#
#
11 Mayıs 2019, Cumartesi - 00:00

2-3


Maç Sonucu
IY(1-1)
Türkiye Spor Toto Süper Ligi
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı

"haufniensis" dedi ki;

Sadece Donk kısmına katılabilirim ben 2ye 1 kaldılar diye anımsamıştım tekrar izlemeden ki kırmızı kart olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Onun dışında yazdığın şeylerin alayı yanlış. O kadar art niyetlisin ki aldığın görüntülerin hiçbiri olay anını göstermiyor. Muslera tekme atıyor, Onyekuru'nun yaptığı açık faul vs. Geri kalanına yanıt vermediğine göre onları kabul ettiğine kanaat getiriyorum. Hadi şimdi göğsünü gere gere şampiyonluk kutla. Vicdanını sakladığın yerden çıkar yalnız bir gün herkese lazım olur.

yaw he he... milletin işi gücü yok senin ordan burdan bulup buraya kopyaladığın saçma sapan iddaların hepsini çürütmeye çalışacak... o pozisyona kırmızı diyorsan bale izleyeceksin... futbol sana gelmez. He o pozisyona kırmızı diyen adam 1 haftadır salya sümük ağlıyor burda emre akbabanın pozisyonu için... onyekuru net şekilde basıp topu alıyor bu faul ama yine aynı adam 1 haftadır onyekurunun ayağına atılan tekme penaltı değil diye ağlıyor... Hadi kardeş ötede oyna kafa açma burda daha şampiyonluk kutlayacağız sen git para topla sağdan soldan takımı kurtar hadi bakim
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
SON AYLARDA YAŞANANLAR SİYASİ BENCE..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Sadece Donk kısmına katılabilirim ben 2ye 1 kaldılar diye anımsamıştım tekrar izlemeden ki kırmızı kart olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Onun dışında yazdığın şeylerin alayı yanlış. O kadar art niyetlisin ki aldığın görüntülerin hiçbiri olay anını göstermiyor. Muslera tekme atıyor, Onyekuru'nun yaptığı açık faul vs. Geri kalanına yanıt vermediğine göre onları kabul ettiğine kanaat getiriyorum. Hadi şimdi göğsünü gere gere şampiyonluk kutla. Vicdanını sakladığın yerden çıkar yalnız bir gün herkese lazım olur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"haufniensis" dedi ki;

2. hafta-Gs-Göztepe: Donk topu atıp giden ve ikiye bir kalacak olan rakibine çift dalıyor, net kırmızı verilmiyor. Hakem Palabıyık. Skor 1-0 olduğu için sonuç ne olur kestirmek zor ancak hakem işi şansa bırakmıyor. Terim'in yeni prensi Donk bu ve diğer maçlarda kartın her türlüsünü hak etmesine rağmen bir türlü kırmızı görmüyor, Melo'nun rekoruna aday.
 
3.hafta, Gs-Alanya: Skoru etkilemediği için konuşulmaya değmez ama yazmış olalım. İlk golde bariz faul verilmiyor.
 
6.hafta, Akhisar-Gs: VAR'dan ancak Galatasaray'ın kazanacağı türden bir penaltı veriliyor. Tıpkı Rize maçındaki ilk penaltı gibi. Her maçta defalarca rastlanan ceza sahasında itiş kakış ve çekiştirmelerden ne hikmetse aleyhlerinde hiç penaltı çıkmıyor.
 
8.hafta, Antalya-Gs: Muslera ilk yarıda ceza sahası dışında rakibine tekme atıyor, kırmızı kart çıkmıyor. Geçen yılki Alanya maçından da bildiğimiz gibi Muslera dokunulmaz. Yine son dakikada Muslera ceza sahasında rakibini kornerde iterek düşürüyor hakem görmezden gelip alelacele maçı bitiriyor. Hakem Cüneyt Çakır. Maç sonu adalet timsali Terim hakemle ilgili sorulara meşhur aforizması ile yanıt veriyor: Vardı yoktu geçelim bunları.
 
9. hafta, Gs-Bursa: Ozan Kabak Bursa öndeyken ikinci sarıdan atılmıyor. Maç 1-1 tamamlanıyor.
 
11.hafta, Gs-Fb: Aylardır konuştukları maç. Bulabildikleri tek hata tacın yanlış verilmesi. Attıkları goldeki yanlış korner kararını bilerek sümen altı ediyorlar hiç bahsetmiyorlar. Kendi kendilerine 2-0 dan maçı berabere bitirmenin siniriyle kavga çıkarıyorlar, hakemler ve VAR hakkında her türlü suçlamayı yapıyorlar, Vardı yoktu geçmeyelim bunları diyor Terim. Yaptıklarına uygun şekilde ceza aldıkları vakit mağduriyet edebiyatına başlıyorlar. Ceza verdiniz diye ağlamalarının sebebi kayrılmak istemeleri, asla adaletin tecelli etmesine gönülleri razı gelmiyor. Yazmadan geçmeyelim, olayları başlatan Belhanda inceleme sonucunda hiç ceza almıyor.
 
13. hafta, Gs-Konya: Konya'nın kazandığı penaltı. Bizi doğradılar dedikleri pozisyon bu. Penaltı değil gibi görünüyor, yalnız bu hafta penaltı diye ortalığı yıktıkları Onyekuru pozisyonu yanında bu penaltının babası olarak görülebilir. Bu haftaya kadar aleyhlerinde skora etki eden ilk hakem hatası. VAR sisteminin artık yavaş yavaş doğru uygulanmaya başlandığı haftalar. Elbette buna müdahele etmek isteyen Terim ve Albayrak için bulunmaz nimet değerindeydi bu maç. İki hakemi de linç ederek ciddi cezalar verilmesini talep ettiler. İstedikleri aslında bu iki hakemin kellesi değil, bundan sonra verilecek hakemlere ayar vermek, MHK'yı dizayn etmek, VAR sistemini işlemez hale getirmekti. O bas bas bağırdıkları kulüpler birliği bildirisinin insanların gözlerinin içine baka baka söyledikleri yalanlarla ilgisi yoktu. O bildiri özetle şunu diyordu: "Tamam hakem hata yapmıştır; fakat hakemleri hataları üzerinden cezalandırmak sizin haddinize değil. Nasıl diğer kulüpler aleyhinde hata yapan hakemlere uygulanan bir yaptırım modeli varsa sizin için de aynısı geçerlidir, kafanıza estiği gibi hakemler üzerinde kontrol sağlayacak hamleler yapamazsınız." Tamamen kulüplerin eşitliği üzerine yapılan bu vurguyu gs medyası öyle bir işledi ki şimdi her hatadan sonra Gs taraftarı çıkıp "her hakem hata yapar" diye gevrek gevrek sırıtıp güya bize ders veriyorlar.
 
15. hafta, Gs- Rize: Linnes'e verilmeyen penaltıya katılıyorum. Umar'ın Muslera'nın sadece önünde durduğu ve kaleciye temas bile etmediği pozisyonda Rize'nin golünün iptal edilmesine ne demeli?
 
21. hafta, Gs-Trabzon: Geçen yılın muzaffer hakemi Ümit Öztürk'ün son numarası. Diagne ilk yarıda atılacakken atılmıyor, VAR'da dakikalarca izlemesine rağmen Ts penaltısı verilmiyor. Sonuca bu hatalar etki eder miydi etmez miydi tartışılır.
 
22. hafta, Kasımpaşa-Gs: Diagne bu kez de dirsek atıyor rakibine, ısrarla iki haftadır kırmızı istiyor ama hakemler inatla vermiyor.
 
23. hafta, Gs-Akhisar: Daha sonra Bursa maçında da sahneye çıkacak olan Suat Arslanboğa 30 sn bile durmayan maçı 5 dakika uzatarak gole ortam hazırlıyor. Aynı hakem daha sonra VAR'a gidip dakikalarca durdurduğu maçları ne hikmetse bu kadar uzatmıyor.
 
25. hafta, Gs-Antalya: Yine gs lehine hatalar var ancak bariz bir skor elde edildiği için yazmaya gerek duymuyorum.
 
26. hafta, Bursa-Gs: 1-0 iken Bursa'nın net penaltısı verilmiyor, VAR'dan uyarı gelmiyor. Aynı VAR gs penaltısında hemen devreye giriyor. İlk golde alakasız bir faul yaratılıyor, duran toptan skor 2-1'e geliyor. 3.Galatasaray golünde ofsayt şüpheleri var ancak VAR top ayaktan çıkarken çizgiyi çekmeyi başaramadığı için bir türlü öğrenemiyoruz. Emre Taşdemir skor 3-2 iken net şekilde ikinci sarıdan atılmıyor. Hakem Arslanboğa.
 
28. hafta, Fb-Gs: Konya ve içerideki Fb maçından sonra en fazla yaygara kopardıkları maç. Hasan Ali temas bile olup olmadığı pozisyonda kırmızı ile atılıyor. Belhanda 25. dakikada sarısı varken net olarak çift dalıyor, atılmıyor. Terim can havliyle Belhanda'yı devre arası oyundan alıyor. Mehmet Topal atılmıyor, golde de Feghouli'ye faul yapılmıştır. Ancak kimse Belhanda ilk yarıda atılsaydı ne olurdu diye konuşmuyor, varsa yoksa kendi aleyhlerinde verilen kararlar.
 
29. hafta, Gs-Kayseri: Hafta boyu Fb maçı ile ilgili yaygara sonrasında beklendiği gibi eyyam yapılıyor. Kayseri önde iken Emre'nin uçan tekmesine kırmızı kart çıkmıyor.
 
30.hafta, Konya- Gs: Skora etki edecek tek bir hata bile yok. Ne hikmetse Terim'in parmakları yine hakemlerin suratlarının önünde sallanıyor. Amacını da diğer hafta öğreniyoruz.
 
31. hafta, Gs-Beşiktaş: 30 dakika Beşiktaş'a tek bir faul çalınmıyor. İlk faul de Caner'in topu alıp götürdüğü ve avantaja bırakılması gereken pozisyonun kesilmesi ile sonuçlanıyor. Donk'un Burak' tekmesi asla görüntüye gelmiyor. Luyindama'nın Atiba'ya dirseği yine görmezden geliniyor. Tıpkı geçen yıl 3.dakikada Belhanda'nın Medel'e attığı dirseğin cezalandırılmadığı gibi.
 
Görüldüğü üzere defalarca kendi leyhlerinde kararlar verilip avantaj kazanmışlar. Sürekli konuştukları Fb maçlarında ve Rize iç saha maçında karşılıklı hatalar söz konusu. Sadece Konya maçında 2 puan kaybettiklerini söyleyebiliriz. Karşı görüşü olan varsa paylaşsın tartışalım.

2ye1 kalacak dediğin pozisyon bu külliyen yalan...
 
https://i.hizliresim.com/NnaE1O.jpg
 
Kırmızı beklediğin pozisyon da bu her maç2 kişinin atılması lazım şu kırmızıysa
 
https://i.hizliresim.com/al9EGz.jpg
 
6. haftadaki maçı zaten 3-0 kaybetmişiz...
 
Bu da Antalya maçı musleranın topa müdahele ettiği an!
 
https://i.hizliresim.com/Gm6zmr.jpg
 
Fener maçı 1. gol öncesi onyekuru temiz bi şekilde topu alıyor ama faul akabinde gol geliyor. 2. gol zaten yanlış taç kararı
 

https://i.hizliresim.com/9aMLA8.jpg
 
Kalanına bakmaya gerek yok zaten... Senin zihniyet belli o yüzden az ötede oyna öyle netten yalan yanlış copy paste yapmakla olmuyor bu işler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bu açıdan da izledim yine kırmızı değil. Siz ne gördünüz acaba bu açıdan? Zaten kimse Emre'nin ayağına vurmadı demiyor. Algı yönetimi vs bilmem gs yine bu kadar tepkiye rağmen gemisini yüzdürmeye devam. Finale prenslerden biri verilmiş yine, tüm Türkiye konuşsa da boş. Gs için adamlar harakiri yapıyor, kendilerini feda ediyorlar, nasılsa 20 gün sonra yoklar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Beluga" dedi ki;

Ciddi şekilde bu pozisyonda hakem duygusal davrandı diyenler olmuştu.
Beinsports bu açıdan göstermedi. Bu dünyanın heryerinde kırmızıdır.
 
https://twitter.com/justredyellow/statu ... 47777?s=21

Bosuna yazmaya ve anlatmaya gerek yok. Bu pozisyon bazilarinin
kin dolu, algi yonetimi kurbani beyinlerine kazindi artik.
 
2 sene sonra yine anlatirlar yanlis kirmizi diye. Severler boyle gecmis
zamandan dogru olmayan hikayeleri efsanelestirmeyi.
 
Beyin ve algi o kadar kopuk vaziyette ki, bir furbolcunun uc yerden
kirilan bacagi icin bile pozisyonu tam izlemeden “kirmizi olur mu yeaa”
diye konusup dururlar.
 
Bunu zaten hep yapiyorlardi aslinda sikinti bu degil.
 
Esas facia, proje takimi Basaksehir’e sirtlarini dayamis olmalari.
Gecmiste de cok gerginlikler oldu, tartisilirdi falan. Ama eskiden kimse
boyle bir takimin avukatligini yapmazdi, bu sekilde rakibini alt etmeye
yeltenmezdi.
 
Aciyoruz sadece, aciyoruz ve izliyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Ciddi şekilde bu pozisyonda hakem duygusal davrandı diyenler olmuştu.
Beinsports bu açıdan göstermedi. Bu dünyanın heryerinde kırmızıdır.
 
https://twitter.com/justredyellow/statu ... 47777?s=21
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"haufniensis" dedi ki;

2. hafta-Gs-Göztepe: Donk topu atıp giden ve ikiye bir kalacak olan rakibine çift dalıyor, net kırmızı verilmiyor. Hakem Palabıyık. Skor 1-0 olduğu için sonuç ne olur kestirmek zor ancak hakem işi şansa bırakmıyor. Terim'in yeni prensi Donk bu ve diğer maçlarda kartın her türlüsünü hak etmesine rağmen bir türlü kırmızı görmüyor, Melo'nun rekoruna aday.
 
3.hafta, Gs-Alanya: Skoru etkilemediği için konuşulmaya değmez ama yazmış olalım. İlk golde bariz faul verilmiyor.
 
6.hafta, Akhisar-Gs: VAR'dan ancak Galatasaray'ın kazanacağı türden bir penaltı veriliyor. Tıpkı Rize maçındaki ilk penaltı gibi. Her maçta defalarca rastlanan ceza sahasında itiş kakış ve çekiştirmelerden ne hikmetse aleyhlerinde hiç penaltı çıkmıyor.
 
8.hafta, Antalya-Gs: Muslera ilk yarıda ceza sahası dışında rakibine tekme atıyor, kırmızı kart çıkmıyor. Geçen yılki Alanya maçından da bildiğimiz gibi Muslera dokunulmaz. Yine son dakikada Muslera ceza sahasında rakibini kornerde iterek düşürüyor hakem görmezden gelip alelacele maçı bitiriyor. Hakem Cüneyt Çakır. Maç sonu adalet timsali Terim hakemle ilgili sorulara meşhur aforizması ile yanıt veriyor: Vardı yoktu geçelim bunları.
 
9. hafta, Gs-Bursa: Ozan Kabak Bursa öndeyken ikinci sarıdan atılmıyor. Maç 1-1 tamamlanıyor.
 
11.hafta, Gs-Fb: Aylardır konuştukları maç. Bulabildikleri tek hata tacın yanlış verilmesi. Attıkları goldeki yanlış korner kararını bilerek sümen altı ediyorlar hiç bahsetmiyorlar. Kendi kendilerine 2-0 dan maçı berabere bitirmenin siniriyle kavga çıkarıyorlar, hakemler ve VAR hakkında her türlü suçlamayı yapıyorlar, Vardı yoktu geçmeyelim bunları diyor Terim. Yaptıklarına uygun şekilde ceza aldıkları vakit mağduriyet edebiyatına başlıyorlar. Ceza verdiniz diye ağlamalarının sebebi kayrılmak istemeleri, asla adaletin tecelli etmesine gönülleri razı gelmiyor. Yazmadan geçmeyelim, olayları başlatan Belhanda inceleme sonucunda hiç ceza almıyor.
 
13. hafta, Gs-Konya: Konya'nın kazandığı penaltı. Bizi doğradılar dedikleri pozisyon bu. Penaltı değil gibi görünüyor, yalnız bu hafta penaltı diye ortalığı yıktıkları Onyekuru pozisyonu yanında bu penaltının babası olarak görülebilir. Bu haftaya kadar aleyhlerinde skora etki eden ilk hakem hatası. VAR sisteminin artık yavaş yavaş doğru uygulanmaya başlandığı haftalar. Elbette buna müdahele etmek isteyen Terim ve Albayrak için bulunmaz nimet değerindeydi bu maç. İki hakemi de linç ederek ciddi cezalar verilmesini talep ettiler. İstedikleri aslında bu iki hakemin kellesi değil, bundan sonra verilecek hakemlere ayar vermek, MHK'yı dizayn etmek, VAR sistemini işlemez hale getirmekti. O bas bas bağırdıkları kulüpler birliği bildirisinin insanların gözlerinin içine baka baka söyledikleri yalanlarla ilgisi yoktu. O bildiri özetle şunu diyordu: "Tamam hakem hata yapmıştır; fakat hakemleri hataları üzerinden cezalandırmak sizin haddinize değil. Nasıl diğer kulüpler aleyhinde hata yapan hakemlere uygulanan bir yaptırım modeli varsa sizin için de aynısı geçerlidir, kafanıza estiği gibi hakemler üzerinde kontrol sağlayacak hamleler yapamazsınız." Tamamen kulüplerin eşitliği üzerine yapılan bu vurguyu gs medyası öyle bir işledi ki şimdi her hatadan sonra Gs taraftarı çıkıp "her hakem hata yapar" diye gevrek gevrek sırıtıp güya bize ders veriyorlar.
 
15. hafta, Gs- Rize: Linnes'e verilmeyen penaltıya katılıyorum. Umar'ın Muslera'nın sadece önünde durduğu ve kaleciye temas bile etmediği pozisyonda Rize'nin golünün iptal edilmesine ne demeli?
 
21. hafta, Gs-Trabzon: Geçen yılın muzaffer hakemi Ümit Öztürk'ün son numarası. Diagne ilk yarıda atılacakken atılmıyor, VAR'da dakikalarca izlemesine rağmen Ts penaltısı verilmiyor. Sonuca bu hatalar etki eder miydi etmez miydi tartışılır.
 
22. hafta, Kasımpaşa-Gs: Diagne bu kez de dirsek atıyor rakibine, ısrarla iki haftadır kırmızı istiyor ama hakemler inatla vermiyor.
 
23. hafta, Gs-Akhisar: Daha sonra Bursa maçında da sahneye çıkacak olan Suat Arslanboğa 30 sn bile durmayan maçı 5 dakika uzatarak gole ortam hazırlıyor. Aynı hakem daha sonra VAR'a gidip dakikalarca durdurduğu maçları ne hikmetse bu kadar uzatmıyor.
 
25. hafta, Gs-Antalya: Yine gs lehine hatalar var ancak bariz bir skor elde edildiği için yazmaya gerek duymuyorum.
 
26. hafta, Bursa-Gs: 1-0 iken Bursa'nın net penaltısı verilmiyor, VAR'dan uyarı gelmiyor. Aynı VAR gs penaltısında hemen devreye giriyor. İlk golde alakasız bir faul yaratılıyor, duran toptan skor 2-1'e geliyor. 3.Galatasaray golünde ofsayt şüpheleri var ancak VAR top ayaktan çıkarken çizgiyi çekmeyi başaramadığı için bir türlü öğrenemiyoruz. Emre Taşdemir skor 3-2 iken net şekilde ikinci sarıdan atılmıyor. Hakem Arslanboğa.
 
28. hafta, Fb-Gs: Konya ve içerideki Fb maçından sonra en fazla yaygara kopardıkları maç. Hasan Ali temas bile olup olmadığı pozisyonda kırmızı ile atılıyor. Belhanda 25. dakikada sarısı varken net olarak çift dalıyor, atılmıyor. Terim can havliyle Belhanda'yı devre arası oyundan alıyor. Mehmet Topal atılmıyor, golde de Feghouli'ye faul yapılmıştır. Ancak kimse Belhanda ilk yarıda atılsaydı ne olurdu diye konuşmuyor, varsa yoksa kendi aleyhlerinde verilen kararlar.
 
29. hafta, Gs-Kayseri: Hafta boyu Fb maçı ile ilgili yaygara sonrasında beklendiği gibi eyyam yapılıyor. Kayseri önde iken Emre'nin uçan tekmesine kırmızı kart çıkmıyor.
 
30.hafta, Konya- Gs: Skora etki edecek tek bir hata bile yok. Ne hikmetse Terim'in parmakları yine hakemlerin suratlarının önünde sallanıyor. Amacını da diğer hafta öğreniyoruz.
 
31. hafta, Gs-Beşiktaş: 30 dakika Beşiktaş'a tek bir faul çalınmıyor. İlk faul de Caner'in topu alıp götürdüğü ve avantaja bırakılması gereken pozisyonun kesilmesi ile sonuçlanıyor. Donk'un Burak' tekmesi asla görüntüye gelmiyor. Luyindama'nın Atiba'ya dirseği yine görmezden geliniyor. Tıpkı geçen yıl 3.dakikada Belhanda'nın Medel'e attığı dirseğin cezalandırılmadığı gibi.
 
Görüldüğü üzere defalarca kendi leyhlerinde kararlar verilip avantaj kazanmışlar. Sürekli konuştukları Fb maçlarında ve Rize iç saha maçında karşılıklı hatalar söz konusu. Sadece Konya maçında 2 puan kaybettiklerini söyleyebiliriz. Karşı görüşü olan varsa paylaşsın tartışalım.

Biraz utanırlarmı fetöcü camia acaba..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"haufniensis" dedi ki;

2. hafta-Gs-Göztepe: Donk topu atıp giden ve ikiye bir kalacak olan rakibine çift dalıyor, net kırmızı verilmiyor. Hakem Palabıyık. Skor 1-0 olduğu için sonuç ne olur kestirmek zor ancak hakem işi şansa bırakmıyor. Terim'in yeni prensi Donk bu ve diğer maçlarda kartın her türlüsünü hak etmesine rağmen bir türlü kırmızı görmüyor, Melo'nun rekoruna aday.
 
3.hafta, Gs-Alanya: Skoru etkilemediği için konuşulmaya değmez ama yazmış olalım. İlk golde bariz faul verilmiyor.
 
6.hafta, Akhisar-Gs: VAR'dan ancak Galatasaray'ın kazanacağı türden bir penaltı veriliyor. Tıpkı Rize maçındaki ilk penaltı gibi. Her maçta defalarca rastlanan ceza sahasında itiş kakış ve çekiştirmelerden ne hikmetse aleyhlerinde hiç penaltı çıkmıyor.
 
8.hafta, Antalya-Gs: Muslera ilk yarıda ceza sahası dışında rakibine tekme atıyor, kırmızı kart çıkmıyor. Geçen yılki Alanya maçından da bildiğimiz gibi Muslera dokunulmaz. Yine son dakikada Muslera ceza sahasında rakibini kornerde iterek düşürüyor hakem görmezden gelip alelacele maçı bitiriyor. Hakem Cüneyt Çakır. Maç sonu adalet timsali Terim hakemle ilgili sorulara meşhur aforizması ile yanıt veriyor: Vardı yoktu geçelim bunları.
 
9. hafta, Gs-Bursa: Ozan Kabak Bursa öndeyken ikinci sarıdan atılmıyor. Maç 1-1 tamamlanıyor.
 
11.hafta, Gs-Fb: Aylardır konuştukları maç. Bulabildikleri tek hata tacın yanlış verilmesi. Attıkları goldeki yanlış korner kararını bilerek sümen altı ediyorlar hiç bahsetmiyorlar. Kendi kendilerine 2-0 dan maçı berabere bitirmenin siniriyle kavga çıkarıyorlar, hakemler ve VAR hakkında her türlü suçlamayı yapıyorlar, Vardı yoktu geçmeyelim bunları diyor Terim. Yaptıklarına uygun şekilde ceza aldıkları vakit mağduriyet edebiyatına başlıyorlar. Ceza verdiniz diye ağlamalarının sebebi kayrılmak istemeleri, asla adaletin tecelli etmesine gönülleri razı gelmiyor. Yazmadan geçmeyelim, olayları başlatan Belhanda inceleme sonucunda hiç ceza almıyor.
 
13. hafta, Gs-Konya: Konya'nın kazandığı penaltı. Bizi doğradılar dedikleri pozisyon bu. Penaltı değil gibi görünüyor, yalnız bu hafta penaltı diye ortalığı yıktıkları Onyekuru pozisyonu yanında bu penaltının babası olarak görülebilir. Bu haftaya kadar aleyhlerinde skora etki eden ilk hakem hatası. VAR sisteminin artık yavaş yavaş doğru uygulanmaya başlandığı haftalar. Elbette buna müdahele etmek isteyen Terim ve Albayrak için bulunmaz nimet değerindeydi bu maç. İki hakemi de linç ederek ciddi cezalar verilmesini talep ettiler. İstedikleri aslında bu iki hakemin kellesi değil, bundan sonra verilecek hakemlere ayar vermek, MHK'yı dizayn etmek, VAR sistemini işlemez hale getirmekti. O bas bas bağırdıkları kulüpler birliği bildirisinin insanların gözlerinin içine baka baka söyledikleri yalanlarla ilgisi yoktu. O bildiri özetle şunu diyordu: "Tamam hakem hata yapmıştır; fakat hakemleri hataları üzerinden cezalandırmak sizin haddinize değil. Nasıl diğer kulüpler aleyhinde hata yapan hakemlere uygulanan bir yaptırım modeli varsa sizin için de aynısı geçerlidir, kafanıza estiği gibi hakemler üzerinde kontrol sağlayacak hamleler yapamazsınız." Tamamen kulüplerin eşitliği üzerine yapılan bu vurguyu gs medyası öyle bir işledi ki şimdi her hatadan sonra Gs taraftarı çıkıp "her hakem hata yapar" diye gevrek gevrek sırıtıp güya bize ders veriyorlar.
 
15. hafta, Gs- Rize: Linnes'e verilmeyen penaltıya katılıyorum. Umar'ın Muslera'nın sadece önünde durduğu ve kaleciye temas bile etmediği pozisyonda Rize'nin golünün iptal edilmesine ne demeli?
 
21. hafta, Gs-Trabzon: Geçen yılın muzaffer hakemi Ümit Öztürk'ün son numarası. Diagne ilk yarıda atılacakken atılmıyor, VAR'da dakikalarca izlemesine rağmen Ts penaltısı verilmiyor. Sonuca bu hatalar etki eder miydi etmez miydi tartışılır.
 
22. hafta, Kasımpaşa-Gs: Diagne bu kez de dirsek atıyor rakibine, ısrarla iki haftadır kırmızı istiyor ama hakemler inatla vermiyor.
 
23. hafta, Gs-Akhisar: Daha sonra Bursa maçında da sahneye çıkacak olan Suat Arslanboğa 30 sn bile durmayan maçı 5 dakika uzatarak gole ortam hazırlıyor. Aynı hakem daha sonra VAR'a gidip dakikalarca durdurduğu maçları ne hikmetse bu kadar uzatmıyor.
 
25. hafta, Gs-Antalya: Yine gs lehine hatalar var ancak bariz bir skor elde edildiği için yazmaya gerek duymuyorum.
 
26. hafta, Bursa-Gs: 1-0 iken Bursa'nın net penaltısı verilmiyor, VAR'dan uyarı gelmiyor. Aynı VAR gs penaltısında hemen devreye giriyor. İlk golde alakasız bir faul yaratılıyor, duran toptan skor 2-1'e geliyor. 3.Galatasaray golünde ofsayt şüpheleri var ancak VAR top ayaktan çıkarken çizgiyi çekmeyi başaramadığı için bir türlü öğrenemiyoruz. Emre Taşdemir skor 3-2 iken net şekilde ikinci sarıdan atılmıyor. Hakem Arslanboğa.
 
28. hafta, Fb-Gs: Konya ve içerideki Fb maçından sonra en fazla yaygara kopardıkları maç. Hasan Ali temas bile olup olmadığı pozisyonda kırmızı ile atılıyor. Belhanda 25. dakikada sarısı varken net olarak çift dalıyor, atılmıyor. Terim can havliyle Belhanda'yı devre arası oyundan alıyor. Mehmet Topal atılmıyor, golde de Feghouli'ye faul yapılmıştır. Ancak kimse Belhanda ilk yarıda atılsaydı ne olurdu diye konuşmuyor, varsa yoksa kendi aleyhlerinde verilen kararlar.
 
29. hafta, Gs-Kayseri: Hafta boyu Fb maçı ile ilgili yaygara sonrasında beklendiği gibi eyyam yapılıyor. Kayseri önde iken Emre'nin uçan tekmesine kırmızı kart çıkmıyor.
 
30.hafta, Konya- Gs: Skora etki edecek tek bir hata bile yok. Ne hikmetse Terim'in parmakları yine hakemlerin suratlarının önünde sallanıyor. Amacını da diğer hafta öğreniyoruz.
 
31. hafta, Gs-Beşiktaş: 30 dakika Beşiktaş'a tek bir faul çalınmıyor. İlk faul de Caner'in topu alıp götürdüğü ve avantaja bırakılması gereken pozisyonun kesilmesi ile sonuçlanıyor. Donk'un Burak' tekmesi asla görüntüye gelmiyor. Luyindama'nın Atiba'ya dirseği yine görmezden geliniyor. Tıpkı geçen yıl 3.dakikada Belhanda'nın Medel'e attığı dirseğin cezalandırılmadığı gibi.
 
Görüldüğü üzere defalarca kendi leyhlerinde kararlar verilip avantaj kazanmışlar. Sürekli konuştukları Fb maçlarında ve Rize iç saha maçında karşılıklı hatalar söz konusu. Sadece Konya maçında 2 puan kaybettiklerini söyleyebiliriz. Karşı görüşü olan varsa paylaşsın tartışalım.

Biraz utanırlarmı fetöcü camia acaba..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Evrim_GS" dedi ki;

Umarim ki Fenerbahce’yi seneye en azindan ilk 5-6’da goruruz.
 
Cunku kume dusme hatti hesaplari derken goruyoruz ki bizim
maclari yeteri kadar takip edememisler.
 
Eskiden buradaki Fenerbahceli arkadaslar o kadar isabetli yazardi
ki hakikaten cevap vermek icin konuya iyice hakim olup ugrasmak
gerekirdi.
 
Tabi hem eskileri ariyoruz, hem de bu kume hatti mucadelesi de
baya bir zorluyor mevcut arkadaslari da belli ki.
 
Hayirlisi.

Vallahi özlettin kendini. Hastasıyız biliyorsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar