#
#
Turnuvanın sona ermesinin ardından, en başarılı 11 oyuncuyu sizler için derledik.
14/07/2013 - 20:08

Çok çekişmeli ve heyecanlı geçen bir turnuvanın ardından Fransa şampiyon olurken, podyumun geri kalan kısmı önemli sürprizlere sahne oldu. Ülkemizde düzenlenen bu keyifli turnuvanın ardından oluşan altın karmaya hep birlikte göz atalım.

Guillermo De Amores: Final maçının da en iyi oyuncularından biri olan Amores, turnuva genelinde neredeyse aksamayan Uruguay savunmasının en önemli parçalarından biri oldu. Altın eldiven seçilen genç file bekçisi, kalesinde sadece 3 gole izin verdi.

Javier Manquillo: Sol bek performanslarının daha çok ön plana çıktığı turnuvada, en iyi sağ bek performansına İspanyol oyuncu imzasını koydu. Takımı çeyrek finalden öteye gidemese de, yaptığı hücum katkısı ve patlayıcı koşularla dikkat çeken Manquillo, Atletico Madrid'de as takımdaki forma şansını yükseltmeyi başardı.

Kurt Zouma: Turnuvaya gelmeden önce de yeteneği belli olan oyunculardan biri olan Zouma, inanılmaz güçlü fiziği ve başarılı hamleleriyle dikkat çekti. Özellikle final karşılaşmasında Umtiti'nin yokluğunda forma şansı bulan Sarr'ın da açıklarını çok iyi kapattı ve Fransa defansına liderlik yaptı.

Gaston Silva: Sadece 3 gole izin veren Uruguay savunmasının liderliğini yapan oyuncu, tatlı sert futboluyla rakip forvetlere geçit vermedi. İspanya ve Fransa'dan 240 dakika boyunca gol yemeyen savunmanın en önemli isim olan oyuncu, Defensor Sporting'den ayrılmak için yavaş yavaş bavulunu toplamalı.

Ali Adnan: 4.olan Irak'ın adeta her şeyiydi Ali Adnan. Onu sol bek kategorisinde sınıflandırdık ancak bir sol bekten çok bir sol kanat, hatta zaman zaman sol forvet performansı izledik. Defansif müdahalelerde de çok etkili olan oyuncu, takımını genellikle atağa kaldıran isim oldu ve attığı 2 golle de takımına çok önemli zaferler kazandırdı.

Paul Pogba: Onun hakkında çok fazla şeyler yazmamıza gerek yok sanırım. Vieira'nın veliahtı ve Pirlo'nun partneri dememiz yeterli olacaktır. Turnuvanın oyuncusu olan genç Fransız, orta sahayı tek başına yönetti ve oyunun iki yönünde de takımına inanılmaz katkılar yaptı.

Giorgian De Arrascaeta: Bu pozisyon için Aboagye ile De Arrascaeta arasında seçim yapmak zor olsa da, final maçındaki performansı nedeniyle Uruguaylı bir adım öne çıktı. Final maçında oyuna sonradan dahil olan ve takımının çehresini bir anda değiştiren oyuncu, forvet hattındaki arkadaşları biraz daha becerili olsaydı kupayı kazanmalarındaki bir numaralı etken olabilirdi. Kısa boyunu avantaja çeviren ve son derece çevik bir oyuncu olan genç oyuncu, pas tercihleri ve pas şiddeti konusundaki yeteneği ile adından çok söz ettirecektir.

Nicolas Lopez: Genç Romalı oyuncu, Uruguay ataklarını şekillendiren en önemli isim oldu. Kaydettiği goller ve yaptığı etkili driplingler ile, takımını 2.bölgeden 3.bölgeye taşıyan isim olmayı başardı. Roma'da bulacağı forma şansları muhakkak artacaktır.

Florian Thauvin: İnanılmaz bir yeteneğe sahip olan Thauvin, turnuvaya gelmeden önce de keşfedilmiş olsa da turnuvada iyice üzerine koymayı başardı. Stil olarak Hatem Ben Arfa'yı anımsatan oyuncu, sert şutlarıyla da dikkat çekiyor. Yardımlaşma seviyesine yukarıya taşırsa, Avrupa'nın çok önemli kulüplerinde forma şansı bulabilir.

Frank Achaempong: Çok üst düzey bir tekniğe sahip olan oyuncunun asıl yeteneği hız. İnanılmaz bir hıza ve patlayıcılığa sahip olan oyuncu, ayrıca çok iyi bir vucüt dengesine sahip. Gana'nın Aboagye ile birlikte ataklarının asıl yaratıcısı olan oyuncu, Anderlecht'te forma şansı bulması durumunda kendini ispatlayacaktır ve çok daha üst seviyelerde yer alacaktır.

Ebenezer Assifuah: Turnuvanın 6 golle gol kralı olan yıldız oyuncusu Assifuah, Gana'nın kurtarıcısı oldu ve 3.lük maçında da gol atarak madalyayı boynuna taktı. Patlayıcı koşuları ile savunmaları çok zor durumda bırakan oyuncunun son vuruşları da çok etkili. Liberty Professionals takımının oyuncusu olan Assifuah, çok yakın zamanda Avrupa'nın yolunu tutacaktır.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Huawei tarafına işlemci üretimi ve kullanımı konusunda ABD ambargosu gevşiyor. Firma sonunda güzel...