#
#
Efe1912, foruma yazdı.
Hata kaza biri maçlar iptal oldu diye gidip atmaz, bunlar da kitleriz cezayı diye bekliyorlar herhalde.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Efe1912, foruma yazdı.
Kocaelili arkadaşlara yaklaşımları ve misafirperverlikleri için çok teşekkürler, başlangıçtaki 2.dkya kadar bağırmamız için de kusura bakmayın, biz işi çözene kadar omuzomuza yeni bitmişti. Farkına vardık daha da geç kalmadan.
 
Bizim tribünün altında ve yanında oturan seyirciler gollerden sonra devamlı dönüp hareket çektiler, bir insan bu kadar sığır olabilir mi, 30 otobüs adam aranızdan güle oynaya tribünündeki insanlarla omuz omuza geçmiş, bu sahnelere şahit olmuşsun, oyuncular 2 tribüne el ele gitmiş, karşılıklı tezahuratlar var, lan olm bu kadar mı yabancı olursunuz dünyaya, kızdığım şey bize sövmesi ya da hareket çekmesi değil, kendi tribününü mahçup etmeye bu kadar meyilli olmaları. Yapma etme diye el kol hareketi yapıyoruz, sakin ol diyoruz daha da kuduruyo onu da anlamıyor. Kocaelili arkadaşlar ne yaparlarsa yapsınlar bunlara ne derlerse desinler, kesinlikle anlamayacak adamlar, belli bir partinin seçmeni gibi davranıyorlar.
 
Onun haricinde hodri meydan pankartının altında locaya girmiş 150-200 kişilik tayfa çok kıyak duruyordu, tam hayal ettiğimiz gibi :) Yalnız hodri meydanın stad yeri seçiminde bence büyük yanlışı olmuş. Kesinlikle ve kesinlikle üst kata geçmelilermiş ama koltukları da söktürmüşler. Çatıdan faydalanmanız lazım, Türkiye tribünlerinde Samsunla beraber tribün arkası açık olmayan stadyum sizde var. Bu akustikten çok iyi faydalanmanız lazım, o da alt katta olmaz beyler onu söyleyeyim. Bu akustik avantajından faydalanamayan çok tribün var( Bjk, gs, göztepe, fb gibi ). Ama sizde farklı, ses tribün arkasına gitmiyor çatıdan direkt sahaya doğru yöneliyo, hatta şöyle düşünün sizin eski kapalı, sakarya alisamiyen inönü kapalıları gibi.
Şunu sorucam körfezli arkadaşlara, bizim beste sözleri size anlaşılır geliyor muydu ( gelen videolarda baya iyi geliyo)? Neden soruyorum çünkü biz birtane bestenizin bile sözlerini anlayamadık, her şeyi geçtim 3 kere VATAN diye bağırdınız onu da anlayamadık. Alt katta ciddi akustik sorununuz var,ses statta yayılıyor, çatı çok yukarınızda kalıyor. Bir kardeş tavsiyesi olsun, umarım dikkate alınır, çünkü baya enerji harcayan bir insan var gibi görünüyordu, zıplamalarından ellerden kollardan anlaşılıyor, biraz boşa gidiyor gibi.
 
Futbolla ilgili söylenecek söz çok, ama klasik bir Karşıyaka bitirişi oldu.2-2 olduktan sonra kaçan goller, verilmeyen golden sonra tüm tribün biraz biliyorsak Karşıyaka 90+9 da falan gol yer dedi. Yedi de saolsun iki gözümün çiçeği, hiç yanıltmaz bizi.
 
Kocaeliye şampiyonlukları için tebrikler, kaybedince üzülmediğimiz bir maç oldu inanın. Yolunuz açık olsun, el ele kol kola süper lige birlikte yürüyelim inşallah.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Efe1912, foruma yazdı.
Bugüne kadar bunca voleybol maçı, basketbol maçı hatta su topu maçı bile hesap yeri oldu da semte bir asır sonra gelme şansınız hesap yeri mi olmadı:)
 
Dünü düşündükçe psikolojileri bozuluyo, bozuldukça saçmalıyorlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Efe1912, foruma yazdı.
Bunca yıldır buradayım, göztepelilerin çok kıvraklık yaptığını gördüm de, bu kadarını hiç görmemiştim. Topluca neye sığınacaklarını şaşırmışlar.
 
Yeni stadımızın zafer sarhoşluğundan dolayı deplasman yapmadık diyorlar, ilk maç 2 gün öncesinden örgütlenen kenar maalle çocukları şimdi stadlarına sarılıp ağlıyormuş, ondan gelememiş. 95 yıldır ilk defa semte gelme şansınız doğuyor ve gelmiyorsunuz. La olm bi susun da gelen kardeşlerinize ayıp olmasındaha fazla. Tribün forumunda mide bulandırdınız, yazık.
 
Hele şu yukarıdaki kardeşi okuyan renktaşları bile utanmıştır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Efe1912, foruma yazdı.

"denizkent" dedi ki;

Biz taraftarlar olarak sınıfta kaldık. Doğru düzgün sesimizi duyur(a)madık. İhale sürecinden sonra aslında herkes suçlu.

Sebep budur, başka yerde aramamak lazım, kamuoyunu oluşturamadık. Kendi içimizde birlik yokken o stad oraya olmazdı. Olmadı. Ne zaman olur hayallerimizin başkenti hiç bilmiyorum artık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Efe1912, foruma yazdı.
Bir sürü dinamo var bu değişime etken eden. Türk futbolunun gidişatı, tribünlerdeki rant, klüplerin tutumu, cezalar, gelişen sosyal medya hayatı vs. irite eden bir sürü dalga var. Stad dışında ekürinle kaynatmaya başlasan, hoop 6222 yapıştıracak yasa var. Meyhanede daha bir özgür hissediyor kendini tribüncü. Düşünsene 99 senesinde tribünde neler yaptığını, şimdi yüzlerce hamlenin bir tanesini yapsan tutuklanma riskin var. Armaya aidiyat azalıyor dersek yanılırız ama benim sevdiğim klüp de tribün de bu olamaz diyen binlerce tribüncü var Türkiye'de. Alkol problemi hep vardı, bugünün mevzusu değil, sosyal medyayla daha rağbet edilen hale geldi sadece.
 
Hükümetten, belediyeden, klüp yöneticisinden rant ve avanta kovalayan tribün liderleri yüzünden bu haldeyiz genel olarak. 6222 yasaları geldiğinde, "amman ha hükümet yetkilileri ne der, başkan ne der" diyen tribünler yüzünden bu haldeyiz, emniyetle "aman ha gözaltına alınırız" korkusu yaşadıkları için kucak kucağa ilerleyenler yüzünden bu haldeyiz, aman klubümüz ceza yemesin, aman yöneticiler bize kızmasın, aman bedava otobüsler bitmesin derken "meşaleye, şova, gerekirse hürraya, küfüre, gerekli agresifliğe" karşı gelen abiler yüzünden bu durumlara gelindi. Ruhumuz öldü, allah rahmet eylesin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Efe1912, foruma yazdı.
Tribün grupları İstanbul'da ses getiremediği sürece 6222 yasası ağırlaşarak devam edecektir. İstanbul stadlarındaki seyirci potansiyeli gün geçtikçe değişiyor, %60-70 lik kesim bu cezaların arttırılmasından dolayı memnun bence. Ayağa kalktın, benim koltuğuma niye oturdun diye hesap soran adamlardan bahsediyoruz. İstanbul merkezli bir ayaklanma olmazsa tek tük protestolar faydasız kalacaktır.
 
not: Hala passoligi olmayan bir taraftar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Efe1912, foruma yazdı.
Şimdi genel anlamda Türk tribünlerinde abi işine artık karşıyım, işin içine yaklaştıkça dönen bitenleri gördükçe tahammülüm kalmadı şahsen. Münferit Fblilerin bu kadar neden değer veriliyor kısmını anlamaya çalışıyorum, klubün kötü zamanında buna gerek var mı diyorlar, sevgili tribüncü kardeşim vefaya vurdumduymazlıkla yaklaşırsan yarın öbür gün cenazene mum dikerler, o kadar da görmemezlikten gelemezsin. Senin sevdan üzerinden prim yapılmıştır belki ama adama derler ki sen 7/24 adayabildin mi kendini? Sırf bu yüzden saygı duyulmalı tribün abilerine.
 
Yıllarını FB 'ye gerçek anlamda adamış( 7/24) böyle vefakar insanlara hainlik yapmak bir tribüncünün en son işidir. Sefa Kalya Fb tribününün ilk akla gelen insanıydı 3 seneye kadar. Ölüm yıldönümünde onu anmak kadar daha doğal bir olay olamaz.
Yarın öbür gün taraftar grubunun en değer verdiği adamı yok sayarsan, yarın o grup da seni yok sayar. Aziz Yıldırım sallamadı GFB'yi, devrilmedi de, baya mücadele etti. Ali Koç da bunu göze alıp düşünüyorsa o adamdan hiç bir farkı kalmaz. Kaale almalı, en azından saygı duymalı. Taraftar olmadan, gruplar olmadan bu futbol denilen oyunun heyecanı meyecanı kalmaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER