#
#
Futbol tarihinde Carlos Henrique Raposo gibi futbolcu azdır ya da hiç olmamıştır.
05/04/2019 - 04:08
Beckenbauer’e benzediği için Brezilya’da “Kaiser” lakabıyla anılan Carlos, 70’lerin sonunda adını duyurdu. Alman liberoya benziyordu ama o bir “golcü”ydü. Dönemin meşhur futbolcuları Carlos Alberto, Ricardo Rocha ve Gaucho yakın arkadaşıydı ve onlar sayesinde transfer yapmaya başladı.
 
Carlos, Botafogo’ya imza attı, “Kondisyon problemim var” deyip takımla idmana çıkmadı. “Hadi çift kale maça” dediler, “adalem ağrıyor” dedi. O dönemin ileri tetkikler yaygın değildi elbet.
 
Carlos benzer numaraları gittiği her kulüpte yaptı, ya boğazı ağrıyor ya da adalesi çekiyordu. Brezilyalı gazetecilerden de yakın olduğu isimler sürekli onun ne büyük golcü olduğunu yazıyorlardı. 1986’da Fransa’da Ajaccio takımına transfer olduğunda elbette ki tek bir görüntü yoktu hakkında. Formayı giydi, armayı öptü, önüne konuna bütün toplara bütün yeteneksizliğini ortaya koyup vurdu.
 
Onu kimse Ajaccio formasıyla Fransa 2. Ligi’nde de izleyemedi ama Brezilyalı gazeteciler Fransa’da coştuğunu yazdılar. Brezilya’ya döndü, önce Fluminense sonra Vasco de Gama’ya imza attı. Carlos Henrique Raposo’nun 10 yıl süren futbol kariyeri 1989’da sona erdi. Kariyerinde tek bir maça çıkmadı. Bırakın bir maç videosunu, bir maçtan tek kare fotoğrafı bile yoktu.
 
Yıllar sonra 20-30 maçta oynadığını, bir gol attığını anlatıyordu ama dinleyeni yoktu.
 
Carlos Henrique Raposo'nun hikayesi yakınlarda "Kaiser" adında bir belgesele dönüştürüldü.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Büyük ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 biliyorsunuz sadece beyaz renkte geliyor. Peki siyah nasıl olurdu?...