#
#
HABERLER
PLZEN BİLETLERİ HAKKINDA KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ!
 
Değerli Fenerbahçeliler ve Spor Kamuoyu,
 
Bugün itibariyle kulübümüzün resmi internet sitesi olan fenerbahce.org'ta "sahte bilet" ile ilgili UEFA ile yapılan yazışmaların paylaşılmasıyla, grubumuzu töhmet altında bırakan karalamaların başlamasının ardından bu konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri kamuoyu ile paylaşmayı gerekli görüyoruz.
 
7 Mart 2013 Perşembe günü deplasmanda Viktoria Plzen ile oynanan müsabaka öncesinde kulübümüze yapmış olduğumuz bilet başvurusu reddedilmiş, bizim haricimizdeki, gerek Türkiye'den gerekse Avrupa'dan maça gelecek tüm gruplara istedikleri adedince bilet temin edilmiş, kimilerine ücret karşılığında, kimilerine ise bedelsiz olarak sunulmuştur...
 
Kulübümüzün bize karşı olan bu tavrı sonrasında, grup yönetimimiz ile olan istişare sonrasında, Plzen'e gitmeme kararı aldığımızı Twitter ve Facebook sayfalarımızdan 2 Mart 2013 tarihinde duyurmuştuk. Bu duyurular halen sayfalarımızda mevcuttur.
 
Lakin, bu açıklama sonrasında grup üyelerimizin müsabakaya muhakkak gitme isteklerini bize bildirmelerinden ve gelen yoğun baskıları sebebiyle, kulüpten alamadığımız biletleri temin etmek için Avrupa'da faaliyet gösteren resmi Fenerbahçe Dernekleri'ne başvurmaya, bilet satışının resmen başladığı 4 Mart 2013 günü Çek Cumhuriyeti'ne, Plzen Stadyumu'na giderek bilet satın alma girişimlerine ve kulübümüzün bize uyguladığı ambargoya karşı, kendi imkanlarımızla bilet arayışına başladık.
 
3-4 günlük kısa süre zarfı içerisinde, gerek Avrupa'da bulunan Fenerbahçe Dernekleri'nden, gerek bu derneklere üye olan şahıslar vasıtasıyla, gerekse stad önünden, biletlerimizi FENERBAHÇE SEVDASI uğruna ne yazıkki fahiş fiyatlar ödeyerek temin edebildik. Sayımız, resmi sitemizde belirtildiği gibi 150 civarında değil, 300 idi. Stadyuma giriş saatimiz de devre arasında değildi kulübümüzün açıkladığı gibi, maça yarım saat kala gişelerden içeriye girmeye başladık. Bu kadar gecikme yaşanmasının sebebi de, 3 farklı arama noktasında, 3 ülke polisinin (Alman-Çek-Türk) sıkı güvenlik aramalarından geçmiş olmamızdır. Hiçbir üyemizde ne yanıcı ne de kulübümüze zarar verebilecek türden herhangi bir madde bulunmadığını da belirtmek isteriz, malum, Fenerbahçe'ye zarar vermeye çalışanlar olarak adlandırılıyoruz ..
 
Elimizde bulunan biletler tek bir şahıstan değil, farklı farklı kişilerden satın alınmıştır, o yüzdendir ki, bir kısım üyelerimiz sorunsuz bir biçimde stada girebilirken, bir kısım üyelerimiz de stad görevlileri tarafından içeriye alınmamıştır. Turnikelerden alınmayan üyelerimiz, daha ne olduğunu kavrayamamışken, görevlilerin bu biletlerin sahte olduğunu söylemesiyle adete şok olmuştur.
 
Yaşanan bu hadise sonrasında gişelerde 2 farklı geçiş noktası oluşturulmuş ve üyelerimizin bazıları içeriye alınırken (satın alınan biletlerin orijinal olanları), bazıları dışarıda bırakılmıştır (satın alınan biletlerin sahte olanları). Yaşanan bu gelişmeler sonrasında, acilen yetkili kişi arayışına girilmiş ve bir UEFA yetkilisi, bir Fenerbahçe Spor Kulübü Görevlisi ve İstanbul Emniyeti'nden görevli amirin gişe önüne gelmesiyle şikayetimiz dile getirilmiş, istişareye başlanmıştır.
 
Bilet satın alma sürecini yukarıda belirttiğimiz gibi anlatmış olmamıza rağmen, UEFA yetkilisinin bize verdiği tek cevap; "Bu biletler sahte, aldığınız kişi ve kurumları yasal yoldan şikayet etmelisiniz, stada giremezsiniz" olmuştur.
 
Bunun üzerine, üyelerimizin o anki ruh hali göz önünde bulundurularak değerlendirildiğinde oldukça makul karşılanacaktır ki, hiçbir fevri girişimde bulunmadan, tamamen demokratik bir biçimde stad dışından bize bilet satmayan kulübümüz yetkililerine protesto yapılmış ve Fenerbahçemiz desteklenmiştir. Ne bir vukuat yaşanmış, ne de kulübümüze zarar verebilecek hiçbir olaya müsaade edilmemiştir. Olan sadece bizlere, yani 1000-2000 km. yol yaparak, saatlerini yollarda harcayarak Fenerbahçe'yi desteklemek için Plzen'e gelip de, sahte bilet şokuyla sarsılanlara ve nitekim kaldırımda tribün yapmak zorunda kalan GFB Europe üyelerine olmuştur.
 
Maç sonrasında bu olaylarla ilgili hiçbir açıklama yapmama sebebimiz ise, maç sonrasında isimlerini ve simalarını bildiğimiz kişi ve kişiler hakkında Alman Mahkemeleri'ne 11 Mart 2013 tarihinde yapmış olduğumuz suç duyurusunun, yani yasal sürecin henüz tamamlanmamış olmasıdır. Lakin bugün yaşananlar ve kamuoyunda GFB Europe isminin vicdansızca, ahlaksızca ve şerefsizce 'sahte bilet' ile özdeşleştirilmeye çalışılması sonrasında bu açıklamaları yapmak zorunda kaldık.
 
Fenerbahçe Futbol A.Ş. tarafından yapılan açıklamada “Karşılaşma öncesinde belli bir taraftar grubunun maça sahte biletle girme teşebbüsünde bulunacağı yönünde gelen istihbarat üzerine; kulübümüz yetkilileri, Victoria Plzen Kulübü ve UEFA güvenlik görevlileriyle bu konu üzerinde gerekli istişarelerde bulunmuşlardır” denilmektedir.
 
Bu çirkin iftiraları atan vicdan yoksunlarına soruyoruz: Grubumuza yönelik bu karalama kampanyasına sebep olan bu istihbarat kimden ve nereden gelmiştir? Grubumuza ve üyelerimize çamur atabilmek adına bizlere bu şahıslar vasıtasıyla bilinçli olarak mı sahte bilet satılmıştır? Amaç grubumuzu ve üyelerimizi karalamak mıdır?
 
2003 senesinden bu yana hiçbir zaman bu tür işlere karışmamış ve ismi bu tür işlerle anılmamış, her daim nerede ve ne zaman olursa olsun Fenerbahçesinin peşinden gitmiş bir oluşum olarak, kişisel kin ve nefretini GFB ve GFB Alt Gruplarından çıkartmaya çalışan insanlara karşı hiçbir zaman susmayacağımızı, haksızlık karşısında boyun eğmeyeceğimizi ve gücümüzün yettiği kadar haksızlık karşısında dik duracağımızı, tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.
 
Saygılar,
Genç Fenerbahçeliler Europe
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.