#
#
Son 16 turunda İspanya karşısında 2-0 öne geçen Brezilya, sevinmeye erkenden başlamanın bedelini ağır ödedi...
03/07/2013 - 12:05

2007 yılında Kanada'da düzenlenen 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nı; Agüero, Di Maria ve Zarate gibi yıldızlara sahip olan Arjantin takımı kazanıyordu. Diğer iki favori, İspanya ve Brezilya ise yarı final bile göremeden turnuvaya veda ediyordu. Ancak son 16 turunda bu iki takımı karşı karşıya getiren mücadele, bu kadar kuvvetli iki takımı karşı karşıya getiren mücadeleler arasındaki en büyük geri dönüş hikayelerinden birine sahne oluyordu.

Bir tarafta Pique, Mata ve Adrian; diğer tarafta ise Marcelo, Willian ve Pato. İzlemesi çok keyifli bir karşılaşma olacağı maç başlamadan önce az çok belliydi ve bu 'erken final' herkesi sabırsızlandırıyordu. İspanya grubunu 7 puanla lider tamamlamıştı ve bu aşama öncesinde önemli bir moral depolamıştı. Brezilya ise sadece 1 galibiyet ve 3 puana ulaşabilmişti ki, bu onlar için yeterince can sıkıcı bir durumdu.

Maç karşılıklı ataklarla başlamıştı ve her iki takımın da hücumdaki arzusu dikkatleri çekiyordu. Perdeyi açan ekip Brezilya oluyordu ve Portolu Leandro Lima, belki de turnuvanın en güzel golü seçilebilecek bir voleye imzasını koyuyordu. Bu golden 2 dakika sonra gelişen atakta, soldan gelen ortaya düzegün bir kafa vuruşu yapan Pato durumu 2-0 yapıyordu ve İspanyollar'ı bir anda şoka uğratıyordu. Buradan maçın dönmesi çok zordu ve mucizevi bir performans gerekliydi.

Soyunma odasına girilmek üzereyken, Pique'nin duran top sonucunda bulduğu gol farkı 1'e indiriyordu ve İspanyollar da umutlanarak soyunma odasına gidiyordu. Devre arasından daha iyi dönen taraf ilginç bir şekilde Brezilya olmuştu ve İspanya kalesindeki tehlikeleri savuşturmakta güçlük çekiyordu. Bu bölümde, şu anda Real Madrid'in yedek kaleciliğini yapan Antonio Adan devleşiyordu ve Brezilya kontralarına geçti vermiyordu.

Maçın bitimine doğru kazanılan serbest vuruşu çok akıll bir şekilde çabucak kullanan Javi Garcia, takımına beraberliği getiriyordu ve maçı uzatmaya götürüyorlardı. Uzatma anlarında ilk golün sahibi Leandro Lima'nın gördüğü kırmızı kart, İspanya'yı iyice rahatlatıyordu. 102.dakikada şimdiki Valladolid'li, eski Real Madrid'li Bueno takımını öne geçiriyordu. 120. dakikada Adrian Lopez'in attığı gol ise Brezilya'nın fişini tamamen çekecekti ve adlarını bir üst tura yazdıracaklardı. 

Her ne kadar İspanya bu maçtan sonra çeyrek finalde, penaltı atışları sonucunda Çek Cumhuriyeti'ne elense de, Brezilya halkına uzun süre unutamayacakları bir yenilgi tattırıyorlardı.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Seri üretime hazır sedan modelinin ardından işleri bambaşka noktaya taşıyacak olan DS Aero Sport...