#
#
HABERLER
Futbolda zaman geçirmek malumdur.Ancak alt liglerde bu bambaşka bir hal olmaya başladı.Bu oyunu oynamak için milyonluk takım kuruyorsun ancak karşında deyim yerindeyse mesleğini hiçe sayıp yatarak para kazanmanın peşinde olan takımlar var. Bilmiyorum bu işin çözümü nasıl olmalı ama alt liglere bir çare bulunsun.Bize karşı oynanan maçlarda özellikle iç sahada ki maçlarda topun oyunda kalma süresi 35 - 40 dk arasında. Kulüpte buna dair bir açıklama ile video paylaştı.
 
Modern futbolun geldiği noktanın aksine, ülkemizde ve özellikle de şu an mücadele ettiğimiz TFF 2.liginde oynanan karşılaşmalarda aktif futbol süresinin çeşitli sebepler ile son derece kısaldığını görüyoruz.
Oyunun düdükler ile sürekli durmasının yanı sıra sahadaki futbolcuların çeşitli sebepler ile zaman geçirmeye çalışması oyun temposunun bir türlü yükselmemesine neden olmaktadır. Bu sebeple, futbol ana amacından uzaklaşmakta ve vadettiği heyecan, eğlence ve seyir zevkini insanlara sunamamaktadır.
Yılport Samsunspor kulübü olarak her zaman dile getirdiğimiz gibi adil ve göze hoş gelen oyundan yanayız. Rakiplerimizin de oyunun saygınlığına uygun hareket etmesini arzu ediyoruz. Puan almak için her yol mubahtır anlayışını reddediyoruz.
Bu bağlamda ligin 2. haftasında karşılaştığımız Pendikspor karşısında rakibimizin sistemli ve planlı şekilde oyun süresinden çalma girişimlerinin bu denli fazla olmasını uygun bulmuyoruz.
Daha fazla taraftarın tribünlere çekilmesi ve Türk futbolunun daha iyi seviyelere gelmesi için tüm takımlarımıza görev düştüğünü hatırlatmak ve tüm takımlarımızın futbolun güzelliklerini ortaya çıkarabileceklerine dair inancımızı yinelemek istiyoruz.

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.