#
#
LIGUE 1
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
LIGUE 1
Valbuena, şantaj olayı sonrası ilk kez Benzema hakkında konuştu.
27/11/2015 - 16:36
Ligue 1 ekiplerinden Olympique Lyon'da forma giyen Mathieu Valbuena, kendisine şantaj yaptığı iddiasıyla soruşturmaya tabi tutulan Real Madridli Fransız milli futbolcu Karim Benzema hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Fransız basınına konuşan Mathieu Valbuena, şantaj olayı sırasında Karim Benzema ile aralarında bazı diyaloglar geçtiğini belirterek, "Benle konuşurken öfkeli bir tavrı yoktu ve doğrudan maddi yönde bir istekte bulunmadı ama sürekli birisiyle buluştuğumu tekrarladı." ifadesini kullandı.
 
Benzema'nın hoş olmayan bir tavır sergilediğini kaydeden Valbuena, "Beni sevdiği için elindeki video görüntüsünü herhangi bir karşılık beklemeden yok edecek kadar dürüst birisini tanımıyorum. İnsanlara aptal muamelesi yapamazsınız. Çok büyük hayal kırıklığına uğradım ve bu olaydan sonra Benzema ile aramızdaki ilişki bozuldu." değerlendirmesini yaptı.
 
Konuyla ilgili soruşturma, Valbuena'nın mal varlığını gasp etme girişimi konusunda yürütülüyor. Valbuena'ya özel hayatına ilişkin gizli çekilmiş bir videonun gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin Euro istendiği öne sürülüyor.
 
Olayla ilgili Fransız futbolcu Djibril Cisse de başkent Paris'te 13 Ekim'de gözaltına alınmış, aynı gün serbest bırakılmıştı. Cisse, olayın ardından bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada futbolu bıraktığını duyurmuştu. Benzama'ya ise Valbuena dahil soruşturmada adı geçenlerle görüşme yasağı getirilmişti.
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
OnePlus firmasının satış konusunda patlama yapacak yeni akıllı telefon modeli OnePlus Nord için...