#
#
HABERLER
avrupada bir çok ölüm yaşanmışken salı-çarşamba-perşembe günleri uefa maçlarını oynattılar, yine öncesinde ölümler yaşanıyorken lig maçlarını oynatmaya devam ettiler. şimdi bu adamlara gidip "yapma ya düşünemediniz mi tüm dünya çalkalanıyor, ortalık yangın yerine dönmüş ama siz bir kaç gün öncesinden düşünemiyormusunuz öyle mi ? hadi kardeşim ya..." mı diyeceksin ? de. dersende alacağın cevap evet düşünemedik olur. düşünseler seyircili devam kararı vermezlerdi zaten.
 
bizde perşembe günü seyircili maça izin verilirken cuma günü seyircili maça izin verilmedi. soralım bakanlara 1 gün evvel düşünememişler mi ?
 
o 1-2 gün içersin de devletin aldığı kararlarda çok şeyler değişti. insanlarda doğal olarak kendilerini devletin aldığı yeni kararlara göre dizayn ederler.
 
ayrıca Galatasaray kulübü risk hesaplama merkezi değildir, salgın konusunda ne dediğinin önemi yoktur. devlet seyircili devam kararı alırsa Galatasaray kulübü gerekli tavsiyelere uyar, önlemi alır maça seyircili çıkar.
 
ama devlet taraftarlar için risk var diyorsa bu gazeteciler, protokol, sporcu, güvenlik, görevli vs. herkes için risk var anlamı taşır.
 
herhangi bir risk varsa da insan sağlığı adına yapılacak şey bellidir. sırf Galatasaray kulübüne muhalefet edeyim laf sokayım düşüncesiyle akıl mantık sınırları dışına çıkıyor insanlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.