#
#
HABERLER
Bu sene hem Fener'in Avrupa'ya dönmesi hem de UEFA Konferans Ligi'nin başlamasıyla iyi puan toplanır. Bundan sonra Avrupa'dan tamamen elenmek çok zor. Galatasaray'ı ele alalım. 3 ön eleme turu geçmesi gerekiyor CL gruplarına kalmak için. İlkini geçerse bu sezon Avrupa garanti. İlkinde elense dahi UEFA'nın 3. ön eleme turuna gidiyor. Orada da elenirse konferans ligi playoff'una gidiyor. Fenerbahçe de benzer şekilde UEFA playoff'undan başlayacak, elense dahi Konferans Ligi grupları garanti.
 
Ayrıca artık UEFA gruplarında 3. olan da Konferans Ligi'nden devam ediyor. Bundan sonra CL'ye gidip 4. olmadıkça ya da ön elemelerde üst üste 3 takıma elenmedikçe bizim özellikle 3 İstanbul takımının her sene şubat mart görebileceğini düşünüyorum Avrupa'da.
 
Konferans Ligi'nin bir itibarı olacak mı derseniz bence yok. UEFA'nın bile yok. Ancak neticede mühim olan coefficient kazanmak. Özellikle Galatasaray ve biz rezil durumdayız. Biz 85.yiz onlar 94. UEFA'da bile 3. torba takımı olmuş vaziyetteyiz mevcut puanlarla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.