#
#
HABERLER
Dünyanın hiç bir takımında 2 sene sezonu kapatan oyuncuyla 3. yıl devam edelim mi düşüncesi bile olmamalı eğer Mbappe Messi Maradona gibi oyuncular değillerse. Traoreyi sevmeyen bir kişi bile çıkmaz,ligin mevkisinde en iyi oyuncularından ama koca sezona ona güvenip çıkmak hiç mantıklı değil. Asıl sıkıntı bilmemkaç aydır eksik mevkiye transferin son gününde adam getiren yönetimde. Sene başında forvet mevkisinde yapılan hatanın aynısı yapıldı.
 
Gassamanın iyi yönleri ve eksik tarafları var ortası kötü final pasları kötü maç içinde hata yapınca takılı kalabiliyor ama mevkisinde başka oynucak adam yok niye zorlasın ki kendini düzeltmek için? O kadar kör göze parmak sokar gibi hatalar yapıldı ki anlamak güç.
 
Bu sene oyun kurgumuz o kadar çorbaydı ki ne oynadığımız belli değildi Castroyu eleştirirken bu adamın pas dağıtmak oyun görüşünü kullanmaktan önce orta sahayı ayakta tutabilmek için beygir gibi 10 numara pozisyonundada oynasa merkezdede oynasa koştuğunu hatırlamak gerekir. Arkasında ve yanında Borges gibi ne savunma ne hücum yapan partner varken 1 gol 9 asist yapmış ayakta alkışlamak lazım sezonun yarısından fazlası öz mevkisi olmayan forvet arkasında sürgün yedi sonra ortaya geçince küme düşme dalgasına kaos maçlarında elinden geleni yaptı. Bu adam mental olarak rahatlarsa,Poko dağınıklığını toplarsa, her mevki kendi işini yaparsa o zaman ekstra katkı alırız.
 
Jerome lig başladıktan sonra geldi kamp görmedi doğal olarak, dan diye tanımadığı ülke ve takımda mücadeleye girdi. Takım oyuncusu olmaktan çok kendini göstermeye çalışan Yasin ve yetenekleri kısıtlı Halil bu adamı yeterince besleyemedi ortadanda destek görmeyince çok yalnız kaldı ama eldeki şartlara göre geriden top çıkarması hava topu indirmesi ilerdeki presi ile elimizdeki en santrafor adam. Deniz Kadah gibi hiç bir özelliği olmayan birinin kalıp Jerome'un gitmesi takıma daha büyük kötülük olur. İngilteredeki skorları belli olan bir oyuncuydu ama futbolu iyi biliyor yanındaki iyi partnere açacağı boşluklarla güzel skor yaptırır,iyi orta gelirse baya gol atar.
 
Yasin istese yaptığı gol ve asistleri 2 katına çıkarabilirdi sezon sonuna doğru örtülü kadro dışı kaldı piyasası olan bir oyuncu klüp iyi bir fiyata elinden çıkarabilir umarım muadili takıma uyumlu oyuncu almak kaydıyla.
 
Çok transfer bilinmezlikleri ve uyum sorunlarını karavanaları getirir yine. 12-13 transferdense 7 iyi oyuncuyla anlaşmak çok daha mantıklı.
 
1 as sol bek,1 as stoper,Gassamayı rekabete sokacak gerekirse formayı alacak sağ bek, 1 sağ ve sol kanatta oynucak kanat,çok iyi 10 numara, çok iyi golcü forvet,duruma göre orta saha. Halil ve Alpaslan yaşanılan süreçte hatalı olsada son maçlarda karakter gösterdiler bir daha olmamak kaydıyla devam etmeleri bizim açımızdan yararlı bence. Özellikle yabancı sınırı getirmeye kalkarlarken daha önemli.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.