#
#
2005 U20 Dünya Kupası maçlarımız NTV'den yayımlanıyordu ve takımda Olcan Adın, Burak Yılmaz, Selçuk İnan ve Sezer Öztürk gibi daha sonra ülke futbolunda önemli yer edinecek olan genç oyuncular vardı. Türkiye'nin son U2-0 deneyimiydi bu aynı zamanda.
18/06/2013 - 22:45
Çin maçında çok talihsiz bir şekilde son saniye golü ile maçı 2-1 kaybeden Türkiye, daha sonra Panama ve Ukrayna ile karşılaşıp gruptaki kaderini tayin edecekti. Beklentinin altında kalan milli takımımız, Panama’yı zar zor yendi ve ilk galibiyetini elde etti. Ukrayna ile 2-2 devam eden mücadele sırasında çok ilginç bir karar geldi.
 
Risk almak istemeyen Türkiye bir noktadan sonra tempoyu düşürmeye ve ofansı kısıtlamaya çalıştı. Bu kenar yönetiminin talimatı mıydı yoksa oyuncuların fikri miydi bilinmez fakat Türkiye eldeki grup üçüncülüğünü yitirmek istemiyordu, zira en iyi 4 grup üçüncüsü de bir üst tura çıkacaktı. Türkiye nitekim istediğini de aldı, üçüncü oldu ve üst tura çıktı.
 
Daha sonra kumar oynama fırsatı yoktu zira rakip zorlu İspanya’ydı. Günümüzde milli olan bir çok yıldızı sahada barındıran İspanya’ya karşı pek bir varlık gösteremeyen Türkiye, sahadan 3-0’lık yenilgi ile ayrılarak turnuvaya kötü veda etti. Performans itibariyle de daha iyisini hak ettiğimiz pek söylenemezdi.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Büyük ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Türkiye fiyatı konusunda sürekli sızıntı...