#
#
HABERLER

"Beytulma" dedi ki;

Cenk'in pozisyonunu yeni gördüm. Dizi görmeden önce gülüyordu dizine baktıktan sonra verdiği tepki içimi cız ettirdi. Çok şanssız. Mili takıma daha hazır olmak için geldi ülkeye 1 yılı heba oldu. İngiltere kariyeri de biter bundan sonra sanırım. Geçmiş olsun.
 
Erzurum bizim maçta ısınma sistemini açmıştı. Alttan buharlar yükseliyordu. Dün kurnazlık yapmak istemişler. Topçu sağlığını düşünmeden. Yazık.

Öncelikle Cenk Tosun'a büyük geçmiş olsun. Umarım tez zamanda sahalara golleriyle döner...
 
Maç öncesi bu zemin muhabbeti neredeyse hiç konuşulmadı. Ne zaman ki ortopedi uzmanı Prof. Dr. Oğuzhan Özyakup, Cenk'in zemin yüzünden sakatlandığı noktasında bilimsel bir tespit yaptı ondan sonra memleketi aldı bir curcuna. Zaten linç kültürünün bu denli hakim olduğu bir ülkeye de anlamak, dinlemek ve düşünmek yakışmazdı. Mesela bu başlıkta boldladığım bu kısım da bunun örneklerinden birisi. Hatay maçında buz çözülsün diye ısıtma yüksek derecede çalıştırılıyor o kadar buhar çıkması tabiat kanunu. Fakat bu maç öncesinde yağmur yok, kar yok alttan ısıtma çimlerin yanması ve sahanın iyice kuruması için mi yüksek derecede çalıştırılacak? Hele de oyuncu sağlığını düşünmeme ve kurnazlıkla itham edilmek pek yakışmış doğrusu! Ya sadece siz mi insansınız? Bu arada Cenk'in sakatlığının zeminle de alakası yok. Tamamen kendi fizyolojik yapısıyla ilgili bir durum. Bu adam İngiltere'de de mi zemin yüzünden sakatlandı? Esas fatura şampiyon olmak için oyuncu sağlığını ihmal edip kasları hazır olmayan Cenk'i bu kadar zorlayanlara çıkarılmalı bence. Konuyla alakalı bilimsel değerlendirmeleri içerir bir haberi de kaynak olarak bırakıyorum.
 
https://ajansspor.com/haber/cenk-tosun- ... stu-569044
 
Bizi akp falan çıkarmış öyle şeyler de yazılmış. Valla kimse kusura bakmasın bu takımı senelerdir bu şehrin insanının kar kış eksi bilmem kaç dereceler demeden futbola olan tutkusu, ilgisi ve alakası üst lige çıkarıyor. Bunu diyen adamın takımı ne zaman başı sıkışsa oyuncuları toplayıp soluğu ''Reis''in yanında alıyor. Vergi borçları siliniyor. Üstüne üstlük bir de adı sanı duyulmamış futbolculara verdikleri saçma sapan paralardan müteşekkil borçları da kamu kaynakları ile kredi kullandırılmak suretiyle finanse ediliyor. Akp'nin bize desteği (ki almayan takım yok) damlaysa sana desteği okyanustur ne anlatıyorsun burada?
 
Bu zemin için biliyorum emekçi insanlar gecesini gündüzüne katıyor o dondurucu kış gecelerinde. Ellerinden geleni yapıyorlar. Özellikle stadın (Ersin'in gol yediği) güney tarafında yeşerme sorunu oluyor. Bunun sebebi de o kısmın hiç güneş almaması. Son zamanda güneş panelleri yerleştirildi de biraz olsun düzelme oldu. Zeminle alakalı yorumlar tamamen o bölgeye bakılarak yapılıyor zaten. Evet ben de kabul ediyorum o bölgede sorun var. Fakat bu sorunun en temel sebebi alttan ısıtma tesisatının yeterli olmaması. Kaldı ki bu ülkede bizim iklim şartlarına göre çok daha ılıman olan yerlerin büyük takımların zeminlerini de görüyoruz. Onları kimse böyle linç etmiyor.
 
Maçla alakalı da söylenecek bir şey yok. Dördüncü hakem uyarıyla bizim olan tacı Beşiktaş'a verdirdi. Ama el pozisyonu yardımcı ve dördüncü hakemin gözünün önünde olmasına rağmen orta hakemi uyarmadılar. Devamında golü yedik. İkinci yarıda çok net pozisyonlarımız vardı. Beşiktaş karşısında beceriksizce net fırsatları harcarsan sonuç böyle olur. Bu takım inanılmaz kötü yönetiliyor, düşmesi kaçınılmaz. Şehrin bu ilgisine rağmen bunun yaşanıyor olması da en üzücüsü.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.