarz müziksiz meyhane.mezeleri de on numaradır.
 
Pizza: Son zamanlarda çok fazla pizzacı açıldı ama benim ilk 3 tercihim Bahçeli İtalian cut,Anıttepedeki New york Pizza ve Balgattaki Etna pizzeria. Bunların haricinde bir de Double Zero var çok methini duydum ancak henüz deneyimleyemedim.
 
Burger: pizzayla aynı şekilde çok fazla arttı burgerci sayısı.yine bir top 3 yaparsak balgat cezzar steakhause,bahçeli unique burger ve Gop etmanyak.
 
Lahmacun: Antep usulü bol sarımsaklı lahmacubuyla balgattaki Vasfi usta kesinlikle tavsiye edilir.Ayrıca beyranı da fena değildir ,sırf Beyran içmek için de giden bir çok kişi gelir mekana.Ayrıca Düveroğlu ve Cennetkuşu da iyidir.
 
Yaprak kebabı: Bu lezzeti kesinlikle tatmalısınız.Tavsiyeler Konya yolu üzerindeki Bayram Usta ve Emek Çukurağa sofrası.Diğer kebap çeşitleri için ise goptaki Müslüm usta ve masabaşı tercih edilebilir.
 
Çorba: Ulustaki Meşhur paçacı Keyvan ve Çankayada Beykoz ile Rumeli en iyileri bence.Sulu yemek lokanta arayanlara da bu başlıkta tavsiye verelim.Adres yine ulus Boğaziçi lokantası veya Çiçek lokantası.
 
Bunların dışında aspava,kokoreç, tava-tandır, pide, balık,tatlı-baklava-künefe, balık-deniz mahsülleri,meyhane-meze ve kahvaltı başlıklarında da biraz daha tecrübe ettikten sonra tavsiyeler yazabilirim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
DeLorean, foruma yazdı.
Toronto'nun şampiyonluğu sonrası Kawhi Leoonard'ın durumu,Durant ve Klay'in sakatlıkları , A.Davis'in Lakers'a gelişi derken geçtiğimiz hafta NBA'de önümüzdeki 3-4 seneyi etkileyecek gelişmeler yaşandı. Öncelikle finalistlerden başlayıp sonra doğu ve batının önde gelen takımlarına şöyle bir bakarsak;
GSW: Klay ve K.D'nin sakatlıkları tüm takım düzenini değiştirir.Sanırım 5 yıllık rüya gibi sürecin sonuna geldiler. Durant'ın kalsa bile asla eskisi gibi döneceğini düşünmüyorum, Klay sadece şutu üzerinden yine önemli katkılar verir ama önümüzdeki yıllarda Draymond da dahil olmak üzere kaçına max. kontrat verebilecekler orası da muamma.Büyük ihtiamalle bu sene playoff yapamayacaklar.
Toronto: Kawhi'ın kalıp kalmayacağına göre durumları değişir.Ben kalacağını düşünüyorum ve en azından konferans finali'ni zorlarlar yine fakat bir şampiyonluk daha görmeleri çok çok zor.
Philadelphia:Sezon başında ellerindeki 2 adet draft 1 numarasından Fultz'u gönderdiler,Simmons ise önceki yıl gösterdiği yılın çaylağı performansının çok gerisinde kaldı,günümüz basketbolunda bu oyun yapısıyla ilerlemesi de çok zor görünüyor. Philly'nin derhal kendisinden kurtulması gerekmekte,Butler da olmasa olur bu takım Embiid'in takımı olarak yoluna devam etmeli.Kurulacak takım ve kimyaya göre Konferans finali görmeleri hiç de zor değil.
Boston:Kyrie muhtemelen kalmayacak.Ellerinde 2020li yılların prototipi geyiğine girmek istemiyorum ama gerçekten kadro kaliteleri gayet iyi.Tek sorun bu kadroya liderlik edecek bir süperyıldız bulamamaları,Kyrie ile kimyaları uyuşmadı bence.Olur da Kawhi buraya gelirse çok net şampiyonluk adaylarından biri olurlar.
Milwaukee:Şu an için kağıt üzerinde Doğu'nun en favori takımı kendileridir benim gözümde.Takımı çok değiştireceklerini düşünmüyorum.
NY Knicks : Bu yazın en hareketli takımı olmaları bekleniyordu aslında.Önce draftta 3. sıraya düşerek Zion'ı ellerinden kaçırdılar ,sonrasında almak için kesenin ağzını açacakları Durant'ın sakatlığı derken türlü cenabetlikler yine peşlerini bırakmadı.
LA Lakers :Davis'in gelmesi sonrasında bu sezon tüm gözler üzerlerinde olacak.Bakalım Kyrie hamlesi mi gelecek yoksa ona verecekleri cap'i oratalama üzeri 2-3 oyuncuya mı harcayacaklar.Çünkü şu an bile rotasyon oyuncuları çok az.Bence oyun kurucu olarak Chris Paul'u düşük kontratla alıp 2 tane de şutör almaları daha iyi olur. Her ne olursa olsun bence King yaş itibariyle üst düzey performansla oynayabileceği son sene adını yine finale yazıdırır.
Hosuton:Chris Paul gidici gibi görünüyor.Harden 'ın son iki sezondaki insanüstü performansı devam ederse konferans yarı finali görürler yine en azından.
OKC Thunder:Durant sonrası bu sene de hayal kırıklığı,üstelik Paul George bu kadar muhteşem bir sezon geçirmişken son anda yaşadığı omuz sakatlığı hem onu hem takımı geri düşürdü. Westbrook tosbağası istatistik olarak yine manyak şeyler yapacaktır mühim olan artık yaş itibariyle erişmesi gereken olgunluğa erişecek mi. Steven Adams yerine uçup kaçan bir uzun ve %45 civarı 3lük tehdidi olan bir forvetle daha iyi olurlar diye düşünüyorum.
Portland: Bu sene Nurkic'in sakatlığı sonrası kimse şans tanımazken konferans finaline kadar yürüdüler. Nurkic ebatlarındaki bir oyuncunun o sakatlıktan sağlıklı dönme şansı çok az, Dame ve McCollum 'un performanslarına göre playoffu zorlarlar.
 
Sakatlıktan dönecek Porizngis ve Doncic'li Dallas, draft-takas vurgunları ve ellerindeki süperyıldız alabilecek boş capleri ile New Orleans,Geçtiğimiz sene genç kadrolarıyla gayet iyi performanslar gösteren Kings,Nets ve Clippers dikkat çekecek diğer takımlar olur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER