#
#
tamdoksana, foruma yazdı.
Başlık açmayacaktım, fakat o kadar saçma sapan başlıklardan sonra dayanamadım.
İlk hafta tamamlanmadan başladı 3 takım taraftarı yok hakem haksızlık yaptı bize, yok kollanıyorsunuz, yok kıskanıyorsunuz, gibi suçlamalara. İşi abartıp yok sen fetöcüsün, teröristsine getirenler bile var, akabinde küfürleşmeler ve banlanmalar. Usanmadan bıkmadan tekrar üye olup aynı hızla devam ediyorlar.Birbirlerine yapılan haksızlıklarda mutlaka diğer İstanbul takımı yararlanıyor onlara göre , zarar gören Anadolu takımını düşünen yok. Bir kaç arkadaş durumun farkında ancak onlarında sesi cılız çıkıyor.
 
Beyler zararı Anadolu görüyor siz değil. Alacağınız bir şampiyonluk için yapmadığınızı bırakmıyorsunuz, şimdi sorsam 1977'te yada 1981 de kim şampiyon oldu diye, gider bakarsınız kim diye. O kadar alışmışsınız ki bu haksız düzene, haksızlığı bile hak görüyorsunuz kendinize. Medya, siyaset her bir halt sizi konuşur, yetmiyor buranında içine ediyorsunuz. Aklı başında İstanbul tribüncülerini tenzih ediyorum ancak yaptığınız şımarıklık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Marea, foruma yazdı.
naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı. martin niemöller...
 
İşte biz de "bizim için bir şeyler diyecek kimse kalmayan " kişileriz.
Önce 6222 çıkardılar belli kesim dışında sessiz kaldık, daha sonra passolig çıkardılar başlarda direndik zamanla gardımız düştü 1 avuç kaldı direnen o kişelere "takım sevgisi" üzerinden gidenlerimiz bile oldu..
Deplasman hakkıı elimizden alındı "bize ne biz gitmedik onlar da gelmesin dedik"..
Maçlara seyirci yasakları geldi "oh deplasmana gider kendi evimizdeki gibi tribün yaparız" dedik..
Rakip tribüne çevik girdi "vur vur oh oh" çektik..
Biz kendimizi bitirdik maalesef...
 
Geçmiş olsun hepimize...............
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
, foruma yazdı.
. konyaspor taraftarı silahla öldürücü bıçaklarla poz verdi kaç kişi yakalandı ?
 
meşale yakan örgüt üyesi mi oluyor ? artık taraftar grupları da örgüt üyeliğine giriyor sanırım.
 
bence bundaki tek hedef göztepeyi küme düşürmek
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Emboma, foruma yazdı.
başkomutanınız gelip sizi kurtarsın
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
amokachi77, foruma yazdı.
Burada eleştiren anadolu klübü taraftarlarına eyvallah , adamlar haklı düzen 3 büyüklere yönelik.Reyting onlarda çünkü,
 
Ama......
 
GS - FB taraftarlarının ağlaması tamamen saçmalık.Yıllarca hakemlerle bir sürü şampiyonluklar kazan, Arifin penaltılarıyla, kırmızı kart görmeyen Melolarla, Emrelerle onlarca haksız puan kazan, fetullahla işbirliği yap , en sembol oyuncuların teror örgütü uyesi olsun , diğeri mafyatik işbirlikleriyle fedetasyonu hakemleri baskı altına al sonra BJK hakemler diye ağla....
 
Bizim gençliğimiz bu haksızlıklarla geçti , Vahap Beyazla, Ahmet Çakarla büyüdük, başarı için her yol mübahdır felsefesindeki klüplerle mücadele ettik.Şimdi şartlar eşitlendi diye ağlamayın.Sizin ağlamanız hakem hataları olmasın diye değil bizim lehimize daha çok olsun ağlamasıdır.
 
Şunuda düşünün bu maçın baştan seyircisiz olması tam bir haksızlık yanlı karar.Maç 1-0 zaten kazanıyoruz.Hakem psikolojik olarak BJK ye haksız ceza verildi baskısında ve ilk gördüğü şeyi yanlış çaldı.
 
TFF de suç , hiçbirşey yapmayan BJK nin sahasını neden kaparsın.......
 
Buarada eleştiren anadolu taraftralarına ağzımızı açamayız adamlar gerçekten üvey evlat.Bursa, EsEs, Göztepe vs vs....puan almaz BJK - FB - GS puan kaybeder.Mentalite budur.Bursanın şampiyon olması değil , FB nin şampiyonluğu kaybetmesi manşettir bu ülkede.Kısaca GS - FB li arkadaslar sizin bu başlığa yazmanız saçmalık...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
dogmatiksk, foruma yazdı.
Almayın kardeşim şu illeti, aldırmayın. Roma Curva Sud ile Lazio grubu stadyumdaki merdivenlere tel çekildi diye bir sene maçlara girmedi, sonucu ne oldu adamlar eşşek gibi kaldırdılar o telleri.
 
Çok değil sadece 6 ay kimse girmesin şu maçlara bakın bakayım nasıl kaldırıyorlar, ulan biz bu devlette ne zaman istediğimiz şekilde yaşadık ? Ne yapsak yasak, ne yapsak karşımıza bu tipsizler çıkmıyor mu ? Senin şu karta verdiğin paralarla kim bilir kimlerin cepleri doldu.
 
Devlet biziz arkadaşlar şunun farkına bir varsa insanlar değişecek herşey ama ne yazık ki öyle bir bastırılmışlık var ki toplumda ne yaparsak hiçbir şey değişmeyecek aksine cezalandıralacağız psikolojisi var. Bunun farkında olanlar da bugün size terörist muamelesi de yapar, canlı bombasınız da der.
 
İnsanlar sevdalarını veya hobilerini bile çile çekerek, acı çekerek yaşıyorsa bu işte bir sıkıntı var demektir.
 
----------------------------------------------------------------
Curva Sud'un verdiği manifesto ;
 
Curva Sud, resmi Facebook hesabından yaptığı açıklama protestolara bu hafta da devam edilmesi çağrısında bulundu:
 
- Kimse Curva'dan(kale arkası) uzak kalmak istemez ama tekrar özgürlüğümüze kavuşana kadar tribünü bırakacağız.
 
- Bir adam rencide edilirse cevabını alırlar...
 
- Eğer onu baskı altına almaya çalışırlarsa kendini korumaya geçer.
 
- Eğer yapmadığı bir şeyle itham ederlerse isyan eder.
 
- İşler böyle gittiği sürece tribünde olmayacağız, uzak kalacağız. Köpek gibi muamele edip bizi eğitme çabalarına son verildiği zaman tekrar Curva'ya dönüp desteğimizi sürdüreceğiz.
 
- Çok para harcadık, çok fedakarlıklar yaptık ama parayı bu muameleyi satın almak için harcamadık.
 
- Bizim aramızda kimsenin birbirinden farkı yok, biz takımıza aşığız ve bu sevgimizi farklı yollarla gösteriyoruz.
 
- Çarşamba günü küçük barların etrafında toplanıp tezahürat ettiğimiz ve beraber sevindiğimiz herkese teşekkürler.
 
- Çağrımıza kulak veren ama yine de maça giren ve hiç tezahürat etmeyip, son derece medeni bir şekilde kararlılıkla maç boyu susup tezahürat etmeyen taraftarlarımıza da teşekkürler.
 
- Sevgili Curva Sud'umuza sahip çıkmak ve geri kazanmak için şimdi herkes her zamankinden daha fazla birlik olmuş durumda.
 
- Oraya istedikleri kadar bariyer ekleyebilirler ama bizi ilkelerimizden vazgeçirmeyi başaramazlar.
 
- Pazar günü stadyumun dışında, maç boyu bulunacağımız yerde görüşmek üzere.
Avanti Curva Sud!
 
Tribündergiden alıntıdır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ultrasistanbul, foruma yazdı.
İngiltere'de böyle maçlar olmuyor falan yazan onların tarafında olan şu tiplerin bu foruma girebiliyor olması bile zaten tribünlerin bittiğini gösteriyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Elessar, foruma yazdı.
Göztepelileri, Eskişehirlileri niye evinden, işyerinden topladınız o zaman? Sizin devriniz de geçer elbet, kimlerin geçmedi ki
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
meto, foruma yazdı.
İfadesini verip diğer arkadaşlarını bekleyecek olan arkadaşlar 07 Gençlik grubu lokalinin kapısı açık herkesi bekleriz...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1912tlt, foruma yazdı.
çok sevdiğim bir abimde maç sonu şampiyon olan takımını kutlarken yedek kulübesine bastığı için örgütten yargılanıyor :!: gerçekten artık o kadar iğrençleşildi ki bu ülke de din,siyaset herşeyi heryere soktular.. 1 hafta önce olan olayların üstü kapatıldı şimdi medya konuyu bu tarafa çevirdi.
farklı görüş olanlar yerlerde sürükleniyor-terörist muamelesi görüyor, ama elin çarıklı,sarıklı devesi ATATÜRK büstüne saldırırken koluna girilip arabaya götürülüyor..
geçmiş olsun Göztepe-Eskişehir
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
HABERLER