#
#
grozni, foruma yazdı.
herhangi bir sevda asla memleket sevdasının önüne geçmemeli.Ömrünü memleketi için harcamış insanların kurduğu bu ülkeye,kurucu önderine saygısızlık yapan adamı savunan kulüpçüleri de gördük ne yazık!
 
Bu ülkenin dışarıda sevmeyeni çok ama içeride tarih bilinci olmadan yetişen kimliksiz haini de çok!
 
"Ülkenin başında ki Atatürk'ü sevmiyor ya sloukas sevmemiş çok mu" diyen tayfaya bir hatıra paylaşalım:
 
Hakkında idam fermanı çıkarılmış, Şeyhülislam tarafından katli vacip ilan edilen İnönü Sakarya meydan muharebesinde oğlu izzet'in hastalandığını duymuştur. Kendisi cepheyi terketmemiş,askerinin başında savaşı sevk ve idare etmiştir. Her baba gibi telaşlanmış Talas'tan doktor yollatarak oğlunun muayene olmasını sağlamıştır. Fakat Küçücük bedeni direnememiş, bir süre sonra zavallı bebek hayatını kaybetmiştir. Savaşın öneminden dolayı eşi mevhibe oğlu İzzet'in ölümünü kocası İsmet İnönü'den saklamıştır.İnönü, Sakarya Meydan muharebesi kazanıldıktan sonra oğlunu kaybettiği haberini alır.
 
Vatan uğruna kaybedilen hayatlar gibi cephe gerisinde de çok şey alıp götürmüştür savaş.daha nice insanlar bu ülkenin kurtuluşunda fedakarlıklarda bulunmuş ve omuzlarında yükselmiştir.
 
Vatan, bu fedakar insanlar sayesinde kurtulmuş ve kurulmuştur.
 
Bu insanlara "iki ayyaş" diyende kimliksizdir "sloukas yapsa ne olacak yea " diyen gevşekler de. Soyunuz ve kanınızla ilgili probleminiz varsa onu buralara hafifletici sebepler yazarak aklayamazsınız.
 
Allah kimseyi vatansız bırakmasın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
, foruma yazdı.
Bıraktım ağa bjk denizli maçını açtım liverpool city izliyorum. Bundan sonra herhangi bir pl maçı varken süper lig izleyen enayidir
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Cinayet, foruma yazdı.
Herkes haklıysa,suçlu kim?
 
90 dakikalık maçta,toplamda 15 dakika sahaya etkimiz yok ama sonra konuşuruz bunları değil mi?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
, foruma yazdı.
Göztepeli arkadaşların affına sığınarak birkaç değerlendirme yapmak istiyorum İlhan Palutla ilgili. Şimdi bana kızacaklar biliyorum ama Göztepe özelinde Türk futbolunda yaşananlardan bahsetmek istiyorum.
 
Çoğu Göztepeli daha hoca gelmeden asıp kesmeye başlamışlar. Arkadaşlar hepimiz liyakat olsun, adamcılık bitsin demiyor muyduk? Alın size işte gencecik bir hoca. Hakederek süper lige adım atmış emeğinin karşılığını almış biri. Ayrıca beden eğitimi de okumuş eğitimli biri. Arkadaş neler yaptıklarını yazmış.
 

"VTS" dedi ki;

16/17 2.lig playoff (sezon ortasında başlamış)
17/18 2.lig şampiyonluğu
18/19 1.lig playoff finali
 
93 maç 54 galibiyet, 26 beraberlik, 2.02 puan ortalaması.
 
Kusura bakmayın da; farklı amaçlar peşindeki tecrübeli hocalar yerine İlhan Palut'u tercih ederim ben.
 
Göztepemiz'e hayırlı olsun. Hatayspor'daki başarılarını burada devam ettirir umarım.

Bunların üstüne Türkiye Kupasında süper lig takımlarını eleyip çeyrek finale çıkardı takımı. Hep yedek oyuncularla oynayarak başardı bunu. Rotasyonu da iyi yapıyor yani. Üstüne 6. haftada gönderildiği bu sezonda da liderdi takım. Ümraniye'de antrenörlük yaparken de Ümraniye şampiyon olmuştu 4-5 sene önce. Hep başarılı olmuş oynattığı takımlarda güzel bir sistem oturtmuş hedefleri olan biri. Mesut Bakkal, Hikmet Karaman falan filan yetmedi mi bu senede 3 takım değiştiren hedefsiz hocalar. Lafa gelince gençlik aşısı, yeni, aç ve sistemli çalışan hocalar isteriz ama iş realiteye döndü mü tecrübeli diye fosil isimler isteriz.
 
Biri Güney Amerika demiş biri Tayfun Korkut demiş. Allah için Tayfun Hocanın Almanya'da hocalık yapmasının dışında ne başarısı var çok merak ediyorum. Maalesef Türk futbolunda herkes etiket peşinde koşuyor. Biz İlhan Hoca'ya mı kaldık diyenler var. Yanlış anlamayın da 2001 yılında Süper Ligde olan Göztepe ile 2018 yılına kadar Göztepe'de teknik direktörlük yapan isimlere baktım mantıklı iki isim gördüm Rıza Çalımbay ve Ümit Kayıhan. Gerisi Göztepeli arkadaşların bile tanımayacağı isimler.
 
Ali Osman Renklibay
Mustafa Fedai
İlyas Tüfekçi
Ekrem Al
Atila Özcan
Yüksel Can
Oktay Çevik
Muharrem Dirik
Altan Çetindağ
Adnan Özbağcı
Kemal Kılıç
Rıza Tuyuran
Hüseyin Kalpar
Akif Başaran
Erol Azğın
 
afer Turan
Erhan Altin
Özgür Zengin
Tacettin Bakacak
 
Bu isimler kim abi? 2-3 tanesi haricinde kimse duymamıştır bile bunları.
 
Bunlardan sonra yakın zamanda İstanbul kontenjanından Suat Kaya, Aurelio, Önder Özen, Metin diyadin gibileri gelmiş. Sonra da yine İstanbul kontenjanından hocalık bile yapmayan Tamer Tuna, Okan (2 takım çalıştırmış önceden başarısı yoktu), Bayram Bektaş gelmiş ki hiçbirinin başarısı yoktu.
 
Eee vizyon? İlhan Palut'un gelişi mi vizyonsuzluk oldu?
 
Biri de demişki İlhan Palut bir de para alacak. Hatayspor'da 500 bin Dolar alıyordu. Duyanda bedavadan çalışıyordu sanacak. Göztepe ne kadar veriyor merak ettim doğrusu.
 
Bir arkadaş da bu tip hocalar kadroya göre iş yapar demiş. Katılıyorum ama bu tip hocalar değil herkes için geçerli bu. İlhan Hoca Barselona'ya gitse Barça en kötü ne olur? 2. olur bu kadro ve oturmuş düzende. Tam tersi Jurgen Klopp Göztepe'ye gelse Göztepe şampiyonlu olacak??? Katılıyorum işin %90'ı kadroda biter. Rijkaard, Del Bosque geldi bu ülkeye sonuç ne oldu? Takımları rezil rüsva oldu. Şimdi bu hocalar kötü mü? İlhan Hoca Hatayspor'da çok iyi olmayan bir kadroya kafasındaki sistemi yerleştirebildi ve karşılığını 3 yıl boyunca aldı. Bakalım Göztepeli futbolcular bu sistemi uygulayabilecek mi? 2. lig ayarında topçuların uygulayabildiği bir sistemi Göztepedeki ünlü ve isim yapmış oyuncular uygulayamazlarsa bu hocanın değil oyuncuların suçudur. Bir de bu şekilde bakmak lazım olaya.
 
Hatayspor şuan lider ama takım eski oyununu oynamıyor. Daha çok pozisyon veriyor. Ayağa pas oyununda da azalma var. Geçen sene 34 maçta 22 gol yiyen takım son 3 maçta 6 gol yedi bir o kadar da pozisyon verdi. Ortasahada biraz zayıf duruyor eskiye göre. Lider olsak bile aynı değiliz yani.
 
Malatya maçının özetine baktım 1-0'ken bomboş 2 tane kaçırdı topçular. Hoca ne yapsın. Mesela Halil oyuna girince eleştirenler olmuş. Bir önceki sayfada da neden Halil girmiyor tam onun maçı demişti biri. Kadronuz bu arkadaşlar yapacak bir şey yok. Kim gelirse gelsin benzer isimleri oynatacak. TD olsam çalışmak istemeyeceğim takımlar Göztepe, BJK, Bursa ve Trabzon olurdu. Zor camialar. Sistemden öte duyguyla hareket eden camialar.
 
Göztepe Hatay'dan çok fazla futbolcu transfer etmiş ve burada aktif bir okulu olan bir kulüp. Altyapınızda da birçok Hataylı çocuk var. Belli ki yakından takip ediliyoruz ve İlhan Hocaya da bu şansı bu şekilde verdiler gibi geliyor bana. @hattena'nın yakından tanıdığı bir eleman var mesela Göztepe adına çalışıyor. Paluli transferi de bu şekilde oldu. Caner Hüseyin Bağ ve Selim Ilgaz da transfer olacaktı eğer Göztepe düşseydi ama sadece Paluli için karar kıldılar.
 
Bence İlhan Hocanın arkasında durun ve kendi kadrosunu oluşturmasına müsaade edin çünkü şimdiki kadro başka hocaların kurduğu kadro. Bu isimlerden bir şeyler üretmeye çalışacak. topçular uygulayabilirse de efsane zevk alacaksınız. Başarısız olursa diğer bütün hocalar gibi olur ama sistemini uygulayabilirlerse işte o zaman İlhan Hocanın heykelini dikersiniz benden söylemesi.
 
Göztepeli akadaşlar kızmasın bana. Özelden genele bir tespit yaptım aslında ben. Hatay'da sevilen bir camiadır Göztepe. Uzaktan uzağa izlemeye de başladı sizi çoğu kişi. Buraya geldiğinizde de sizinkileri 2 defa karşıladık. Sohbet muhabbetimiz de güzeldi. Umarım hedeflerinizi gerçekleştirirsiniz.
Unutmadan Göztepe efsanesi Fevzi Zemzem de Hataylı. Bakalım bu sefer neler olacak. :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
3 senedir sosyal medyada sırf birileri anacak diye eski ismetpaşa tribün fotolarını bile paylaşmamakla insanların kalbindeki silinmez. Özlemeyenin böbrekleri kurusun. 35.saniye Bütün stad ayağaaaa derken serhat abi o sırada kafama vurmuştu ama tam zamanında girmişim işte güzel olmuş. :) Maratondaki bu kadar bağıran tribüncü şu an nerede?
 
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
clad, foruma yazdı.
Bir Fenerbahçeli olarak bu hareketinden dolayı kovulmasını isterim.herkes yaşadığı ülkenin kırmızı çizgilerine dikkat edecek.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Angora06, foruma yazdı.
Konu o mu, spor forumunda sporcunun biri saygısızlık yapmış onu konuşuyoruz, siyaset tribünündeymişiz gibi ülkenin başındakilerden falan bahsediliyor konu saptırmak için, belli. Biraz global beyinli olun, çıkın ülke sınırları içinden. Uluslarası spor camiasından örnek veriyoruz konu yine içimizdeki hainler. O konu iç meselemiz, tekrar söylüyorum. Yunanistan asker selamından rahatsız olup sözleşme fesih etmedi mi? Biz de anma gününde ülkenin değerine saygısızlık yaptı diye fesih edip yollayacağız memleketine olan bu. Yaptırımı olmalı. Yapılana aynı şekilde karşılık vereceksin ki itibarın olsun. Siyasal alemde yapanlarla da bir zahmet devletin savcısı ilgilensin, burası spor alemi, taraftarın sözü geçer.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
anka06, foruma yazdı.
anadoluda oynansa baskı daha yoğun olurdu...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Lombardo, foruma yazdı.

"ozgurr" dedi ki;

kostas'ın yaptığında hiçbir anormal durum yok. burada ona saydıranlar, ibrahim yunanistan'da oynarken venizelos'un pankartını tutsaydı ilk linç edecek kişiler.

Ciddi ciddi şu yazdığına inanıyomusun? Hastayım şu kıyaslamalarınıza, hümanistliğinize..!
 
İbrahim yunanistanda oynarken takımı venizelosun anma pankartıyla sahaya çıkarken o da tutsaydı, burda haber bile olmazdı. Oraya gitmişse bunu yapmak durumunda.
 
Bu yavşağın bu kadar kuyruk acısı varsa buraya gelip burda çalışmıcak o zaman. Buraya geliyosada buranın temel değerlerine saygı göstericek. Fenerbahçe taraftarı yakışanı yapıp, kulüpçülük yerine milli refleks göstermelidir
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
18yıl, foruma yazdı.
Mossoro ve Pokonun eksikliğiyle iyi 1 puan aldık yine dua etmek lazım Maçı kazanabilirdik ama topçuların Ts maçı gibi alırız demesi ama hocanın etkisizliği 2 puandan etti. Biraz cesaret kırıntısı olsa TT takımın başında olurdu, gereken yerde hamleyi yapıp işi bitirene hoca denmeli yoksa bende gider kursuna alır hoca olurum basit o kadar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
HABERLER