#
#
Ölüm haberiyle sarsılan Denizlispor tribünlerinden tüm Türkiye'ye mesaj var....
03/12/2013 - 16:07

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlar vardır. Kalemin köreldiği, boğazın düğümlendiği anlar... İşte böyle bir andır yaşadığımız. Aslında yabancısı da değilsinizdir. Karşıyakalı Özgür , Sakarya’dan Aykut kardeşlerimizin acısını hala unutabildiniz mi? Her defasında “Bu son olsun.” demişizdir ama hiç son olmamıştır. Sonu gelmeyen bu cehalet ve nefret fırtınasında biz de Fatih kardeşimizin acısıyla yanıyoruz. Ateşimize su serpmek için uzak yakın birçok kentin tribününden gelen başsağlığı ve destek mesajları için herkese teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız... Samimiyetlerine inanıyoruz ; çünkü onlar da yaşadı bu acıları. Ama nereye kadar dostlar! Bu kokuşmuş kin ve nefret ortamını , genç yaşta toprağa verdiğimiz can parçalarının acılarını daha nereye kadar paylaşmak zorunda kalacağız? Biz , yıllarca bu sevgisiz, şiddete , menfaate dayalı sözde taraftarlık ortamında bunaldık ve dedik ki “nefrete , menfaate değil karşılıksız sevgi ve saygıya, memleket bilincine dayalı bir kardeşlik ortamı kuralım, sevgimizle büyüyelim, camiamızı yüceltelim” Kimseden anlayış, sevgi ve saygı dışında zerre kadar bir menfaat beklemedik. Bu kardeşlik ortamının mimarı Fatih kardeşimiz de beklememişti ama ona layık görülen şey ölüm oldu.

Bilirsiniz, yabancısı değilsiniz siz de böylesine ayrılıkların. Hangi tribünden olursa olsun , hep beraber üzüldük. Fakat evladını kaybeden annelerimize hiçbir renk aşkıyla izah edemiyoruz bu kahreden ölümleri. Onlar için teselli olmuyor “canım feda olsun sana” tezahüratı. Canlar feda oluyor ama sonunda ateş hep düştüğü yeri yakıyor. Toprağa düşen her can, bizim için Özgür Soylu, Aykut Adıyaman , Fatih Eroğlu’dur. Her can , ana kuzusu ama bir o kadar da koçyiğit... Biz Yeşil Cephe kardeşliği olarak bir koçyiğidimizi daha toprağa vermek , bir annenin gözyaşına daha tanık olmak istemiyoruz.Bütün tribünlerdeki dostlarımızın da aynı temennide olduklarına inancımız tam. Bu yüzden diyoruz ki toprağa verdiğimiz bu gencecik canların , yüreğine ateş düşen anne-babaların çoğalmaması adına tüm kulüplerin tribünlerine dostluk çağrısı yapıyoruz. Geçmişte kentimiz tribünleriyle husumet yaşamış ya da varsa eğer şu an bu husumeti yaşatan kulüp tribünleri başta olmak üzere diyoruz ki Yeşil Cephe kimseye düşman değildir. Kentinize geliriz, kabul ederseniz sarılır , misafiriniz oluruz;kentimize gelirseniz bağrımıza basar misafirimiz olursunuz. Tribünde rakip olabiliriz ama dışarıda dostluk , muhabbet kapımız ardına kadar açık. Yeşil Cephe kardeşliği düşmanlıktan, husumetten beslenen kan emici baronların ve yerel çorbacı taşeronlarının oyununa gelmeyecek. Kan ve gözyaşından beslenenler sömürecek başka kapı bulsun kendilerine.Onların oynadığı oyunda biz yokuz. Şimdiye kadar birçoğunuz dostluğunuzu esirgemediniz.Biz de esirgemeyeceğiz. Yeşil Cephe kardeşliği adına hiç kimseye tokat vurun diye yanağımızı uzatmadık ama dostluk elimizi daima uzattık.Bundan sonra da uzatmaya devam edeceğimizi ilan ediyoruz. Hiçbir sportif renk kombinasyonunun, evladını kaybeden annelerin gözyaşından daha değerli olmadığına inanan tribün dostlarına selam ve saygılarımızı iletiyor ve;

TÜM TÜRKİYE TRİBÜNLERİNE SESLENİYORUZ

Geçtiğimiz günlerde hain bir pusuda kahpe kurşunlara göğüs gerip vefat eden ağabeymiz kardeşimiz arkadaşımız canımız Fatih Eroğlu için, Tribünde yaşanan ardı arkası kesilmeyen kavgaların bitmesi için, Ne zaman başladığını bilmediğimiz, yıllar önce birilerinin bize okuduğu masallarla birbirimize beslediğimiz anlamsız düşmanlıklara son vermek için, Tribünün kalleşlik değil kardeşlik olduğunu tüm kamuoyuna göstermek için, Şiddete yaralanmalara acı ölümlere dur demek için, Biz dil din renk ırk ayrımı gözetmeksizin farklılıklarımızla güzeliz, birbirimizi böyle olduğumuz için severiz diyebilmek için, Kanın kanla değil sevgiyle dostlukla biteceğini gösterebilmek için, Acımızı paylaşan dostlarımızı sözde düşman bellediğimiz ama eli kanlı katillerden daha mert olan tüm tribüncü kardeşlerimizi 08/12/2013 tarihinde Denizli Atatürk Stadyumunda oynanacak olan Denizlispor – Fethiyespor maçına davet ediyoruz. Bu bir grup meselesi değildir, Bu şahsi bir mesele de değildir, Bu olay bizlere tekrar gösterdi ki ortak paydamız birbirinden farklı renklere olan sevdamız..

Antalyaspor, Göztepe, Karşıyaka, Bucaspor, Bursaspor, Gençlerbirliği, Ankaragücü, Manisaspor, Fethiyespor, Nazillispor, Trabzonspor, Altay, Altınordu, Eskişehirspor, Sakaryaspor, Kocaelispor, Samsunspor, Konyaspor, Karabükspor, Boluspor, Zonguldakspor, Giresunspor, Batmanspor, Diyarbakırspor, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Kartalspor, Adanademirspor, Adanaspor, Mersinİdmanyurdu, Tarsusİdmanyurdu, BeypazarıŞekerspor, Konyaspor, Balıkesirspor, Şanlıurfaspor, Kahramanmaraşspor, Gaziantepspor, Elazığspor, Kayserispor, Rizespor, Adıyamanspor, Dersimspor … Ve daha adını sayamadığımız tüm kulüplerin taraftarlarını atkı, forma ve pankartlarıyla Pazar Günü şehrimize davet ediyoruz. Gün birlik olmak zamanı ise gelin dostlar birlik olalım, bu acı günümüzde bizi en çok mutlu edecek şey Fatih ağabeymizin de dediği gibi tüm tribünlerle kardeş olmak, Tek Yumruk olmaktır. Geçirdiğimiz Kapkaranlık Günlere İnat Yaşasın Renklerin Kardeşliği diyebilmek için hepinizi aramızda görmekten onur duyacağız..

İrtibat;

yesilcephe@gmail.com

https://www.facebook.com/YesilCephe
Sertan ATASEFA: 0532 527 0184
İzlen ÇİNDEMİR: 0543 518 2566
Umut AYAKLI: 0507 530 7888
 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Unutursak kalbimiz çürüsün
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Unutturma !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Tüm Tribünlere Sonsuz Teşekkürler
 
30 Kasım 2013 ...
Ciğerimiz yandı, acıyı iliklerimize kadar hissettik, ölümün soğuk yüzü bu sefer ateş olup yaktı yüreklerimizi..
Kardeşimiz, abimiz, dostumuz, arkadaşımız dünyanın en güleç yüzlüsü en mükemmel insanını,
Fatih Eroğlu'nu kaybettik en acı şekilde..
Hepimizi kahretti, dünyamız karardı bir anda.
Tribünlere girişi gibi, gidişi de olaylı oldu.
Öldürüldüğü günden sonra kimse uyuyamadı üzüntüsünden, birçok arkadaşı kardeşi mezarında sabahladı gecelerce. Abim üşümesin diye polarını örttü üstüne.. Onu iyi hatırlatacak birşeyler düşündü herkes.
Yeşil Cephe tribününe girmiş her Denizlispor taraftarının Fatih Eroğlu ile ilgili mutlaka anıları vardır güzel hatırlanacak. İyiler hep iyi hatırlanır bu yalan dünyada.. Ama biz iyi anmak değil Ölümsüzleştirmek istedik.
En sonunda karar verildi. Fatih'in hep istediği o büyük günü vasiyeti saydık.
Vasiyetini emaneti bildik, sahip çıkmak için günlerce gecelerce uğraştık.
Vasiyeti; tüm tribünlerle sonsuza dek sürecek barışı sağlamak, misafir takım taraftarını en iyi şekilde ağırlayıp gittiğimiz şehirlerde güzel karşılanmaktı.
Bir barış ve çağrı yazısı ile Türkiyeye sesimizi duyurmayı başardık.
"Gelin dostlar birlik olalım, tribün terörüne dur diyelim, deplasman yasakları kalksın, hepimiz aynı gökyüzünün altında bir çift rengin taraftarlarıyız, ama öncelikle insanız, gelin kardeş olalım!"
Tüm Türkiye acımızı paylaştı, derdimizi derdi acımızı acısı bildi.
Kahrolsun ranta menfaate bağlı taraftarlıklar, yaşasın Fatihler Aykutlar Tunalar Özgürler diye inledi tüm tribünler..
08 Aralık 2013 Pazar günü Denizli'de bir ilk yaşandı.
Türkiye'nin dört bir yanından onlarca takımın taraftarı Denizli'ye akın etti. Kimisi uçakla kimisi karma taraftarların tahsis ettiği otobüslerle, kimisi yekten, kimisi şehirlerarası otobüslerle, kimisi kendi araçlarıyla koştu çağrımıza; husumetleri düşmanlıkları sorgulamadan. Bu tarihi günde öyle şeyler yaşandı ki, kelimelerle ifade edilmesi mümkün bile değil.
Sabah saatlerinde irtibat büromuz renklenmeye başladı. Öğle saatlerinde stadyumun arkasında pilav ve lokma dağıtılan alanda ise yüzlerce olmuşlardı. Hiç bir mecrada yanyana görülemeyecek renkler hep bir aradaydı.
Yeşil Cephe basın açıklaması okunduktan sonra tüm takımların taraftarları hep bir ağızdan söyledi;
"Fatih Eroğlu Uğurlar Olsun
Özgürler Aykutlar Yoldaşın Olsun
Üstünde Forman Boynunda Atkın
Ardında Kalanlara Hatıran Olsun"
Gözlerden yaşlar, gönüllerden sevgi-dostluk-kardeşlik aktı o gün..
Maç saati aynı tribüne el ele kol kola girdik. Misafir takım Fethiyespor taraftarını selamladık. Hep bir ağızdan Fatih Eroğlu'nu andık 90 dakika. Tüm takımların tezahüratlarını hep bir ağızdan söyledik.
"Hepimiz Fatihiz Öldürmekle Bitmeyiz.."
Maç sonunda kimin hangi takımlı olduğu belli değildi, herkes atkılarını değişmiş vedalar başlamıştı.
Başta Fethiyespor olmak üzere gelen tüm arkadaşlarımızı Allaha emanet ettik. Uğurladık hüzünlü gözlerle..
Hepimizin içi huzurla doldu, verdiğimiz sözü tuttuk Fatih Eroğlu..
Bu acı günlerimizde bizleri kışkırtmaya sağlıksız düşünmeye sevk edecek bir çok olumsuzlukla karşılaşmamıza rağmen hepimiz birbirimize destek olup güç verdik.
 
En küçüğünden en büyüğüne sağduyulu olan tüm arkadaşlarımıza sonsuz TEŞEKKÜRLER.
Başta ezeli rakibimiz ebedi dostluk elimizi uzattığımız ve sıcacık karşılandığımız Antalyaspor taraftarı kardeşlerimize,
Kalabalık bir grup halinde gelen Göztepeli dostlarımıza,
Tek başına yüzlerce kilometre yola aldırmayıp bizlerle birlikte olmak için saatlerce yol tepen Kahramanmaraşlı abimize,
Karlı yolları aşıp kazazedelere yardım ederek gelen Sakaryasporlu arkadaşlarımıza,
Adana Demirsporlu, Altaylı, Ankaragüçlü, Aydınspor 1923'lü, Balıkesirsporlu, Beşiktaşlı, Bucasporlu, Bursasporlu, Çaykur Rizesporlu, Diyarbakırsporlu, Eskişehirsporlu, Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Gençlerbirlikli, Giresunsporlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu, Karabüksporlu, Karşıyakalı, Kartalsporlu, Konyasporlu, Kayseri Erciyessporlu, Manisasporlu, Mersin İdmanYurdulu, Tavşanlı Linyitsporlu, Trabzonsporlu, Turgutlusporlu, Ünyesporlu Tüm kardeşlerimize sonsuz TEŞEKKÜRLER.
Bizimle aynı gün maç yapan ve tribünlerinde ismimizi haykıran Akhisar Belediyesporlu kardeşlerimize sonsuz TEŞEKKÜRLER..
Gerek sosyal medya ve forumlar üzerinden, gerek telefonlarla arayıp işleri dolayısıyla gelemeyeceklerini ama yanımızda olduklarını tüm samimiyetleriyle belirten bütün takımların taraftarlarına sonsuz TEŞEKKÜRLER..
Çağrımıza kayıtsız kalmayıp gelen medya mensuplarına TEŞEKKÜRLER..
Bu önemli günde bizi yalnız bırakmayan; bu dostluk görüntüleri için canını feda eden, bizleri bir araya toplayan, sevgi ve saygıyı aşılayan, bu devrimin mimarı Fatih EROĞLU abimizin kardeşi Serdar EROĞLU abimize sonsuz TEŞEKKÜRLER..
Paylaşıldıkça azalan tek duygu Acıdır..
Acımızı paylaştığınız için hepinize sonsuz TEŞEKKÜRLER..
 
YEŞİL CEPHE
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
http://www.aydinlikgazete.com/mansetler ... -kola.html
 
Haberden anladığım kadarıyla bu olay öyle 1-2 kişe ihale edilp kapatılacak bir olay değil. Klüp başkanı & Vali & Emniyet müdürüde bu işşin bizzat içinde.. 57 liler sadece tetikçi.. Denizlili arkadaşlar mahkeme sürecini iyi takip etmeli.. Bu adamların dayanıklı dövüş içinde olduğu çok belli. Yürekli bir savcı olursa, bu işin ucu derinlerde..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Videoyu izleyip de hüzünlenmeyen halt etmiştir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Onu toprağa vermek , beni cok kötü yapmıstı. Ailem'den birini kaybetmiş gibi oldum resmen.
Yattığı yerler cennet olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"azadbeg" dedi ki;

o videoyu izleyince kaybın büyüklüğünü daha iyi anladım...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
o videoyu izleyince kaybın büyüklüğünü daha iyi anladım...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"DeDa20" dedi ki;

 
Şu videoyu görünce...

Bu videodaki ilk saniyeler vefat ettiği günkü Tavşanlı deplasmanından.İstanbuldan gelen bizim voltu karşılayışı ''İstanbul Yeşil cephe'' diye bagırırken aramıza girip omuz omuza zıplaması,tek tek biletlerimizi alması,ayak üstü makara yapmamız ve bizleri güldürmesi tribünde omuz omza olmamız ve maç sonu voltumuza girip tek tek teşekkür edip bizlere sarılması,istanbula varınca haber verin demesi rüya gibi.Ne diyecegımızı bilemıyoruz,herkez hala vefat ettiğine inanamıyor.
 
Şu video çok etkileyici oldu,Allahım bize güç ver sabır ver.senin için ne desek az gelir.En son dedem öldüğünde bu kadar üzülmüş etkilenmiştim.Mekanın cennet olsun güzel insan,güzel abimiz..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"yeşilinmatemi" dedi ki;

 
fatih abimiz :(

Şu videoyu izlerken gözler doldu,ah be abi şimdiden özledik.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
19 Eylül tarihli etkinlik kapsamında Mate 30 serisini görücüye çıkartan Huawei, P30 ve Mate 20...