#
#
Sezon başında Trabzonspor’un kadrosunda düşünülmeyen ve Fransa’nın Montpellier ekibine kiralanan Mustapha Yatabare, Türkiye günlerini anlattı.
19/12/2015 - 13:45
Trabzonspor'dan kiralık olarak Montpellier'ye giden Mustapha Yatabare, Türkiye'de forma giymenin çok avantajlı olduğunu vurgulayarak, "Türkiye finansal olarak çok avantajlı. Çünkü vergi ödemiyoruz." dedi.
 
France Football'a konuşan Yatabare, Trabzonspor’da çalışmanın finansal açıdan çok avantajlı olduğunu ifade ederek, "Yalan yok, finansal olarak çok avantajlı. Vergi ödemiyoruz. O nedenle böyle teklifi kabul etmek zorunda kalıyorsunuz. Sonuçta benim bir ailem var. Finansal konular çok önemli. Futbol bittikten sonra da hayatımız var." dedi.
 
Bordo-­mavili takımda işlerin neden ters gittiğini aktaran tecrübeli oyuncu, “Cardozo gibi bir isimle forma yarışı verdim. Az süre almak beni mutsuz ediyordu. Vahid Halilhodzic zamanında forma adaletli dağıtılıyordu. Ancak Halilhodzic gittikten sonra işler değişti. Ben oynamak istiyordum.” diye konuştu.
 
Türkiye’deki hayatını da anlatan 28 yaşındaki oyuncu, "Hayat tarzı biraz farklı. Farklı bir dil ve kültür. Neyse ki Fransızca konuşan arkadaşlarım vardı, Constant ve Medjani gibi. Yurt dışında çalışma tecrübesi de istedim. Yaşım buna çok uygundu. Tam zamanı olduğunu düşünmüştüm." ifadelerini kullandı.
 
Spor Toto Süper Ligi de yorumlayan golcü futbolcu, “Fransa Ligi kadar zor değil, ama o kadar da kolay değil. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde çeyrek final seviyesine çıkabilecek takımlar var" dedi. (Milliyet)
Kaynak: Radikal
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Geçtiğimiz yıllarda grup içerisinde yer alan Jeep Grand Cherokee’ye ait olan zirve, yeni model yılıyla...