#
#
HABERLER
Dün izledim görüntüleri. Bu olayı tribün olayı veya mevzusu olarak nitelendirmek mümkün değil. Bildiğin katliam bu. Tahminim gerek Meksika devleti, gerek federasyon galeyan oluşturmamak için resmi rakamları açıklamıyor.
Olayların başlangıcına dair videolar var. Kapılar birden bire organize bir şekilde açılmış ve iki takım taraftarı birbirine girmiş. Açılmadan önce de deplasman tribününe arada sızan ev sahibi takım taraftarları var gibi gördüm. Zaten bu sızmalardan sonra kapılar açılıyor ve iki taraf birbirine giriyor. En garibi koridorda koşuşturma olurken arkasına hiç bakmayan bir güvenlik görevlisi videosuydu..
Meksika'da maçlarda büyük oranda özel güvenlik -Avrupa'daki Stewart benzeri- görevli anladığım kadarıyla. Resimler haricinde polis görmedim. Polis olsa bile orada Federal yasalar var. Yani ev sahibine mensup eyaletin polisleri. Yani merkezi bir otorite yok anladığım kadarıyla. Saçma sapan bir sistem, saçma sapan olaylar. Bu adamların Dünya Kupası düzenlemesi imkansız. Bunlar Brezilya falan gibi değil. Brezilya bunların yanında devede kulak kalır.
Allah Korusun.. Allah kimseyi ne bu saldırıyı yapacak insafsızlığa getirsin, ne böyle bir saldırıya uğratsın..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.