#
#
HABERLER

"İstaliano" dedi ki;

Green,
 
Anlık reaksiyon değil dostum, bizim milletimizin tipik davranışları bunlar; Hayatımızın her alanında var, iliklerimize işlemiş iliklerimize.
 
Birisi bir furya başlatır çoğunluk hemen peşinden gider; Yahu arkadaş dur bi düşün, incele, etüd et, araştır, teraziye koy öyle yorumla. Bin düşün bir konuş, cıks olmaz.
 
Ersun Y.'ı Ertuğrul S.'ı hiç eden Abdullah A. ve Aykut K.'ı uçurumun eşiğinden döndüren zihniyet bu. Dön bir bak geriye Alla sen kimleri, hangi futbol adamlarını harcamaya kalkmış bu milletin zihniyeti.
 
Dön dolaş her işler rayına oturmadığında M.D. F.T. ikilisinden medet um, şimdi yeni furya başlatmaya kalkıyorlar oda Şenol Güneş :)
 
Ülkenin en loser hocalarının başında gelen adamı 2 felsefi lafı 1 şampiyonluğu yüzünden başımıza kral etmeye başladılar bile :) (Yahu daha 1 yıl öncesine kadar her kesimden bu adamın peşine teneke bağlanıyordu teneke, ne oldu da değişti :) )
 
Önce M.D. sonrasında F.T.'i başımıza musallat eden hastalıklı zihniyet şimdi Ş.G.'i aynı egoizm dolu yollara sokacak haberi yok!

Baskan ulkenin cogu basariya tapan modeller olabilir. Senol Gunes'e de basarisizken teneke bagliyor, basariliyken kral yapiyor olabilirler. Eyvallah sucun en buyugu de seyircidedir.
 
Ama basaridan bagimsiz adamin bir futbol felsefesi var. Ve takimina oyuncusuna gore de kendini yenileyip gelistirebiliyor. Aykut Kocaman Ankaraspor zamani daha hucum anlayisli futbol oynatiyodu, savunmayi daha saglam yapabildigini anladi kendini gelistirdi. Ersun Yanal, Abdullah Avci, Ertugrul Saglam, Riza Calimbay hatta cakma F.T. Hikmet Karaman'in bile bir futbol gorusu var.
 
Piontek gelmis ulkede kimsenin bilmedigi onem vermedigi altyapi sistemini kurmus meyvesi de Okanlar Emreler Tugaylar Hakanlar olarak geri donmus. O donem zaten futbol iki cesitmis 4-4-2 ve 3-5-2. Terim de pivot santraforlu pres yapan ortasahali biseler ogrenmis gerisi zaten takima kalmis. Popescuya nasi savunma yapacagini mi ogreticen hagiye ortasahada neler yapacagini mi. Ama o devirler gecti. Terim'in doksanlarda izledigi sey degil artik su an oynanan. En onemli ozelligi F.T. takimlari mucadele ederdi o da yalan oldu.
 
10 yilda 6 sampiyonlugu var gibi muthis akilli savunma yapanlar var. Tam da anlattigimiz basariya tapan, kupa seyircisi modeller. 10 yilda katrilyonlarca para harcatip trilyonlarca para kazanmis da ulkeye kac sporcu kazandirmis, takimina hangi altyapi sistemini kurmus da futbolcu yetistirmis bunlar kimsenin umrunda degil tabi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.