#
#
HABERLER

"kubrick" dedi ki;

üşenmedim son 8-10 senenin ilk yarı sonundaki puan durumuna baktım, zirvedeki takımlar hep 28-36 puan arasında değişmiş. biz daha 6 maç kala 27'yi bulduk.
mesela 1. lig tarihinin en kolay sezonu geçen seneydi, en fazla 36 puan alınmış, onu alan takım da çıkamamış zaten. 31 puanlı ads arkadan gelip geçmiş.
 
ben 6'da 6 yapacağımıza çok ihtimal vermiyorum, 4 tane deplasman var ama en kötü ihtimalle kazanabileceğimiz altınordu-balıkesir-keçiören'i kazansak 36 yapıyor, kaldı ki adana-samsun-bolu deplasmanlarından 0 çekeceğimizi sanmıyorum.
 
yani özetle, bu kadar iddialı ve yukarıya oynayan takımın fazla olduğu sezonda alınabilecek maksimum puana daha 6 maç kala nerdeyse ulaştık. bu sezonki gibi çekişmeli geçen senelerde bu puanı alan takımlar çok büyük avantaj yakalamış.
 
2. yarıda içerdeki 12 maçın 7-8 tanesini kazanıp diğerlerini berabere kalsak bile nerdeyse bizi şampiyon yapacak puana ulaşıyoruz.
böyle devam ettikçe inanılmaz bi mucize falan lazım çıkmamamız için. 3-4 takım kopacak da, her maçını kazanacak da, puan barajı 70'leri bulacak..vs çok zor ihtimal yani böyle bişeyin olması.
Ankaragücü çok iyi gidiyor, umarım daha da iyi gider.
 
Yalnız geçen seneyle karşılaştırmalı puan hesabında atladığın bir nokta var. Bu sene 1 takım yani 2 maç fazla var ligde.
 
Bu ligin ilk 2 çıtası maç başı ortalama 2+ puan. Yani o karşılaştırmaya bu yıl ilk yarı için +2, sezon sonu için +4 puan koymak lazım.
 
Geçen sene ilk yarıyı sadece 2 takım ortalama 2+ puanda bitirdi. Arkalarındaki 3 takım da bu hedefe epey yakındı (-1, -2, -3 puan). Sezonu 3 takım 2+ ortalamayla bitirdi, ilk yarının ilk 5'i sezonu da ilk 5'te bitirdi. Sadece iç sıralama değişti, çıkan 3 takım da bu beşlideydi.
 
En önemlisi lig tarihinde ilk defa 2+ puan barajını geçen bir takım (Samsunspor) lig atlayamadı.
 
Bu sezonun geride kalan üçte birlik kısmında ise 4 takım 2+ hedefini yakaladı, 2 takım ise çok yakın (-2 puan).
 
Ankaragücü'nün şu anki 2,25 puan ortalaması çok iyi, yakalanan hava & inanç güzel, ikinci yarıda maçların üçte ikisini Ankara'da oynamak çok büyük avantaj.
 
Yine de iş bitti deyip havaya girmeden, her maçı ayrı düşünüp tek tek oynayarak hedefe gitmek lazım.
 
Umarım siz gelirsiniz & biz kalırız, seneye yukarıda karşılaşırız. Başarılar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.