#
#
HABERLER
Özellikle yeni stadla birlikte bir seferberlik ilan etmekte fayda var. Tüm İzmir halkını Göztepe'ye yönlendirmeye çalışmalıyız. Maçlarda bu konu için özel pankartlar hazırlanabilir.
Sallıyorum; "Gerçek İzmirliler burada" "İzmirliyiz Göztepeliyiz" "Şehrine sahip çıkanlar" "İzmirliyiz, Göztepeliyiz, Gururluyuz" "Aklımız, fikrimiz İzmir" "Kendi şehrinin sevdalıları" "Bizde İzmirlilik lafta değil, Kalplerde" vs gibi.
 
Kimseyi ötekileştirmeden sevgiyle, festival havasında maçlarla, şovlarla insanları kazanmalıyız.
 
Mesela sosyal medyada çift takımlılar görebiliyoruz. Onlara gözlemlediğim kötü davranılıyor. Çift takımlı olup diğer takımları bırakıp sadece Göztepeyi tutan çok tanıdığım var. Göztepe sempatizanlarını sevgiyle kazanabiliriz. Ben kendimi bildim bileli Göztepe maçlarına gidiyorum ama süper ligden sonra maçlara gelmeye başlayanları da sahipleniyorum. Eskiden beri biz varız siz kimsiniz ki yaklaşımıyla taraftar kazanılmaz. Ayrıca Göztepe taraftarını serseriler olarak gören hemşehrilerimiz var. Onları şehir merkezindeki stadımızda ancak davranışlarımızla kazanabiliriz. İnsanlar huzurlu, mutlu, kendini iyi hissettiği yerde aidiyet duygusunu kazanırlar. İzmirli insanlara Göztepeyle mutlu olacaklarını hissettirmeliyiz. Ayrıca yeni stadla birlikte yerel yöneticileri, iş adamlarını maçlara davet etmekte fayda var. Onları tezahuratlarımızla onore etmeli, gönülleri kazanmalıyız.
 
Yani kısacası biraz stratejik, politik yaklaşmak durumundayız. Politiki siyaset anlamında söylemiyorum. Kim Göztepeye yaklaşırsa onun sempatisini, sevgisini kazanmak için çaba sarfetmemiz gerekiyor. Her fırsatta özellikle İzmirlilik vurgusu yapılmalı. Çocuklara Göztepe ürünleri hediye edilmeli. Stad çevresinde halka iyi davranılmalı. Sosyal medyada İzmirle ilgili kanallara sayfalara Göztepeyle ilgili güzel paylaşımlar yapılabilir. Yönetim ve taraftarlar toplanıp bu konuda fikir alışverişinde bulunabilir vs. İzmirli firmalara Göztepenin fotoğraflarından, geçmişinden, geleceğinden bahseden onların ilgisini çekecek paylaşımlarda bulunulabilir. Bu konu üzerine özel çalışmalar yapmak durumundayız.
 
Kısacası camiayı büyütmemiz gerekiyor. Sadece taraftar ve Sepil başkanla olmaz bu iş. İnsanların, yerel yöneticilerin, gençlerin, çocukların, firmaların gönüllerine girmemiz gerekiyor.
 
Ayrıca rakip takımlarla, taraftarlarla iyi geçinip başka takım taraftarlarını da sempatizan yapmalıyız. Ligde Göztepenin ayrı yeri olduğunuz, özel bir kulüp olduğunu HERKESE hissettirmeliyiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.