#
#
HABERLER

"Mysterious" dedi ki;

Şu tabloda bile mancini'yi eleştirebilenler olmuş ya hiçbir şey diyemiyorum..

Mancini'yi eleştiriyorum, çünkü adam futbolda taktik, soğukkanlılık ve mantık peşinde. Bir İtalyan veya İngiliz takımında olsa anlarım. Oysa bizde bu sezon mantık bizi şampiyonluğa götürmez. Cümlemi şöyle açabilirim...
 
Lig maçlarındaki mantık: Önemli olan seneye şampiyonlar ligine katılmak... Çünkü asıl para orada zaten. FB'nin cezası var, gidemeyecek. O yüzden ligde ikinci veya üçüncü olsak bile kafadan Şampiyonlar ligine katılırız.
Sonuç: Ligde kalan maçlarda kendi sahamızdakileri almak bizi ŞL'ye sokar. Gerisini sal gitsin... Zaten iki senedir şampiyonuz, bir sene de olmasak bir şey olmaz.
 
Chelsea maçındaki mantık: Zaten bu adamları yenemeyiz. Tut ki bir beraberlikle çeyrek finale çıksak ne yapacağız. gidilecek yol buraya kadardı zaten. Asıl hedef gruptan çıkmaktı. Gerisini sal gitsin.
 
Mancini, bence, doğal olarak bu mantığı takımdaki oyunculara da yansıttı ve sonuçta maç bitse de eve gitsek diyen bir güruhla karşı karşıya kaldık.
 
Not1: Mancini elbette futbolu bilir, ama galatasaray taraftarı olmadığı için (henüz), kendini taraftarın yerine koyamaz.
Not 2: Çelsi maçı ve ligdeki son birkaç deplasman maçını göz önüne alarak konuşuyorum. Mancini, Terim'den daha iyi bir tD olabilir. Ama FT (ona göre) gs tribünün çocuğu ve koyu bir galatasaray taraftarı olduğu, şu son birkaç maçta, oyuncuları kesinlikle daha fazla motive eder ve çok daha saldırgan futbol oynatırdı. Belki sonuç değişmezdi, ama biz de çelsi'ye karşı ilk kombine atağı 91. dakikada yapmak gibi bir rezilliği görmezdik.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.