#
#
PREMIER LEAGUE
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
PREMIER LEAGUE
Arsenal Teknik Direktörü Wenger: ''Mesut Özil artık 27 yaşında. İşinin önemini fark ettiğin zaman, 27 ile 31 veya 32 yaş arası, futbolcuların altın çağıdır'' dedi.
24/10/2015 - 15:53
İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in teknik direktörü Arsene Wenger, Mesut Özil'in "altın çağını" yaşadığını söyledi.
 
İngiliz basınına konuşan Wenger, takımın son haftalardaki formda ismi Mesut Özil'in olgunlaştığını belirterek, "Artık 27 yaşında. İşinin önemini fark ettiğin zaman, 27 ile 31 veya 32 yaş arası, futbolcuların altın çağıdır. 25 yaşın altındayken, her zaman aynı şekilde devam edecek sanırsın. 27 yaş ise öğrendiklerinden yararlanma ve normal oyununun üzerine koyarak etkinliğini artırma zamanıdır" ifadelerini kullandı.
 
Türk asıllı Alman futbolcunun Arsenal'in son maçlarında çok etkili performanslar sergilediğini vurgulayan Wenger, "Artık oynamak kadar, kazanmanın da öneminin farkına vardı. İşine tamamen odaklanmış durumda. Çok yetenekli ve takımına yürekten önem veriyor" değerlendirmesinde bulundu.
 
Mesut'tan taktik açıdan istediği her şeyi maçlarda yerine getirdiğini söyleyen Wenger, "Çok saygılı biri. Orta sahanın önünde ve bazen golcü olarak görev alıyor. Bu da takım için hayati bir bölge. Sahanın kenarlarında topla buluştuğu zaman, daha çok asist yapabiliyor. Bazen takımı adına büyük fedakarlıklarda bulunuyor. O, gerçekten çok özel bir futbolcu" diye konuştu.
 
Mesut Özil, bu sezon çıktığı 12 maçta 2 gol ve 6 asistlik bir performans sergiledi.
Kaynak: milliyet,
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
AnTuTu, geride bıraktığımız ayın en güçlü Android telefon modelleri listesi sonrasında...