#
#
Maraton için düzenlenen basın toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz katıldı. Toplantı Sepetçi Kasrı’nda gerçekleşti.
12/10/2018 - 14:09
Toplantının açılışını Spor İstanbul Genel Müdürü Halim Aksu yaptı. Konuşmasına teşekkürler ile başlayan Aksu, yılın mottosunu dile getirdi : “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul”
 
Geçen yıla oranla 2 kat artan yabancı sporcu sayısına dikkat çeken Halim Aksu, bu yılki koşuda bazı yeniliklerin de hayata geçeceğinden bahsetti. İlk yenilik olarak maratonda sporcuların geçeceği güzergahlar boyunca 20 adet destek noktası oluşturulacağını belirtirken, bu destek noktalarına ilçe belediyelerin yanısıra sponsorların da destek vereceklerini sözlerine ekledi. Bir diğer yenilikten de söz eden Aksu, Mobil Tavşan Atlet’i basına tanıttı. Bu yenilikle beraber her sporcunun kendi performansını ve süresini görebilecek olduğunu ve zaman zaman kendilerini bu bilgilere göre kontrol edebileceklerini belirtti.
 
Konuşmaya TAF Başkanı Fatih Çintimar şöyle devam etti, “Bu organizasyon ile gurur duyuyoruz. Yıllar önce 96 kişiyle başlayan maratonda sporcu sayısı 150bin'leri geçti. Maraton artık çok daha değerli. Son 5 yılda podyum gören 3 kadın sporcu var. Ayrıca geçen yıl 2.40’ın altında koşan 5 sporcu vardı. İnşallah bu başarıların devam etmesini diliyorum.” Ardından İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ile devam eden konuşmada Boz şunları kaydetti, “Bu maraton artık bir festivale dönüşmüştür. Biz burada kıtaları ve medeniyetleri birleştiriyoruz.”
 
“Vodafone olarak sağlığa ve spora önem veriyoruz.”
 
Toplantıya Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan’ın yaptığı açıklamalarla devam edildi. Deegan, “Vodafone olarak sağlığa ve spora önem veriyoruz. Maraton bu yıl 40. Yaşını kutluyor. Sizler de maraton günü kendiniz için küçük bir şey yapın ve gelin koşun. Tüm İstanbul olarak maratonu bekliyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırırken, Türkçe olarak verdiği bu mesajlarla da alkış aldı.
 
“Büyükşehir işleri sağlam tutacak.”
 
Basın toplantısında son olarak İstanbul Büyükşehir Başkanı Mevlüt Uysal açıklamalarda bulundu. Konuşmasına, Deegan’ın Türkçe olarak verdiği mesajlar için teşekkür ederek başlayan Uysal, bu organizasyonun artık çok iyi bir duruma geldiğini ve belediye ekibinin işleri sağlam tutma konusunda görevde olduklarını söyledi. Mevlüt Uysal konuşmasına şöyle devam etti, “Bu maraton İstanbulun ve sporun dünyaya duyurulması için çok önemli. Daha da önemlisi ise İstanbul halkının spor ile buluşturulması. Maraton günü 8 kilometrelik yarışa tüm İstanbullular gelsin, zaten bu seneki sloganımız Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul, bunun amacı gelecek nesillerimizi de sporla buluşturmak. Maratonumuz tüm dünyada ilk sıralara kadar gelmeli. İlk 7-8 içinde olduğumuz için övünüyoruz fakat ilk 5’in içinde, hatta ilk sıraya kadar çıkmalıyız.”
 
Türkiye’nin en önemli spor organizasyonlarından biri olan İstanbul Maratonu, 100’den fazla ülkeden 30 bin sporcuyla 11 Kasım’da buluşacak. Maraton hala, dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliğini sürdürüyor.
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sony, tam kare sensörlü fotoğraf makinesi Sony FX3 modelini çok yakında Türkiye’de satışa...