#
#
20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda ilk 2 maçta topladığı 4 puanla bir üst aşamayı neredeyse garantileyen Yunan takımında dikkatleri en çok üzerine çeken oyuncu Kostas Stafylidis oldu.
26/06/2013 - 16:04

Yunanistan U-20 takımı turnuvada son derece başarılı ilerlerken, takımın kaptanlığını yapan sol bek Kostas Stafylidis muhteşem bir performans sergiliyor. Abileri gibi kontrollü bir futbolu tercih eden takımda, ana hücum aksiyonları sol kanattan gerçekleşiyor ve Stafylidis sayesinde çok önemli bir hücum beki katkısı alıyorlar.

PAOK çıkışlı olan Kostas Stafylidis, 12 yaşında altyapısına katıldığı takımda 2011-2013 yılları arasında 2 sezon forma giydi ve toplam 37 maça çıktı. PAOK'un yaşadığı maddi krizin ardından, aynı zamanda Avrupa Şampiyonlu apoletli efsane forvet olan ve kulübün başkanlığını yapan Nikos Vryzas onu satmaya karar verdi ve sözleşmesindeki 1.5 milyon euroluk serbest kalma maddesi ile birlikte Bayer Leverkusen'in yolunu tuttu.

Bayer Leverkusen'in sezon boyunca as sol beki olan Michal Kadlec'İn, ülkemiz takımlarından Fenerbahçe'ye transfer oluşu da Kostas Stafylidis'e olan güvenin bir nebze daha artmasına yol açtı. Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmayı başaran Leverkusen'de, Kostas'ın forma şansı bulacak olması onun açısından çok önemli bir gelişim fırsatı olacak. İmza töreninde söylediği sözleri birçok oyuncudan duymuş olsak da, Şampiyonlar Ligi müziğini duyacak olmanın kusursuz heyecanını yaşadığını dile getirmişti genç futbolcu.

Hücuma yaptığı istikrarlı katkılardan bahsetsek de, defansif aksiyonlarda da son derece etkili bir isim olduğunu atlamamak lazım. Birebir mücadele, savunma çizgisine sadakat ve ters kademe gibi olgulardaki başarısıyla dikkat çeken genç yıldız, günümüz sol bek profiline son derece uygun. Eğer başına sakatlık gibi problem gelmezse ve mental açıdan da kendini doğru bir şekilde eğitebilirse, 3-5 sene içerisinde onu top-class takımlarda görme ihtimalimiz hiç de az değil...

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
CES 2020 fuarında beklenmedik bir sürpriz olarak karşımıza çıkan Mercedes-Benz Vision AVTR için...