#
#
HABERLER
Başından Sonuna..
 
Aziz Yıldırım Kulüpler birliği başkanıyken yapılan ihalede o döneme göre inanılmaz bir paraya satış yapıldı. Kulüplerin kasası doldu taştı.. Derken..
Türk futbol tarihinin o dönem en büyük transferden para kazanan takımlarından biri Eskişehir şuan 3.Lig'e düştü, diğeri Gaziantep kapısına kilit vuruldu.. Daha ötesi var. Mesela şuan amatörde oynayan Malatyasporun yerine oluşan Y.Malatya ve Erzurum B.B gibi takımlar bugün borçlu. Prof liglerde oynayan her takımda bunlar var. Bir anda bolluk sonra darlık durumu. Burada kim suçluysa ona bakmak lazım.
 
Diğer mesele; TFF.. Yalan yok Avrupa'da da futbolun içinden gelen isimlerin pek başkanlık yaptığını görmüyoruz. Mesela Almanya, Fransa, İtalya gibi elit ülkelerin federasyon başkanları hep siyasi parti çıkışlı isimler. Bizde de Federasyon başkanı olmak için gerekli kıstas spor kulübünde yöneticilik yapmak. E kulüplerin durumu ortada zaten. Mevcut statü büyük sorun zaten. Delegelerden belirli imzayı toplayamazsan aday dahi olamıyorsun. Peki delegeler kim? Kulüpler.. Bu sistemde kulüplerin dışında kimsenin borusu ötmez. Eski Eskişehir başkanı Halil Ünal'dı ismi yanlış hatırlamıyorsam itiraf etmişti resmen. UÇK'yı kaldırın dedik kaldırdı TFF sonra futbolcular, teknik adamlar bizi uluslararası mahkemelere vermeye başladı. Öyle olunca TFF UÇK'yı yeniden açtı diye. Ufak bir google'la bu açıklamaya ulaşabilirsiniz. Aslında Türkiye'de futbol ailesi çok büyük. Taraftarı bir köşeye atarak söylüyorum ki o olmazsa olmaz aslında ama bu sistem sadece kulübü muhattap alıyor. Ne futbolcu, ne lisanslı futbol menajeri(lisans kısmı önemli), ne teknik adamların temsilinin olmadığı, söz hakkının olmadığı bir sistem TFF statüsü. Mesela teknik adama 2 takımda çalışma izni veriyor ama kulübe öyle bir kısıtlama yok. Yahu Adıyaman bu sene 9 teknik adamla çalışmış. Böyle bir şey var mı? Kulüplere neden bir sınır olmaz? Bunların tek sorunu statüdür, tek adaylı ve sonucu belli olan seçimlerdir.
 
Milyon tane sorunu var Türk Fubolunun. Say say bitmez. Mesela menajer sayısı en yüksek ülke açık ara biziz. Lisanslı değil ama.. Lisanssız menajerde dünya lideriyiz. As bayrakları as.
Ancak lisanslı futbolcuda Almanya'nın kadın futbolcu sayısı bizim total futbolcu sayımızdan üstteydi sanırım.
 
Hakemlere gelirsek.. İşin içinden çıkamayız. Bildiğim konu da değil açıkçası. Ancak sen 13 hakemi ligin ortasında kovuyorsan, bunlardan biri kuvvetle muhtemel Dünya Kupasında görev yapacak bir hakemse, VAR protokolünü bile doğru düzgün uygulayamıyorsan, kulüplerin borç batağındaysa, Uluslararası Futbolcular birliği bu ülkeye transfer yapmayın paranızı alamazsınız diyorsa, ..... Sayarken yoruldum
 
Neyin marka değerinden bahsediyoruz? Neyin ilerlemesinden?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.