#
#
HABERLER
Mecburiyetten, transfer yapamamaktan oynatılan genç oyunculardan yıldız yaratma romantizmi bazı oyuncuların şişirilmesine sebep oluyor.
 
Tabi ki çok iyi yetenekler var, çıkmaya da devam edecekler, keşke daha da çok çıksa,
 
Fakat bu arkadaş gibi,
Çıkmış henüz 5-10 maç oynamış, olumlu hareketler de yapmış, iyi bir yolda ilerliyor ve umut vaad ediyor fakat hemen Avrupa'lar konuşulmaya başlanmış,
 
Daha bir durum bakalım, Avrupa öyle 5-10 maçla adam almaz bu arada,
Gelişimini görelim, sürekliliğini bir görelim, karakterini görelim, istikrarını görelim, fiziğini-gücünü geliştirebilecek mi görelim, altyapısı sağlam mı görelim,
 
Ali Akman özelinde söylüyorum, fiziğini çok geliştirmesi lazım. Zayıflığından ve çelimsizliğinden dolayı 1-0 mağlup başlıyor bu mücadeleye, Abdulkadir Ömür gibi, Messi gibi güçlenerek bu açığını kapatması lazım. Mesela onunla aynı kulvarda olan Ozan Kabak kadar avantajlı değil, çünkü fizik günümüz futbolunda çok çok önemli artık, teknikten daha da önemli bana kalırsa.
 
Bu arada Bursa'nın otobüsüne kadar haciz gelmese, bu çocuğu bugün konuşamayacaktık. Her şer'de bir hayır var mı diyelim, bilemedim. Kuluplerin böyle borç batağına batması, transfer yapamıyor oluşu ve mecburen altyapılarına yönelmesi bu noktada bu (ve muhtemelen bundan sonraki bir kaç) jenerasyona şans oldu. Umarım olabildiğince çok oyuncu çıkarırız ve ihraç ederiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.