#
#
Arkadaşlar daha önce ülke ve takım puanlarıyla ilgili yazılar yazmıştım eski yazılarımı okuyanlar zaten ülke ve takım puanlarının nasıl hesapladığını öğrenmiştir. Okumak isteyenler ise burakofly.blogspot.com üzerinden ve Tribün Dergi eski yazılarımdan okuyabilirler.
15/03/2013 - 13:20
Gelelim konumuza Şampiyonlar Ligi 2. Tur maçları ve UEFA Avrupa Ligi 3. Tur maçları sona erdi. Peki ülke ve takım puanlarımız da ki son durum ne? Öncelikle ülkemizdeki tüm takımları ilgilendirdiği için işe ülke puanları ile başlayalım..
 
Ülke Puanları

http://1.bp.blogspot.com/-5a5bKcudZqE/UUL9_KuLoRI/AAAAAAAAAJs/JEwrFGFsF7U/s640/1.jpg

Tabloda görüldüğü gibi an itibariyle güncel puanımız 8.600 seviyesine gelmiş durumda bir önceki yazımda bu puan 7.200 seviyesindeydi. Buda bize gösteriyor ki son turlarda kazandığımız ülke puanı 1.400 gibi olağan üstü bir seviyede. Çeyrek finallerde iki takımımız elense bile ülke olarak son 5 yılın en yüksek seviyesine çıkmış durumdayız..
 
Takım Puanları
 
İşe önce bu yıl hangi takım ne kadar puan aldı ve bu yılın puan tablosu ne durumda onunla başlayım.. İşte Tablo..
 

http://3.bp.blogspot.com/-kXfMLZKHCxI/UUL_szy5mNI/AAAAAAAAAJ0/htC4wum9Ufk/s640/1.jpg
 
Galatasaray bir önceki yazıda 18.4400 olan puanını 21.7200 seviyesine çekerek 15. sıradan 11. sıraya yükseldi ve önündeki 3 takımda artık yoluna devam etmiyor.
Fenerbahçe ise bir önce ki yazıda 13.4400 olan puanını Plzen maçlarının ardından 17.7200 ye çıkararak 7 sıra birden yükseldi.
 
Bu Yıl Kupalardaki Türk Takımları ve Getirdikleri Puanlar
 

http://2.bp.blogspot.com/-0uBkmDLfS-0/UUMCKRpsbTI/AAAAAAAAAKA/v3VLqHibXgw/s640/1.jpg
 
Tabloda görüldüğü gibi bu yıl topladığımız 43.0 olan ülke puanı, toplam takım sayısı olan 5'e bölündü ve 8.6 olan şuan ki puanımız oluştu..
 
Burak OFLUOĞLU
 
Twitter: @burakofly

Ofluoğlu Burak

61..Matterazzi gibi pislik..Cantona gibi çılgın..Zidane gibi teknik..D10S gibi seri..Almeyda gibi yürekli..Bülent gibi Korkmaz..Metin Oktay gibi efsane..

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Çin merkezli teknoloji firması Xiaomi, artık dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden...