#
#
ABD ile Şili arasında oynanan mücadeleyi yerinden izleyen 45.594 taraftar yeni bir rekora imza attı.
16/06/2019 - 22:28
2019 Dünya Kupası’nda taraftar rekoru kırıldı.
 
Turnuvanın açılış maçı olan Fransa – Güney Kore mücadelesini Parc des Princes’te 45.261 taraftar izlemişti. O günden sonra oynanan maçlarda bu rakam geçilememişti.
 
İkinci grup maçlarının sonuncusunda yeni bir rekor kırıldı. Bir kez daha Paris’te oynanan bir maçı; ABD – Şili karşılaşmasını 45.594 taraftar izledi. Parisli fubolseverler ev sahibi Fransa’nın maçı olmamasına rağmen, son şampiyon ABD’yi izlemek için tribünleri doldurdu. Karşılaşmanın Pazar günü öğleden sonra oynanması da taraftar sayısını arttıran etkenlerden biriydi.
 
Parc des Princes turnuvaya ev sahipliği yapan stadyumlar arasında en yüksek ikinci kapasiteye sahip. 48.583 kapasiteli stadyumda bundan sonra bir ikinci tur ve bir çeyrek final maçı daha oynanacak. Fransa grubunu lider bitirirse ve ikinci turu geçerse çeyrek final maçını Paris’te oynayacak. Paris’teki iki karşılaşma da hafta içine (Pazartesi ve Cuma) denk gelecek.
 
Öte yandan turnuvanın en yüksek kapasiteli stadı Parc Olympique Lyonnais'te henüz maç oynanmadı. Lyon şehri iki yarı final ve final maçına ev sahipliği yapacak.
 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Koronavirüs salgının tanısında önemli bir rol oynayan SpO2 özelliği Huawei Band 4 modeline...