#
#
55.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda İstanbul-Tekirdağ arasındaki 1. etapta zafer BORA-hansgrohe’nin İrlandalı sprinteri Sam Bennett’ın oldu.
16/04/2019 - 19:28
Sultanahmet’te Ayasofya’nın önünde başlayan ve Tekirdağ sahilinde son bulan 156.7 km’lik 1. etapta geçtiğimiz yıllarda TUR’a damgasını vuran Sam Bennett(BORA-hansgrohe) çizgiden ilk sırada geçen isim oldu ve geçmişte birçok kez giydiği turkuaz mayoyu bu yıl da sırtına geçirmeyi başardı.
 

 
Yarışta ilk 20 km içerisinde kaçış grubu 5.5 dakikalık bir fark oluştursa da favori sprinterlerin takımları farkın açılmasına izin vermedi ve 24. km geçilirken fark önce 4 dakikanın altına indi ve birkaç kilometre içinde de 2.5 dakika civarına çekildi. Sakin ilerleyen pelotonda finişe 45 km kala önemli bir kaza yaşandı ve UAE-Team Emirates’ten Yousif Mirza yarışı bırakmak zorunda kaldı. Etkilenen diğer isimlerden Sebastian Mora(Caja Rural-Seguros RGA) ise bisikletini değiştirip yola devam etti.
 
 
Son 40 km’de kaçış grubuyla aradaki fark 45 saniyeye kadar çekilirken hemen ardından Türkiye Güzellikleri prim kapısından ilk sırada geçen isim Türk Milli Takımı’ndan sporcumuz Ferit Şamlı oldu. Son 25 km’ye Ferit Şamlı ve Emerson OrentA(Rally UHC) ikilisi 26 saniyelik kaçışa devam etse de son 20 km’ye girilirken kaçış grubu sonlandı ve pelotonun önünde sprint trenlerinin mücadelesi başladı.
 
 
Tekirdağ sahilindeki finişe hızla gelen sprint trenleri arasından çizgiyi ilk sırada geçmeyi başaran isim daha önce Türkiye’de 7 etap galibiyeti bulunan İrlandalı sprinter Sam Bennett(BORA-hansgrohe) oldu. İkinci sırayı, geçtiğimiz hafta sprint klasiği Scheldeprijs’ı kazanan Fabio Jakobsen(Deceuninck-QuickStep) alırken üçüncülük Lotto Soudal’in Avustralyalı yılızı Caleb Ewan’ın oldu.
 
Turun 2. gününde 183.3 km’lik Tekirdağ-Eceabat etabı geçilecek. 57. Alay’ın önündeki finişte tarihle iç içe bir gün yaşanacak. 
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Teknoloji devi Apple ve Intel gibi firmalar, 2023 itibarıyla 3 nm işlemciye inecek. Bu konuda herkes TSMC’ye bağlı...