#
#
HABERLER

"Parçalıaşk" dedi ki;

"agathon" dedi ki;

Bursalısı atlamış hemen. Adam diyor ki dün maçta istiklal marşı ıslıklanmış diyor ben de çıkar videosunu koy diyorum. O dayak yiyen taraftarlarınız çekmedi mi video diyorum. Internette dün oynanan maçta cekilmis istiklal marsi sirasinda cekilen videolar var diyorum bak diyorum. Adam cikmis Gs videosu bulmus koymus.
 
Siz bi ara Diyarbakırspor Bursaspor macinda istiklal marsinda taraftarlar oturuyordu diye ortaligi ayaga kaldirdiniz. Fotolari koyunca baska konu uzerinden kendinizi tatmin etmeye calistiniz.

ıslıklanma var yok ayrı .. bir ülkenin bağımsızlık marşını ıslıklamak büyük terbiyesizliktir , hele bir de o ülkede yaşıyorsan alçak bir harekettir. bunlar cepte..

diğer sorun da işte yukarıda bahsettiğim gibi istiklal marşını sevdiğini söyleyenlerin, uğruna ölürüm diyenlerin istiklal marşının ıslıklandığını gösterme yarışı , çabası.. yukarıda da bundan bahsetmiştim. bir insan neden amed taraftarının diyarbakır'da istiklal marşını ıslıklamasını ister bilemem , ama ülkede büyük kesim ıslıklamasını istiyor, olay çıkarmasını istiyor. istiyorlar yani. bu da kendi benliklerindeki nefretin öz tatminiyle alakalı.. aynı güruh işidin fransada yaptığı katliamda ölenlere saygı göstermiyor ıslıklıyor , işidin ankarada katlettiği vatandaşlarımız için saygı duruşunu ıslıklıyor yine emilliano sala ya saygı duruşunda "şehitlet ölmez" çekiyor alakasız bir şekilde. zeka yok , merhamet yok , vicdan yok. tatmin var. ateş düştüğü yeri yakıyor sadece... çok fazla ülke gördüm en az 4 farklı üllkede uzun süreli ikametlerim oldu.. marsilya'da da ırkçılar var , gördüm duydum ama bizim ülkemizdeki gibi bir mantık , zihniyet , iki yüzlülük görmedim duymadım. çok farklı yani. dışarıdan bir gözle bakınca mideni bulandıracak kadar.
 
tekrar söyleyeyim gerçekten diyarbakır'da orada burada şurada istiklal marşının ıslıklanmasını istemeyen, olay çıkmasını içten içe istemeyen azınlık kesim lütfen alınmasın üstüne. alınacak kişiler belli.

kalın yazıyla belirttiğim kısım için kesinlikle haklısın. bu konuyla aynı düşüncedeyim.
 
ikinci konu için bunu en net İnönü Stadında Diyarbakırspor - Eskişehirspor playoff yarı final maçında yaşadım. İstiklal marşı okunmaya başlamadan daha Eskişehir tribünleri telefonlarını çıkardı Diyarbakırspor tribünlerini çekmeye başladı. Amaçları ne istiklal marşı okumak ne marşa saygı. Tek bir amaçları var ıslıklasalarda onları çeksek düşüncesi. Diyarbakırspor, Diyarbekirspor, Amedspor, Cizrespor şehrimize gelse de kinimizi nefretimizi kussak diye bekleyen insanlar var. Bunların maçla futbolla alakaları da yok. Kendilerince vatanı kurtarmaya geliyorlar. Ha aynısı burda yok mu burda da var. Futbolla alakası olmayan, stadyumun yolunu bilmeyen, sırf herhangi bir kentte takıma saldırı ve ya başka benzeri bir durum oldu diye 1 sene o maçın rövanşını bekleyen insanlar var. Ne diyelim Allah ıslah etsin kendilerini.
 
Valla biz artık bıktık. Diyarbakırdaki takımların siyasetle anılması en çok orda futbolla ilgilenen taraftarı üzüyor bunu bilmiş olun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.