#
#
Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de Başbakanlık Ofisi'nde profesyonel liglerde mücadele eden İzmir kulüplerinin başkanları ile bir araya geldi. Toplantıda yeni Göztepe stadyumu projesi basına tanıtıldı.
14/10/2016 - 19:36
Başbakan Binali Yıldırım Göztepe'ye yapılacak stat ile ilgili tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda, Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti İzmir milletvekilleri Nükhet Hotar, Kerem Ali Sürekli, Atilla Kaya, Hamza Dağ, Necip Kalkan, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu da hazır bulundu. 
 
Toplantı öncesinde Göztepe Spor Kulübü'nün tanıtım filminin gösterimi yapıldı. Başkan Sepil, 20 bin kişilik yapılması planlanan Gürsel Aksel Stadı konusunda, ''Bugün dünyada yapılan statların önemli bir bölümü şehir içinde. 38 dönümlük alanımız 1949 yılında tahsis edildi. Bizim yapmaya çalıştığımız, 365 gün yaşayan bir yer olarak tasarlamak. Yoksa bu kadar yatırım yapılıp 15 günde bir maç yapılması çok da doğru olmuyor. Sizi Ankara'da ziyaret ettikten sonra mimarımız Bünyamin Derman ile hızlı bir çalışma yürüttük. Kendisi şu an Beşiktaş'ın Vodafon Arena Stadı'nı da yapan arkadaşımız. İnşallah bu yıl sonunda ihalesini yapıp 2018- 1019 sezonuna yetiştirmek istiyoruz. İzmir'de güzel bir stat olacak. Türkiye için de güzel bir örnek olacağını düşünüyorum'' diye konuştu.
 
 
HAYIRLISI OLSUN
 
Başbakan Yıldırım, Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’in statla ilgili verdiği bilginin ardından şunları söyledi: “Hayırlı olsun. Güzel bir proje, değişik bir konsept. Sadece haftadan haftaya maç yapılan değil, sürekli bir yaşam merkezi olarak planlanmış. Spor alanları, vakit geçirilecek bir alan. Çevreye yük getiren değil çevrenin yükünü alan bir anlayışla planlanmış. ‘Şehir içi stat olur mu olmaz mı’ tartışmasına da noktayı koyan bir proje.”
 
İŞ DEĞİL KİM YAPACAK KONUŞULUYOR
 
Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından stadın yapım ihalesinin iptali için açılan davayı kast ederek, “İzmir’de maalesef bu tip tartışmalar gündemi öyle işgal ediyor ki, yapılması gereken işler de erteleniyor. Sonunda kaybeden İzmir oluyor. Bu projeler şimdiye kadar çoktan hizmete girebilirdi ancak maalesef hukuki nedenlerden dolayı gecikmeler oluyor. Zaman ekonomisi diye bir şey var. İnşallah bununla ilgili de engel kalmadı. Güzel bir kimlik kazandıracak Göztepe’ye ve Göztepe’nin tarihi başarılara imza atmış gözde takımı Göztepe’nin de büyük ihtiyacını gidermiş olacak. Gürsel Aksel’in de hatırası en iyi şekilde yaşatılacak. Biz her zaman başından beri İzmir’e statların kazandırılması için gayret ediyoruz. Maalesef kötü bir alışkanlık azalsa da devam ediyor. İşin kendisinden çok kim yapacak diye konuşuluyor. Artık bunlara son verilmesi lazım” diye konuştu.
 
SELAM SÖYLEYİN
 
İzmir’in bir saniye bile kaybetmeye tahammülü olmadığını belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Hedefimiz İzmir’i plakasına uygun olarak 34’ten sonra İstanbul’la birlikte yolculuğuna devam eden marka şehir yapmak. Bu noktada hiç ama hiç siyasi görüş ayrılığı düşünmüyoruz. Hizmeti insana yapıyoruz. İnsana dokunmayan siyasetin ne anlamı var. Bu ve buna benzer birçok eseri Türkiyemize, İzmirimize kazandıracağız.” AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın statla ilgili Başkan Kocaoğlu ile görüşeceklerini belirtmesi üzerine Yıldırım, “Benden selam söyleyin, Aziz Bey çeksin davayı'' dedi.
 
''GÜZEL VE DEĞİŞİK BİR KONSEPT''
 
Başbakan Yıldırım projeyi beğendiğini dile getirip, ''Güzel ve değişik bir konsept. Sürekli yaşam merkezi olarak planlanmış, spor alanları, vakit geçirilecek, hediyelik eşya satılabilecek çevreye yük getiren değil çevrenin yükünü alan anlayışla planlanmış. Dolayısıyla şehir içi stat olur mu olmaz mı tartışmasına nokta koyan bir projedir. İzmir'de maalesef bu tip tartışmalar öyle gündemi işgal ediyor ki yapılması gereken işler gecikiyor. Engeller çıkartılıyor. Sonunda kaybeden İzmir oluyor. İzmir'in yatırımları oluyor. Şu projeler şimdiye kadar çoktan bitirilebilirdi. Ancak hukuki süreçlerden dolayı gecikmeler oluyor. Zaman ekonomisi diye bir şey var. Zamanı etkin kullanmak gerekiyor. İnşallah bununla ilgili engel kalmadı. Artık ihaleye çıkılıyor. Bir yandan gecikmesi de belki hayırlı oldu, projeler gözden geçirildi. Bu haliyle güzel bir kimlik kazandıracak Göztepe'ye. Tarihi başarılara imza atmış İzmir'in takımı Göztepe'nin de bir ihtiyacını gidermiş olacağız. Gürsel Aksel'in de hatırası yaşatılacaktır. Başından beri milletvekillerimizle bu statların İzmir'e kazandırılması için mücadele ediyoruz. İşin kendisine bakmıyoruz işi yapana bakıyoruz sonra da işlerde sorun çıkıyor. İzmir'i, gelecek yolculuğuna devam eden marka bir şehir yapmak istiyoruz. Bu noktada da hiç ama hiç siyasi görüş, parti farkı gözetmiyoruz. Neticede hizmeti insana yapıyoruz. İnsana dönüşmeyen hizmetin ne anlamı var? Karşıyaka'da da yanlış bilgilendirme oldu sanırım, siz bırakın bu davaları da engelleri aşalım'' dedi. 
 
http://m.egepostasi.com/images/image/20161014AW873291_06.jpg
 
365 GÜN YAŞAYACAK
 
Toplantıda konuşan Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ise şunları söyledi: “Dünyada yapılan statların önemli bir bölümünün şehir içi stadı olması çok doğru yaklaşım. Yapmaya çalıştığımız; burayı 365 gün yaşayan bir yer olarak tasarladık. Bu kadar büyük yatırımın yapılıp 15 günde maç oynanması çok da doğru olmuyor. Bu alanı 365 gün yaşayacak, gençliğe, halka açık olan yaşam merkezi haline getireceğiz. Sizi Ankara’da ziyaret ettikten sonra mimarımızla hızla çalışma yürüttük. İnşallah yıl sonunda bu işin ihalesini yapıp 2018-2019 sezonuna yetiştireceğiz. Stadın üstünde spor yapılacak ve halka açık deniz manzaralı olacak. Destekleriniz için teşekkür ediyoruz.”
 
BAŞBAKAN YILDIRIM, 9 KULÜBÜN BAŞKANINI DİNLEDİ
 
Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de 9 kulübün temsilcileriyle bir araya geldi, sorunları dinledi.
 
Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, Altınordu İcra Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez, Menemen Belediyespor Onursal Başkanı Tahir Şahin, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Tire 1922 Spor Başkanı Mutlu Sarayköylü, Bergama Belelediyespor Başkanı Süleyman Türoğlu ve İzmirspor Başkanı Emin İşletir ile Başbakanlık Ofisi'nde bir araya gelen Yıldırım kulüplerin dertlerini dinledi. İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten'in de katıldığı toplantıda Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, Yalı'ya yapılması planlanan Karşıyaka Stadı'nın 2.5 yıldır atıl halde bulunduğunu belirterek, bir an önce inşaata başlamak istediklerini söyledi. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu da Alsancak Stadı'nda henüz bir çalışma yapılmadığını belirterek, ''Evimize dönmek istiyoruz'' ifadelerini kullandı. 
 
http://m.egepostasi.com/images/image/kk11.jpg
 
        Yurt dışında olan Atınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan'ın yerine toplantıya katılan Ergöçmez, Futbol Meslek Okulu için Torbalı'da yapılan tesiste iki saha ve A takımın kalacağı binaya ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.   İzmirspor Başkanı İşletir İnciraltı Tesisleri'nde gelir getirici faaliyetlerin hayata geçirilmesi konusunda destek istedi. Göztepe Başkanı Sepil yeni stat için verdiği destek için Başbakan Yıldırım'a teşekkür etti ve İzmir kulüplerinin birlik, beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini dile getirdi. Bucaspor Başkanı Kayışlı da Kaynaklar Tesisleri'ni genişleterek spor alanları oluşturmayı planladıklarını söyledi. Menemen Belediye Başkanı Şahin Ulukent Stadı'nın kulübe tahsisini talep ederek, o bölgeye 12 bin 500 kişilik stat yapmak istediklerini bildirdi. Tire 1922 Başkanı Sarayköylü, ilçeye yapılan yeni stadın yanındaki arazilere saha ve soyunma odası yapabilmek için yardıma ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Bergama Belediyespor ise 14 Eylül Stadı'nın 10 yıllığına kulübe tahsis edilmesini istedi.  Başbakan Yıldırım açıklamanın ardından, salondakilerle basına kapalı görüşme yaptı.
 
http://i.hizliresim.com/ZYBl9g.jpg
 
http://i.hizliresim.com/byXPBG.jpg
 
http://i.hizliresim.com/RQZjnZ.jpg
 
http://i.hizliresim.com/gX0Q6Z.jpg
 
http://i.hizliresim.com/5Yljyl.jpg
 
http://i.hizliresim.com/Y4LoQj.jpg
 
http://i.hizliresim.com/gX0Qrb.jpg
 
http://i.hizliresim.com/A3MjDr.jpg
 
http://i.hizliresim.com/kEz5Mr.jpg
 
Göztepe Stadı Tanıtım Videosu :
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sosyolog değilim ancak oradan buraya bakınca öyleymiş gibi görünüyor, buradan oraya bakınca ne görünüyor artık sen düşün.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Dedi sosyolog kardeş. 8)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"ankaraguculist®" dedi ki;

"GolanTepeleri" dedi ki;

Giriş ve çıkışlardaki eziyetin çözülmesi lazım, biz bu rezilliği çekmek için hayaller kurmadık.
 
Ayrıca maratonda yer kavgası çok çıkıyor, herkes biletindeki koltuğa oturmayı öğrenirse o konu da çözülür.

Öncelikle stadınız hayırlı olsun. Hiç yazmıcaktım aslında da şu tabire dayanamadım. Türk tribünlerinin bittiğinin göstergesi olduğu için yazdım. "herkes biletindeki koltuğa oturmayı öğrenirse" bence siz ve sizin gibiler sinemaya gidin orda bu şekil oturabilirsiniz.

Eyvallah.
 
Senden icazet almam gerektiğini bilseydim önce sana danışırdım bu konuda, kusura bakma. Moderasyona söyleyelim de nickinin altına icazet verici yazsınlar, bilelim adım atarken önce kime danışıp ona göre hareket etmemiz gerektiğini.
 
Türk tribünleri koltukla bitmedi, siz hatayı yanlış yerde, gücünüzün yeteceğini düşündüğünüz kişilerde arıyorsunuz, doların yükselmesini milletin dolar almasına/ bozdurmamasına bağlayanlar gibi.
 
Sinemada/ tiyatroda/ uçakta/ trende/ otobüste yapamadığınız kural tanımazlığınızı tribünde ve internette yapmaya çalışıyorsunuz ama iş işten geçti maalesef.
 
Bunun sebebi de ne yazık ki verdiği ücret karşısında hakkını savunan kişiler değil, aksine sizin gibi kendilerini insanlara icazet vermeye istekli kişilerin arzu ettiği, böyle sürsün istediği düzen bozulurken, tribünler liğme liğme doğranırken sesi çıkmamasıdır.
 
Üzülerek söylüyorum ki savaş her cephede kaybedildi ve kendimi nefer olarak görme isteğim de kalmadı. İstekli arkadaşlar varsa gücünün yeteceğini düşündükleri yalnız vatandaşlar yerine, canlarını sıkan durumun müsebbibleriyle bu sorunu halletmelerini tavsiye ederim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"GolanTepeleri" dedi ki;

Giriş ve çıkışlardaki eziyetin çözülmesi lazım, biz bu rezilliği çekmek için hayaller kurmadık.
 
Ayrıca maratonda yer kavgası çok çıkıyor, herkes biletindeki koltuğa oturmayı öğrenirse o konu da çözülür.

Öncelikle stadınız hayırlı olsun. Hiç yazmıcaktım aslında da şu tabire dayanamadım. Türk tribünlerinin bittiğinin göstergesi olduğu için yazdım. "herkes biletindeki koltuğa oturmayı öğrenirse" bence siz ve sizin gibiler sinemaya gidin orda bu şekil oturabilirsiniz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Medeniyet ve kanun hepimize haddimizi bildirecek, er ya da geç.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"GolanTepeleri" dedi ki;

Ayrıca maratonda yer kavgası çok çıkıyor, herkes biletindeki koltuğa oturmayı öğrenirse o konu da çözülür.

amanla olacak şeyler, dünyanın hiçbiryerinde değişikli bir anda kabul görmez, herşeyden önce insanın fıtratına aykırı...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Giriş ve çıkışlardaki eziyetin çözülmesi lazım, biz bu rezilliği çekmek için hayaller kurmadık.
 
Ayrıca maratonda yer kavgası çok çıkıyor, herkes biletindeki koltuğa oturmayı öğrenirse o konu da çözülür.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bürokrasi olarak bende bir engel kalmadı diye biliyorum.
Koltuksuz tribüne sonraki hafta geçilir mi geçilmez mi bilmem ama millet deli gibi bilet arıyor onu biliyorum.
Adam 5 dk önce Güney kale arkası bilet devredilecektir yazmış sadece 5dk içinde 37 kişi almak için yorum atmış.

http://i.hizliresim.com/E2nmWD.jpg

https://www.facebook.com/groups/368964550120282/
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"caglar35" dedi ki;

Kale arkası tribünü için Ç. Rizespor maçına bakılacak. Full tribünlere oynarsak bir sonraki maç koltuklar kalkacakmış yok eğer talep olmazsa önümüzdeki sezona kalacakmış .
Bence Ç. Rizespor maçı da full tribünlere oynayacağız. Bilet devreden az millet tırım tırım bilet arıyor. Bir sürü insan yine biletsiz.

Sanmam o yüzden olduğunu, Gs de bekliyor koltuksuz kale arkasını. Ben gecikmenin her zamanki gibi klasik bürokrasi belasından kaynaklandığını düşünüyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Kale arkası tribünü için Ç. Rizespor maçına bakılacak. Full tribünlere oynarsak bir sonraki maç koltuklar kalkacakmış yok eğer talep olmazsa önümüzdeki sezona kalacakmış .
Bence Ç. Rizespor maçı da full tribünlere oynayacağız. Bilet devreden az millet tırım tırım bilet arıyor. Bir sürü insan yine biletsiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Geçtiğimiz hafta tanıtılan amiral gemisi Xiaomi Mi 10 Pro, kullanıcılardan gerçekten tahminlerin...