#
#
Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın tüm ülkelerde izlenme rekoru kıran en önemli organizasyonlarından biri olduğunu ifade etti.
06/03/2013 - 19:04
Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen ''Turnuvanın Yıldızlarından Biri Sen Ol'' panelinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın tüm ülkelerde izlenme rekoru kıran en önemli organizasyonlarından biri olduğunu belirtti. 
 
Türkiye'de çok sayıda yıldız sporcunun yetiştiğinini dile getiren Özdilek, 1990 yılından itibaren Türkiye'de futbolun gelişmeye başladığını, amatör ruhla yapılan sporun, 90'lı yıllardan sonra giderek geliştiğini kaydetti.
 
Kendisinin A Milli Takım'da 40 kez milli formayı giydiğini, ancak o dönemlerde bu kadar çok turnuva olmadığını anlatan Özdilek, yılda bir resmi maç oynadığını, rakip ülkeleri, oyuncuları tanımadan müsabakalarda mücadele ettiklerini ifade etti.
 
Turnuvaların ülke ve şehir tanıtımı bakımından ne kadar önemli olduğunu insanlara anlatmak gerektiğini işaret eden Özdilek, Kolombiya'da turnuva maçlarını ortalama 25 bin seyircinin izlediğini, Türkiye için bu rakamın çok yüksek olduğunu vurguladı. 
 
Antalya için 7 bin 500 kişilik bir stadın her maçta dolması gerektiğini dile getiren Özdilek, ''Antalyaspor olarak seyirci azlığından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Umut ediyorum ki Milli Takım için bu stat dolacaktır. Türkiye bu süreçte buradan şampiyon olarak çıkar. İnsanların bu maçları statta izlemesi çok önemli. Çok büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığımızın farkında değiliz'' dedi.  
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Jaguar yeni spor otomobilini Türkiye’de satışa sunuyor. Yenilenen Jaguar F-Type, 2 litre hacimli motoru, daha...