#
#
HABERLER
@başkentli
 
Son paragrafına kaynak istiyorum hocam.Bu yazılanlar,düşünülenler kaynaklarıyla belgeleriyle birlikte paylaşırsan bizde o bir üst akıla veya şeytana senin gözünle bakabiliriz belki.
Ama kaynak belirtmeden bilmem ne hoca bilmem ne falan filan diye zırvalayacaksan hiç cevap verme daha iyi.Çünkü ben ozaman kaynağını anlarım zaten.
 
40 yıl önce tüp,ekmek kuyruğu bekleyenler 40 yıl sonra yakacak tüp,yiyecek ekmek bulamayacak bu zor zamanlarda belkide.Biz size o salak saçma yokluk donelerini dönemin o anki şartları ile kıyaslayın derken işte bunlardan bahsediyorduk.Alın bakın teker yine patladı ama bu sefer yama bile yapamıyorlar.
 
Dünyanın en fakir ülkesi denilen Venezuela,okadar ambargo ve baskı altındaki Venezuela bile halkı için ne önlemler almış açıp bakın biraz.
 
Savaş çıkar siyaset yapma,darbe olur siyaset yapma,paralar hortumlanır siyaset yapma,gezi olayları olur siyaset yapma,hastalık çkar ülke baştan aşağı yetersiz kalır yine siyaset yapma.Be kardeşiim bu amına koduğum konularını ne zaman konuşucaz anlat bilelim.Bana desen ki bak bu illet 1 ay sonra ortadan kalkacak rahat ol ozaman konuşuruz de eyvallah diyeyim.Onuda diyemiyorsun ee ne diye hala körü körüne neyi savunuyorsun.
 
Bir cümlede sağlık bakanı Fahrettin Koca'ya.Basın açıklaması yapmadan önce okadar çok tembihlenmiş ve ezberletilmiş ki konuşması bazı yerlerde konunun dışına istemeden okadar çıktı ki vucüt halinden herşeyi anlayabiliyoruz.Reis bu işi bu çok iyi biliyor arkadaşlar.Başından kalkabileceği her durumda kameralarda ön planda bas bas konuşur.Ama altından kalkamıcağı her olayda başka piyonlar koyuyor ortaya.Savaş çıktı yok oldu,salgın çıktı yok oldu.3 gün sonra ahmet efendinin bakkal açılışında görebilirsiniz ama kendisini adım gibi eminim.
 
Bütün dünya ülkeleri halkını koruyacak önlemler açıklarken biz dua ve kolonya aldık sadece.Ve dün sağlık bakanımız bu önlemler ışığında dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadele verdiğimizi söyledi.Mücadelenin adı DUA VE KOLONYA !Bakın Türkçe afedersiniz S.ik gibidir.Nereye çeksen oraya gider.Şu yaşanılan yetersizlik ve eksiklik,süslü iki cümle ile destansı bir savaşa dönebilir halkın gözünde.Akıllı olun biraz kullanıın şu beyninizi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.