#
#
HABERLER
VAR uygulamasında ofsayt kararıyla gol iptali çıkıyor genelde, penaltı pozisyonları da yarı yarıya VAR kararıyla iptal veya geçerli oluyor. Kırmızı kart pozisyonlarıyla ilgili VAR kararını bir sonraki oyunda ekleyecekler galiba :)
 
Oyunda 5.sezonuma geldim, 90+ larda birçok maç kaybettim ama puan kazanabildiğim maç olmadı.
 
Soyunma odası ve saha içi konuşmalarının oyunculara etkisi beklediğim gibi olmadı. Kendi evimde 0-2 mağlubum oyunculara 'Daha çok çabalayın beyler' dediğimde moralleri düşüyor. 'Başarabilirsiniz çocuklar' dediğim zaman moralleri yükseliyor. Oyuncular sürekli yapıcı konuşma bekliyor, soyunma odasında 'Su şişesi fırlat' jestini kullanarak yaptığım konuşmalara oyuncular çok alınganlık gösterdi. Maçtan sonra bazı oyuncular yaptığım konuşmalar için benimle görüşmek bile istediği için maç önü ve maç sonu için seçtiğim 2-3 tane konuşma var sadece onları kullanabiliyorum.
 
Bir de yedek ve rotasyon oyuncusu olarak transfer ettiğim oyuncular aynı mevkiye as takım oyuncusu transfer edilince rahatsız olup benimle görüşmek istemesi, kendisinin rotasyon oyuncusu olduğunu hatırlatınca alınganlık yapıp moralinin bozulması mantıklı değil.
 
Süper ligdeki ilk sezonumda 15-21 yaş arası kulüpte 3 yıl oynamış 1 oyuncuyu ilk 11 de oynatma zorunluluğu vardı, sonraki yıl 2 oyuncu oynatma zorunluluğu vardı. Maça başladıktan sonra bu genç oyuncuları oyundan alıp kurala uymayan oyuncu oynatmaya izin vermesi de saçma geldi. 5 oyuncu değiştirme hakkı varken bu kuralın üstesinden gelmek rahat oluyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.