#
#
HABERLER
Güney Kore’de eğlence yerleri bile açıldı. Almanya 2haftadır normalleşiyor. Devletler sağlık sistemi çökmesin diye bir karantina uygulamasına geçti. Devlet kimseye virüs bulaşmasını engelleyemez, işi de değil zaten. Devletin görevi virüs bulaşan insanlara tedavi imkanı verebilmek. İnsanlar kendi sağlığından sorumlu öncelikle, virüs var diye tüm ekonomiyi durdurmak, insanları işinden etmek akıl tutulması olur. Virüs yayılımı artar ve sağlık sistemi yetersiz kalırsa tekrar bir karantina gerekebilir, ama bizde şuanki uygulamalar bile fazla bence.
Ha bu arada bizdeki üretim sektöründe alınan önlemlerin çoğu sağlık amaçlı değil zaten. Şu karantina döneminde özellikle ihracat firmaları büyük bir riyakarlık yaptı, mesala tekstil firmaları sağlık öne sürülerek tezgah durdurdu ama külliyen yalan.Avrupadan Amerikadan gelen talep sıfırlandığı için kapattı hepsi, kimsenin umrunda değildi işçinin sağlığı.
 
İhtiyaç akçesi, ağustos böceği hayat felsefesi konuları farklı. Her salgın, felaket insanlarda aydınlanma yaratırmış, dilerim biz de milletçe biraz aydınlanırız. Ürettiği ve tükettiği ile kendi kendine yetebilecek bir ülke olma hedefine ülkece odaklanabiliriz inşallah. Ne ithalata ne de ihracata muhtaç olmayan bir ekonomi modeli geliştirmeye yönlenmemiz gerekir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.