#
#
Turnuvanın beklenen yıldızlarının yanında, çıkış yapan yıldızları da vardı.
15/07/2013 - 15:28
Turnuvanın en iyi 11'i, en beğenilen oyuncuları, ödül alan oyuncuları var. Bir de turnuva sırasında kıpırdanan, öncesinde pek çok kişinin farkında olmadığı isimler var. U-20 Dünya Kupası'nda dikkat çeken bu oyuncular, yakın zamanda Avrupa'ya gelip, isimlerini daha fazla duyurabilir.
 
Diego Morel: Paraguay kalesini koruyan genç isim, turnuvanın en dikkat çeken kalecilerinden biri olmayı başardı. Konsantrasyonu  ve sürekli oyunun içinde olması ile dikkat çeken Morel, Paraguay A Milli Takımı için önemli adaylardan biri olduğunu gösterdi.
 
Javier Manquillo: Oliver Torres, Jese Rodriguez, Gerard Deulofeu gibi önemli yıldızlara sahip olan Fransa'nın dikkat çeken isimlerinden biriydi. Uzun boyuna karşın atletizmi ile hücumda ve savunmada ayakta kalan Manquillo, aynı zamanda üst düzey pozisyon bilgisi ile daha şimdiden en üst seviyede yarışabileceğinin sinyallerini verdi.
 
Joseph Attamah: Gana savunmasını ayakta tutan isim oldu. Fransa maçında cezalı olmasa ve oynayabilse, Gana finalde olabilirdi. Çabukluğu ve güçlü fiziği ile dikkat çeken oyuncu, toplu oyunda da ortalamanın üzerinde bir performans gösterdi. Turnuva sonrası transfer yapabilecek isimlerin başında geliyor.
 
Gaston Silva: Uruguay'ın kaptanı, savunmada gösterdiği performansla takımının finale yükselmesinde başrol oynadı. Bir stopere göre nispeten çabuk sayılabilecek oyuncu, pozisyon bilgisi ve liderliği ile dikkat çekti. Final maçında uzun Fransa karşısında hava toplarında sıkıntılar yaşasa da, bu durumu sertliği ve akıllı oyunu ile tolere etmeyi başardı.
 
Ali Adnan Kadhim: ''Bağdat Treni'', turnuvanın belki de en çok ilgi çeken ismi olmayı başardı. Hücumu çok seven oyuncu, cesur hareketleriyle beğeni toplarken, adının transfer gündemine girmesiyle birlikte, özel bir hayran grubu da kazandı. Savunmada önemli eksikleri bulunan oyuncu bunları kapatması halinde, transfer olmak istediği Avrupa'nın önemli sol beklerinden biri olabilir.
 
Jordan Veretout: Fransa orta sahası dendiğinde Paul Pogba ve Geoffrey Kondogbia akıllara gelen ilk isimler olacaktır; ancak turnuva boyunca iki oyuncudan da daha istikrarlı performans gösteren ve turnuvada parlayan isim Jordan Veretout oldu. Ligue 1'e yükselen Nantes'ın formasını giyen başarılı orta saha oyuncusunu gelecek yıl Ligue 1'de izleme fırsatı bulacağız.
 
Jamshid Iskanderov: Özbekistan'ın genç yeteneği, özellikle ilk kazanılan Yeni Zelanda maçında sergilediği performansla dikkatleri üzerine çekti. Topla az oynaması, hızlı ve doğru pas tercihleri, teknik kapasitesiyle dikkatleri üzerine çeken oyuncunun adını, ilerleyen yıllarda duymamız olası. 
 
Abduljeleel Ajagun: Nijerya'nın Portekiz karşısında gösterdiği parlak performansın kahramanıydı. Her maçta aynı seviyede oynamayı başaramasa da turnuva genelinde dikkat çeken performans sergileyen oyunculardan biri olmayı başardı. Gösterdiği performans ona Avrupa yolunu açabilir.
 
Bruma: Portekiz'in yeni umudu, kendisine güvenenleri mahcup etmedi ve özel bir oyuncu olduğunu herkese kanıtladı. Dripling becerisinin yanında, atletizmi ve kuvvetli yapısı ile dikkat çeken Bruma, Portekiz savunmacıları işlerini yapsaydı takımını finale de taşıyabilirdi. Daha şimdiden adı Avrupa devleri ile anılan genç oyuncuyu uzun yıllar yakında takip etmemiz kesin gibi.
 
Ante Rebic: Partneri Marko Livaja gibi o da yakın zamanda İtalya yolunu tutabilir. Hücum hattının her bölgesinde forma giyebilen Rebic, Hırvatistan'ın en çok parlayan ismi olmayı başardı. İyi teknik kapasitesinin yanına, pozisyon alma becerisini de ekleyen Rebic, bugünün futbolunda bir hücum oyuncusundan isteyebileceğiniz her şeye sahip. Split'te daha fazla kalmaması olası.
 
Nicolas Castillo: Turnuvanın en dikkat çeken forvet oyuncularından olmayı başaran Şilili golcü, sergilediği ''komple forvet'' performansıyla dikkatleri çekti. 20 yaşında olmasına karşın 25-26 yaş olgunluğunda oynadığı futbolu, hem sırtı dönük, hem de yüzü dönük oynama becerisi ve kısa sayılabilecek boyuna karşın hava hakimiyeti ile özel bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Dört maçta attığı dört gol, ona bir uçak bileti kazandırabilir.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Son 2 aylık ortalamaya oranla fiyatlarında artış görülen 2020 Nissan Qashqai ailesinde özel versiyonlar...