#
#
Savcılık soruşturması: 16 kişi sorgulandı, müteahhit Parnasi, divan kurulu başkan yardımcısı Palozzi, enerji dağıtım şirketi Acea'nın başkanı Luca Lanzalone ve eski kurul üyesi Civita hakkında ihtiyati tedbir kararı alındı.
14/06/2018 - 23:20
AS Roma'nın yeni stadyumu için izinler alınana kadarki süreçte oldukça sancılı dönemler yaşandı. Öyle ki yaşanan bu sancılı süreç meğerse yolsuzlukla hızlandırılan bir süreçmiş.
 
Roma'nın Tor di Valle bölgesine yapılacak yeni stadın hukuki işlemlerinin hızlanması için Romalı müteahhit Parnasi tarafından yolsuzluk yapıldığı ortaya çıktı.
 
Yolsuzluğa adı karışanlardan 16'sı sorgulandı; bunlardan 6'sı tutuklandı. Sorgulananlar arasında Roma Belediye Başkanı Raggi yönetiminde çalışan iki önemli kişi ve yerel meclisin eski bir üyesi de bulunuyor.
 
Tüm bunlar savcı vekili Paolo Lelo ve yardımcısı Barbara Zuin ile beraberindeki komiser D'Aloia başkanlığındaki polisler tarafından yürütülen “Yeniden Doğuş” soruşturmasının sonucu ortaya çıkarıldı.
 
Soruşturma uzun süre önce müteahhit Scarpelli'nin incelenmesiyle başlamış, daha sonra Marra'nın işlerine sıçramıştı: En sonunda da Parnasi grubuna kadar uzandı.
 
 
Peki şimdi yeni stadyum projesine ne olacak? Büyük ihtimalle askıya alınacak. Roma taraftarını heyecanlandıran ve aslında Lazio ile paylaştıkları stadyumdan kopmak konusunda arafta bırakan yeni stadyum propjesi belkide askıda kalarak taraftarı bir nebze mutlu da edecek. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Akıllı telefon tarafının dev ismi Xiaomi, Redmi markası altında yeni bir kablosuz kulaklık daha...