#
#
HABERLER
Kısır döngü tartışmalar bir yana futbol dediğin şey sahaya çıktığın zaman dile, ırka, dine bakmaz. O sahada herkes aynı milletin insanı olur. Mesut alman futbol disiplini içerisinde yetişmiş özel yetenekleri olan bir futbolcu.
 
Real kariyerini top nokta olarak görmeyip hedefi her zaman şampiyonluk olan bir kulübe gidebilseydi bugün bu yaşta yolu türkiyeye düşermiydi asıl sorulması ve düşünülmesi gereken konu bu. Arsenal tericihi onun kariyerinde bence aldığı en saçma karardı. Şampiyonluk potasından devamlı uzakta ve CL performansı grup aşamalarını geçmek dışında olmayan bir takım neticede arsenal. Real sonrası bu seviye ona yaramamış olacakki son 2 yıldır takımdan kafaca uzaklaştı. Şimdi son durağa geldi bence.
 
Nasılki fenerliler onunla ilgili neyle karşılacaklarını bilmiyorsa bence mesutta türkiye liginde neyle karşılacağını bilmiyor. Bu ligin dinamikleri onun özel yeteneklerini göstermesine ne kadar müsade edecek zamanla göreceğiz. Maçı manasız kararları ile oynatmayan hakemler, avrupa standartlarının çok altında olan saha zeminleri, takım içinde kendi kalitesinin çok altında olan takım arkadaşları gibi.
 
Ayrıca mesut transferinin sunum şekli bu kadar iğreti olmasaydı kimsenin bu kadar laf edeceğinide düşünmüyorum. Alman milli takımını seçmiş olması ve sonrasında sarf ettiği sözlerin örtbası için bu kadar saçma argüman ile sunulmasının yararından çok zararı olacağını zaman gösterecek. Özellikle siyasi kanadın bu kadar sahiplenmesi ve milli kahraman edasında mesut adına sarfettikleri sözlerin diğer milli futbolcuları ve özellikleri avrupada yetişip bizim milli takımı seçenleri incitmesinin etkilerini zamanla göreceğiz. Burak yılmazın salvaso bu işin başlangıcı bence.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.