#
#
HABERLER
Polonya Ekstraklasa 7. Hafta Panoraması
 
Haftanın Olayı: 7. haftaya lider giren bu sezonun performans olarak bizi iyi anlamda şaşırtan Rakow'un en yakın takipçisi Gornik'i deplasmanda 3-1 mağlup etmesi. Rakow'un alışık olduğu kadro düzeninden 4 oyuncusu değişmiş olmasına rağmen Gornik deplasmanında net bir galibiyet alması onların ne kadar ciddi bir hücum takımı olduğunu gösterdi bize. Rakow 7. haftayı da lider bitirdi.
 
Haftanın Oyuncusu: Yaw Yeboah(Wisla Krakow), bu hafta panoramamiz biraz Wisla Krakow ağırlıklı olacak, hakları da. Çünkü Stal Mielec deplasmanında aldıkları 6-0'lık galibiyet ve oynadıkları görkemli oyun uzun yıllar boyunca hatırlanacak. Yeboah da attığı 2 golle takımının saha ıçindeki en iyi oyuncularından biriydi.
 
Haftanın Takımı: Wisla Krakow, herkesin bekleyeceği üzere 6-0'lık galibiyeti bizim de kutlamamız lâzımdı. Eski günlerdeki Wisla Krakow'dan 90 dakikalık bir kesit izlettiler bize ve ben onları böyle izlerken hem mutlu oldum hem de duygulandım. Mali sıkıntıları bir an önce atlatıp tekrar şampiyonluk yarışının içine girmelerini eminim herkes çok ister.
 
Haftanın Genç Oyuncusu: Patryk Plewka (Wisla Krakow) Sezon başında Wisla Krakow kadrosuna katılan merkez orta saha Plewka, takımın ihtiyacı olan enerjiyi merkezde takıma sağladı ve sürekli ataklara katkı vermesiyle birlikte de takımın hücumlarına yeni bir soluk getirdi. Stal Mielec karşısında da 1 gol ve 1 asistle takımına katkıda bulunarak önümüzdeki haftalarda da kadronun içinde yer alacağının sinyallerini verdi.
 
Haftanın Hayal Kırıklığı: Piast Gliviçe, biraz otomatiğe bağladık gibi olmuş olabilir ancak haftanın her maçını izleyen biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki performansı en kötü takım açık ara yine Piast Gliviçe. Ne yapsalar olmuyor, bir takım bu kadar kısa bir sürede böyle bir çöküşün içine giremezdi, girmemeliydi. Artık onlar için Şampiyonluk Play-off'u hayal oldu. Ilk yarıya kadar puanlar almaya başlamazlarsa da durum iyice kötüleşebilir
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.