#
#
Pasalı, foruma yazdı.
Ağa” ile “Kâhya”, binmişler “fayton” türü bir arabaya, düşmüşler kasabanın yoluna!..
Giderlerken, “ağa”nın gözüne; çok affedersiniz üzerinden hâlâ buhar yükselen bir “manda boku” takılmış...
Durdurmuş arabayı, dönmüş “kâhya”ya:
“Kâhya” demiş, “Şu manda bokundan bir parmak yersen, bu at da, araba da, köydeki kâşane de, çiftlik de senin olacak!”
Nihayetinde, “kâhya” da bir insan... Bir an, “zenginlik hırsı”na kapılıp, almış bir parmak, götürmüş ağzına!..
“Tamam” demiş ağa;
“Mal varlığımın tamamı senin... Şimdi gel, sen buraya otur, arabayı ben süreceğim!”
Anlayacağınız, “rol”ler değişmiş...
Ağa olmuş “kâhya”, kâhya olmuş “ağa!”
Kasabaya “yeni sıfatları” ile varmışlar... Alışverişlerini yapıp, dönüşe geçmişler!..
Yine;
Kâhya ağanın yerinde, ağa da kâhyanın!..
Ne var ki; “kâhya”nın içi rahat değil!..
Ya köylü sorarsa, ya “bu serveti manda bokuna borçluyum!” demek zorunda kalırsa!..
Bu düşünceler içinde köye dönerlerken, gelmişler, “manda boku”nun yanına... “Çiçeği burnunda ağa” dönmüş “eski ağa”ya:
“Heeyy ağa” demiş, “Şundan, bir parmak da sen yer misin?”
Ardından eklemiş:
“Yersen, bana verdiğin her şey, yine senin olsun!”
Ağa, arabanın durmasını bile beklemeden atlamış aşağı!..
Gerisi malûm!..
Her şey eskisi gibi!..
Köye yaklaştıklarında, “ağa”, dönmüş “kâhya”sına...
“Köyden çıktığımızda ben ağaydım... Kasabaya indiğimizde sen ağaydın... Köye girerken, ben yine ağa, sen yine kâhyasın!..
İyi de; biz o boku niye yedik?”
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
harzemşah, foruma yazdı.
Senelerce her şehirde her köşede İstanbul takımları bayrakları asılması normal karşılanıyorsa bunu da çok garipsememek lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efetorunu35, foruma yazdı.
İlk iki maç seyircisiz olacağı için 5 ya da 6. haftada takım taraftarla tanışacak. Allah korusun bu ilk 4 ya da 5 haftada kötü başlarsak ne olacak? O zaman görürüm ben Atatürk Stadı diye diretenleri. Kendi stadımız olana kadar bence kemik taraftar ile Doğanlar'da devam etmeli. Sırf SÜPER DENEN LİGE çıktık diye maça gelecek BEYZADELERİN KEYFİ İÇİN alıştığımız ve tribün olarak da iyi işler çıkardığımız Doğanlar'dan vazgeçmek ne kadar doğru bir hamle olabilirki?
 
Unutulmamalı ki zamanında gerek Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu, gerekse Karabük Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı'nın ek tribünleri yapılırken maçlar yine o stadlarda oynandı. Portatif yetişir yetişmez, yetişmezse de zaten kale arkasında şu an tel örgü ve pankart var. Onun arkasında maçlar oynanırken de inşaat ya da portatif tribün yapımına gidilebilir.
 
Gün daha çok kitlelere ulaşalım günü değil arkadaşlar. Gün; gelecekte şimdi bahsettiğinizden de daha çok kitlelere ulaşmak için öncelikle bu lige tutunma günüdür. Bunun için az ama öz tribün gücüyle, sahaya etki eden tribün gücüyle SÜPER DENEN LİGİN demirbaşlarından olmamız gerekiyor. Gerekirse benden daha fazla bağıracak olan başka bir kardeşim girer yerime, ben feragat ederim maça gitmekten. 2 yıl daha sabır; sonrası Gürsel Aksel Göztepe Stadı (GAGS), sonrası Göztepe Adamı G.nden S.ker (GAGS).
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
processor, foruma yazdı.
buraya kadar sabırla okudum, yorumlar şöyle, sanki biz klasik bir süper lig takımıyız da keyfimiz çok yerinde 6 binde mi oynayalım 60 binde mi diye seçmekte zorlanıyoruz
 
arkadaşım yok öyle birşey biz ligde kalmaya çalışıyoruz ve aksilik olmazsa da 2-3 seneye stadın bitecek oraya geçeceksin.. şu geçiş sürecini kazasız atlatmamaız lazım
 
durum bu... yok gençlermiş yok ailelermiş vs, bu kadar sene sabrettik şu yeni stada geçene kadar herkes sabretmeli kardeşim bu takım düşmemeli, zaten her galiibiyete
dünyanın parası da gelecek tff'den, herkes sabredecek doğanlarda başka yolu yok,
 
o kadar...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
mr.35, foruma yazdı.
Al başına belayı, tam İBB'nin destek şokunu atlatmışken şimdide bu çıktı :) , getirin benim kağıt kalemimi birde İZVAK'A ve Folkart'a sitem yazıcam, ne demek ona 2 milyon bana 250 bin uleyyyn :)
 
İZMİR Spor Kulüpleri Birliği Vakfı'nın (İZVAK) öncülük ettiği projede yeni futbol sezonunda kulüplere destek çıktı.
 
Daha önce Altay, Karşıyaka, Göztepe, Altınordu gibi kulüplere farklı dönemlerde forma reklamı veren Folkart'ın yeni sezonda da takımlara reklam desteği sağlayacağı öğrenildi. İzmir firması Folkart'ın Spor Toto Süper Lig'e çıkan Göztepe'ye yeni sezonda 2 milyon TL, TFF 1'inci Lig'deki Altınordu'ya 700 bin TL destek olacağı belirtildi.
 
Spor Toto 2'nci Lig'deki Karşıyaka, Altay, Bucaspor ve Menemen Belediyespor'a 250 bin TL, 3'üncü Lig'deki Bergama Belediyespor ve Tire 1922'ye 120, Süper Amatör Lig'de yer alan İzmirspor'a ise 60 bin TL forma reklemı verileceği bildirildi.
Konuyla ilgili bilgilendirme toplantısı önümüzdeki günlerde yapılacak. Kentte spora büyük destek veren firma, kulüplere reklam bedellerini temmuz ayının ilk günlerinde ödeyerek yaz transfer döneminde destek sağlayacak.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
, foruma yazdı.
Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen bin aydan hayırlı bu Kadir Gecesinde, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun Kadir gecemiz mübarek olsun!
 
Rabbim Vatanımıza Milletimize zeval vermesin
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ozercan26, foruma yazdı.

"yitip_giden07" dedi ki;

Şurada her zaman ağır başlı yorum yazan Ankaragücüleride çileden çıkardınızya helal olsun.

Göztepeden sonra sakso sırası Ankaragücüne mi geldi ?
Postunun her tarafından salya akıyor, bir sil istersen...
 
Ağırbaşlı arkadaş kancık diyor, yavşak diyor değil mi ? Tribün dünyasındaki tek üstün yanınız olan Antalyalı admin kardeşiniz de bunları görmüyor nedense ? Yavsak lafı yüzünden Eskişehirlileri 15 gün uzaklaştırıyor, bunlara tık yok. Neden ? Ağırbaşlı mı küfür ediyorlar ?
 
Sana bir tavsiye ; Ağırbaşlı Ankaragüçlü istiyorsan; networkü, muteberi, fankarayı falan oku. Bu tipde arkadaşları değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
jstaburn, foruma yazdı.
Galatasaray ve Fenerbahçe yönetimlerinin üzerinde çok büyük bir başarı baskısı var, doğru scouting sistemi ile maliyet düşürülecek vb söylemlerin hepsi bir kenara bırakılmış piyasadaki bilindik oyunculara maliyetine aldırılmadan yönelinmiş . Ne kadar başarılı olunacak sezonda göreceğiz ama genel olarak takımların şimdiye kadar yaptığı oyuncu transferleri maliyetleri bir tarafa bırakırsak bence olumlu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
freestyler35, foruma yazdı.
AHMET ÖZAL- "babamı Göztepe öldürdü"

KARŞIYAKA ÇARŞI-AHMET ÖZAL'A BİR SİTEM BİR RİCA
Gayet iyi niyetle bir şey sormak istiyoruz, lütfen kıskançlık olarak düşünmeyin, biz yeterince büyük camia değil miyiz? babanızı biz öldürmüş olamaz mıyız?

Korkarım gelecek adım bu olacak...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
breeze, foruma yazdı.
Ya böyle mazili bir takım, böyle tüm dünyada söz edilen bir taraftarken ezeli rakip dediğimiz herifler nasıl bize denk gelir anlamak mümkün değil. Romanın Lazio gibi rakibi varken bizim böyle ezik, böyle adi, böyle haysiyetsiz, böyle beceriksiz, böyle boş muhabbet, böyle kansız... bir rakibimiz olması kanıma dokunuyor. Bırakın len artık yakamızı. Siz bizim ne dengimizsiniz, ne muhattabımızsınız. Biz o rekabeti bitireli çok sene oldu da siz anlamamaya, bizim ismimizin geçtiği yerde yanımızda anılmaya rekabet olarak baktınız. Gittik biz artık muhattap olamayacak kadar uzaklara gittik. Beklemeyin gelmeyiz bi daha siz o kapasitesiz halinizle bize yanaşmaya çalışmayın. Siz her geçen gün daha dibe batarken biz bu saatten sonra daha da yukarılara çıkacağız. Zamanında güldük eğlendik, sayemizde adınız Göztepenin rakibi olarak türkiyede anıldı. Ama artık çırpınmayın kocanız çok uzaklarda. Siz de çukurunuzda boğulun . Bye bye happiness
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
HABERLER