#
#
HABERLER
aslında "tribünde eşgal vermenin zararları" üzerine tartışırken konuyu şikeye dayandıran birisi ile daha fazla devam etmemem gerekir ama yazmadığım şeyleri yazmışım gibi gösterdiğin için şu cevabı da vereyimde içimde kalmasın;
 
en başa dönelim, ben bu başlıktaki ilk mesajımda tribün kendini afişe etmemesi gerekir dediğimde sen bununla kendi aklınca da**ak geçtin dimi? "emniyetin şeyinde değilsiniz" falan filan dedin. bende buna karşı 1-2 tanesi bizzat bu forumdan olmak üzere emniyetin sanal ortamdan tribünleri takip etmesi ile ilgili sana birkaç tane güzel örnek sunduğumda, verecek cevap bulamayınca önce birşeyler yazıp editledin, şimdi de alenen iftira atıyorsun. ben ne zaman "arkadaşım saha içine girdi" demişim? allah rızası için o ifadeyi bulup göstersene bi bana.
 
bu bahsettiğim çocuklar ismini vermiyim bir üniversite oluşumunu kovalıyorlar. haliyle sanal ortama kendi gruplarıyla ilgili fotolar videolar falan koyuyorlar. kendi isimlerini üstüne etiketliyorlar. okul açıktaki gruplarla falan yakın ilişkileri var. poliste malum olayla ilgili zamanında kurban aradığı için, bu şekilde sağdan soldan ulaşabildiği isimlerin çoğunu aldı o dönemde. sonradan öğrendik ki o isimlerin çoğuna işte bu sanal ortamlar vesilesiyle ulaşmış. olayla alakasız fotolardan videolardan falan bulabildiği isimleri almış ifadeye. şimdi anladın mı güzel kardeşim? hani "sizi sallamıyorlar" dediğin emniyet, internetin başına oturup isimleri resimleri falan kovalıyor böyle.
 
bunun dışında, hala bu foruma yazmakta olan bi arkadaşım yazdığı kıçıkırık bir mesaj yüzünden gayrettepe emniyete davet edildi. yazısında da herhangi bir devlet büyüğüne suikast planı veya rejimi değiştirmeye yönelik herhangi bir tehdit unsuru falan yoktu. ama çağırıp hesap sordular. bunu da geç, bu forumun yöneticileri birkaç ay önce bizzat başlık açıp üyeleri emniyetin forum üzerindeki baskısı hakkında bilgilendirdi. açık açık "izleniyoruz" dedi.
 
demek ki neymiş? hem reelden hem sanaldan tribünler üzerinde mevcut bir baskı varmış. benim en başta söylediğim de bununla alakalıydı işte. tribün kendini iyi gizlesin, sanal platformlarda eşgal vermesin ki emniyette bir olay olduğu zaman alakasız fotoğraflar üstünden alakasız insanları toplamasın, suçsuz günahsız insanların üstüne ihaleyi yıkmasın diye.
 
yani önce "şekil yapıyorsunuz, polisin umrunda değilsiniz" falan diye bilmişlik taslayıp, cevabını alınca da konuyu -ne alakası varsa- şikeye şaibeye falan getirerek komik duruma düştüğüne değdi mi çok merak ediyorum. bir sonraki mesajında da keneddy suikastinden falan bahsedersin artık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.